2 yaş sonrası nasıl oyunlar oynuyorsunuz?

<12>

Ynt: 2 yaş sonrası nasıl oyunlar oynuyorsunuz?

03/20/2010 17:31:00

oğlum 25 aylık mutfak önlüğünü takıp oyuncak yıkıyoruz.normalde çabuk sıkılan bir çocuktur ama lavabonun önünden dakikalar sonra zorla ayırıyorum.

Ynt: 2 yaş sonrası nasıl oyunlar oynuyorsunuz?

06/08/2010 12:12:00

Ben Ankara'da yaşıyorum.123 oyuncağı  biliyorum.Oğlumla arada sırada uğruyoruz.Ayrancı'daki yeni yerleri çok küçük.Plan toys, melissa Doug gibi ithal oyuncakların yanısıra kendi üretimleri olan kahverengi basamak, pembe kule, sayı çubukları, masa sandalye(meşe, çamdan üretilmiş ki bunların fiyatları bana gayet uygun geldi ve İkea'dan daha sağlam üretildiği belli) satıyorlar.Ama arkadaşlar size asıl bahsetmek istediğim eğer Ayrancıda'ki organik pazara gitmişseniz görmüş olabileceğiniz samsun sakatlar derneğinin proje ve üretimi olan ahşap oyuncaklar.Görev gereği Samsun'a gelince tabi 1 aylığına gelince oğlum ve annemle geldik, bu derneği ziyaret ettim.Zaten oyuncak satış yerlerinden birisi de dernek.Oğlum kendisini cennete düşmüş gibi hissetti.Dönüş yolunda arabaya nasıl sığacağız bilemiyorum.Oyuncakların tamamı işlevsel ve çocuk aktif.Dernek Başkanı Yakup Bey bu konuda çok heyecanlı kendisi bizzat tanıttı oyuncakları bize.Montessoriden yola çıktıklarını ifade etti.Biliyormusunuz bir taraftan ben bir taraftan oğlum oyuncak seçip durduk.Ayrancı pazarındakiler burda gördüğüm oyuncakların yanında devede kulakmış.Nerdeyse bizim boyumuzda pinokyo, ses ağacı, balık tutma oyunu, yolda koşarken dengede tutmaya çalışarak vak vak sesleriyle sürdüğü ördek, oda süsü sandığım ama Yakup Bey'in anlatımıyla iplerini bir aşağı bir yukarı kaydırarak yukarı tırmanan ayıcık vs. vs. hepsi el emeği göz nuru üstelik işlevsel üstelik fiyatlarıda çok uygun.Gelelim bütün bunlardan size niye bahseetiğime.Yakup Bey, dernek olarak oyuncakları tanıtmak amacıyla bir dizi fuar kapsamında  Ankara'ya gideceklerini ve ayrıntılı programı bana göndereceğini ifade etti.Ben de bu programı alınca sizlere göndereceğim.Çoğu ham apşaptan boyaması dahi çocuğun zevkine ve hayal gücüne bırakılmış oyuncaklarla sizin de  çocuklarınızın tanışması ümidiyle hoşçakalın.

Ynt: 2 yaş sonrası nasıl oyunlar oynuyorsunuz?

06/08/2010 12:26:00

ezgo, iletecegin programi bekliyor olacagim!

taygatoys cok pahali. oysa ki kizima ahsap kucuk mobilyalar istiyordum. kucukken en sevdigim oyuncaklardandi ahsap minyatur dolap, masa, sandalye, camasir makinesi, vs., kibristan alinmislardi.

ve de ankarada ahsap cocuk masa-sandalyesi satan bir yeri ilk defa duydum ezgo, bunun icin de ozel tesekkurler.

Ynt: 2 yaş sonrası nasıl oyunlar oynuyorsunuz?

06/08/2010 12:37:00

Bizimkiler bu ara eslestirme kartlarina takilmis durumdalar. Merakli Minik ten cikanlarla basladik,ilgilerini gorunce koleksiyonumuz genislemeye basladi.

Ynt: 2 yaş sonrası nasıl oyunlar oynuyorsunuz?

06/08/2010 12:46:00

Olay takip kartları da çok işe yarıyor. Bir de mevsim gereği suyla oynanan her türlü oyun. Bir de benim de Banu'dan duyup aldığım bir kutu oyunu var, Çuvaldaki Kedi. Çocuğun sözcük dağarcığını genişletmesi için çok iyi bir oyun.  Bildiğimiz bingo oyunu aslında. Selin piisi manyağı olduğu için özel bir ilgisi var, bu da ayrı ve çok uzuuuuun bir konu:))

Ynt: 2 yaş sonrası nasıl oyunlar oynuyorsunuz?

06/08/2010 12:58:00

arkadaşlar ankara da dikmen caddesinde pediko diye bir yer var,ahşap oyuncaklar da var. Kreşlerin alıışveriş yaptığı bir toptancı. oraya bakabilirisniz.
pamukelma,yelken oyuncak diye google a aratırsan,ankaralı bir firma ve batıkennte ergazide imiş yerleri.

Ynt: 2 yaş sonrası nasıl oyunlar oynuyorsunuz?

06/08/2010 13:04:00

pedikoyu biliyoruz, eski evimize yakindi, sIk giderdik. ben de begeniyorum, fiyatlar da uygun ama cesit az, bazen aradigim seyi istedigim kalitede bulamiyorum (orn.: minyatur mobilyalar).
yelken oyuncagi da duydum, pursaklarda diye biliyorum.
aa simdi ayrintili baktim da melissa&doug tarzi oyuncaklari kendileri uretmisler, sundan  bizde vardi mesela. gidip gormek sart oldu :)

Ynt: 2 yaş sonrası nasıl oyunlar oynuyorsunuz?

06/09/2010 08:49:00

Oğlum bil bakalım ben neyim oyununa bayılıyor.Eskiden ben bu soruyu kendisine sorar sana ipuçları vereceğim derdim.Eğer bir hayvanın adını bulmasını istiyorsam önce fiziksel bir özelliğini uygulamalı gösterir bilemezse birkaç ipucu daha ve en son hala bilemediysek ses taklidi ile ipuçlarını tamamlardım.Bu aşamanın sonunda doğru yanıtı bulmuş olurduk.Şİmdilerde ise bizim afacan sürekli bilin bakalım ben neyim diyerek ipuçlarını kendisi vermeye başladı.Ama niyeyse biz bir türlü doğru cevabı bulamıyoruz(!!!) Hep bilemediğimiz iddia ediliyor.Dil, simgesel anlatım, hayal gücü geliştirici bir oyun, gelişimi bizzat yaşadık.

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
montessori eğitimi

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...