Emziren Anneler

<123456>
05/28/2011 00:29:00

Lütfen emziren anneler bu başlık altında toplansın 

Ynt: Emziren Anneler

05/28/2011 00:53:00

Ben buradayim :) 

Oglum 13 aylik, hala aktif bir sekilde emziriyorum. Bu yuzden yiyeceklerimde bir kisitlama yapmiyorum. Saglikli ama fazlaca miktarda besleniyorum. Kilo veremememdeki (dogumdan sonra verdigim kilodan 2 kilo eksilebildi ancak) tek sebep bu olsa gerek.

Ynt: Emziren Anneler

05/28/2011 04:08:00

merhaba bende bu gruba dahil olmak istiyorum

Ynt: Emziren Anneler

05/28/2011 04:26:00

Merhabalar ben de halen emziriyorum ve diyetisyen kontrolünde yaklaşık 2 aydır diyet yapıyorum. Toplamda 5 kilo verdim. Bir 5 kilo daha vermeyi planlıyorum. Bu sürede sütümde bir azalma olmadı çünkü aslında emziren annelerin diyeti de ona göre ayarlaniyor.

Bir de haftasonları yürüyüş yapmaya çalışıyorum.

Ynt: Emziren Anneler

05/28/2011 05:43:00

Bende geldim :) Hadi toplanalım :)

Ynt: Emziren Anneler

05/28/2011 06:03:00

F_ Demir önce işe kendimi sevemiyorum lafını unuturak başlıyoruz. Kendimi sevemiyorum da ne demekmiş:P  Birinci parağrafta bahsettiğin tüm güzellikleri sen varettin. Gücünü hisset ve yoluna devam et. Vücudunun 1 yıldan önce tamamen toparlanmasını beklemek çok dürüst bir yaklaşım olmaz. Ama bu bir yılı en iyi şekilde değerlendirip 2. yılına eskisinden formda g,rmey, başarabilirsin. 

Her şeyden önce bilmeni isterim ki ben kilolarının bir çoğunu doğumdan sonra almış biriyim ama benim sizin aylarınızda burada böyle bir şansım yoktu. Siz yalnız olmadığınızı hissedecek kadar çok anneyle, üstelik içlerinde sizden önce bu yolları tecrübe etmiş olanlarla da birliktesiniz.  Onun için yalnız olmadığınızı bilerek, sırt sırta tüm fazlalıklara elveda:))

Ynt: Emziren Anneler

05/28/2011 06:11:00

Ben de hala emziriyorum ben dogum oncesi kilomdan bir 1 kilo fazlayim su anda ama kocaman bir gobegim var sinir oluyorum herseyden pirtliyor beren den dilayi spira da gidemiyorum.

Ben yiyeceklerimi cok kisitlamadim emziriyorum diye ama ekmek cok nadir yrim bol su iciyorum. Ama bu gobek beni cildirtiyor:-((

Ynt: Emziren Anneler

05/28/2011 06:31:00

Geldim :) 2 ya da 2,5 yaşına kadar emzirme düşüncem var. Bir süre daha bu başlık altındakiler listesinde olacağım sanırım.

Ynt: Emziren Anneler

05/28/2011 06:36:00

selam ben de ilk 3 ay çok sıkıntılar çekerek emzirdim yara mı olmadı mantarmı kapmadı yerlere vura vura emzirdiğimi biliyorum ama yılmadım devam ettim şu an ilaç gbi ne zaman huysuz olsa birazcık emdikten sonra melek gbi oluyor kızım.Emzirmenin beni de zayıflattıgı söylenemz:) 2 yaşına kadar düşünüyorum ben de bakalım zor bıraktırıcam gbi görünüyor zaten

Ynt: Emziren Anneler

05/28/2011 06:39:00

Merhaba ben de bu gruba katılayım, emziriyorum aslında emzirme diyetim var ama hiç uyamıyorum. Hamilelikte iştahım yoktu ama emzirme döneminde önüme gelen herşeyi yeme modundayım. Umarım zayıflarız tez zamanda..

Ynt: Emziren Anneler

05/28/2011 07:21:00

İlk 3-4 ay için "emzirmek kilo verdirir" lafının bir hurafe olduğunu düşünüyorum ben artık. Mutlaka bu şekilde kilo vermiş anneler olmuştur ama bende hiç işe yaramadı ve çevremde de benim gibi çok anne var. Çünkü ilk 3-4 ay iştahım çok açıktı, ayrıca uykusuzluk ve geceleri sık uyanmak enerji ihtiyacını doğuruyordu ve tatlı şeylere saldırıyordum. 2 kilo da geri almıştım. Bir makalede de aslında prolaktin hormonunun ilk 4 ay iştah açtığını, ancak 4 ay sonra düzene girdiği için emzirmenin ancak ondan sonra kilo vermeye yardımcı olduğunu okumuştum. Linki bulunca ekleyeceğim. 

İnsanlar o zamanlarda göbeğime bakıp benimle çok dalga geçiyordu "ooo ikinciyi içeride mi unuttular?", "ikinciyi de ne çabuk yapmışsınız!""vs vs..Çoğuna üzülüyordum ama sonra bebeğimi anne sütüyle besleyebiliyor oluşuma şükrettim ve kilo verme olayını bir süre erteledim. Yani ilk aylarında olan annelere tavsiyem rahat olmaları ve anne sütünü daha çok önemsemeleri.  Sonuçta bebeğe anne sütü verebilmek geri dönüşü olmayan bir şey, bebeğiniz bir daha bu yaşlarda olmayacak, ama kilo her zaman verilir. Diyetisyene gittiğimde oğlum 8 aylık olmuştu ve diyetisyenım tam zamanında geldiğimi emziren anneleri 6-8 ay arası kabul ettiğini söyledi.

O dönemler okuduğum ve benim moralimi düzelten bir yazının linkini de buraya ekliyorum:
http://www.llli.org/nb/nbsepoct00p156.html
özellikle de sondan bir önceki bölümüne bayılıyorum bu yazının:
Other Gains

Remember you've gained more than pounds by having a child. You've acquired memories of your baby's precious infancy, when all he wanted was your voice, your body, and your smile. You've grown strong from caring for your baby when he was ill. You've gained wisdom from learning to lovingly guide your clever explorer. You've discovered that even though your body may not meet pre-determined standards of beauty, it can nurture a baby in the best way possible. You've earned the body of a mother. Celebrate that body and appreciate the emotional and physical strengths you've gained. Compared to all that, a few extra pounds are insignificant.

Oğlum uyandığı için şimdi gitmek zorundayım, yoksa bu konuda söyleyecek çok şey var:)
<123456>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Doğum Sonrası Kilo Verme

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...