Konya'da Oyun Grubu

Ynt: Konya'da Oyun Grubu

03/25/2011 09:11:00

Kesinlikle. Öyleyse siz daha tecrübelisiniz nurturiada. Grupta yer alacağını düşündüğünüz 2 yaş grubu annelerden ulaşabildiklerinize ulaşsanız, akşam evlerden, tospağalarımız uyuduktan sonraki saatlerde haberleşsek, olur mu ? Aceleye getirmek istemiyorum ama bir yandan da ne kadar çabuk organize olabilirsek o kadar iyi olur diye düşünüyorum. Ayrıca dil gelişimini de kendinize çok sorun etmeyin. Akranlarıyla bir arada olmak dil gelişimini olumlu yönde etkileyecektir.

Ynt: Konya'da Oyun Grubu

03/25/2011 09:15:00

ben birde neşe erberk te biliyorum play group ama detayları bilmiyorum sitesinde gördüm sadece..bencede kendi gözetiminizde ki grup çok daha işlevsel olacaktır yeri geldikçe evinizde, dışarıda güzel bir oyun parkında bahçesin de..naçizane fikrimdi oğlumun da sizlerinki ile denk olmasını isterdim:)

Ynt: Konya'da Oyun Grubu

03/25/2011 09:19:00

Evet benim de duyduğum fakat uzak olduğu için sıkıntılı olduğunu söylediğim yer orasıydı. Ve onlar da anne gözetimini tabi ki kabul etmiyorlar. Gidip görüştüm. 2 yarım gün 3-4 saatliğine alıyorlar fakat sizin gözetiminizde olamıyor. Sabah oraya kadar gidip ordan işe yetişmek, öğlen de almaya gitmek gibi bir şansım olamadı benim. Maalesef evlerimizin olduğu çevrede de böyle bir hizmet yok.

Ynt: Konya'da Oyun Grubu

03/25/2011 09:23:00

demek anne gözetimi yok anladım..evet sizlerin oralar da böyle bir hizmet yok toplasan konya da kaç yerde böyle bir hizmet var da??? neyse gönlünüzce olur umarım her şey..organize de kolaylıklar:)

Ynt: Konya'da Oyun Grubu

03/25/2011 09:50:00

bence mibrim sen de katılabilirsin. sen de anne sohbetlerimize katılırsın ki oğlun da daha büyük çocukların oynama ortamlarından zevk alacaktır eminim. benim oğlum seninkini yaşlarındayken büyük çocukların oynamasını izliyordu mesela. yani bir yaş sınırlaması olmasına gerek yok diye düşünüyorum

Ynt: Konya'da Oyun Grubu

03/25/2011 11:58:00

hilal çok isterim aslında ama yazın tatil + gurbette olmam nedeniyle uzunca bir süre olmuyorum konya da ama yaz sonrası mutlaka katılırım..bahsettiğim mevzu 1 buçuk ay falan

Ynt: Konya'da Oyun Grubu

03/25/2011 12:21:00

sonrasında bekleriz Mibrim :)

Ynt: Konya'da Oyun Grubu

03/25/2011 12:26:00

inşallah çok istiyorum hilal adım menekşe unutmuşum söylemeyi;)

Ynt: Konya'da Oyun Grubu

03/25/2011 13:01:00

Öncelikle aramıza hoşgeldin Esra. Konya nurturia anneleri grubunu kurarken düşündüğüm aslında tam olarak buydu, gel gör ki grup olarak tanışamadık bile. Umarım senin vasıtanla böyle bir etkinliğe başlayabiliriz. Kendimi katıyorum ama benim oğlum 32 aylık, oyun gruplarında grup içi yaş aralığı tam olarak kaç bilmiyorum. İki ay sonra 3 yaşına girecek oğlum için uygun aralık nedir bir bilgin var mı?

Ben kulesite civarında oturuyorum. Oğlumu en azından dört yaşına kadar kendim büyütmek istediğim için mesleğime ara verdim, şu anda çalışmıyorum. İki seneden beri Konya'da yaşıyorum. Gurbetteyim, aileler burda olmadığı için bakıcıya bırakmak istemedim, tüm gün kreşe de olumlu bakmadım. Ama artık oğlumun yaşıtlarıyla vakit geçirmeye ihtiyacı var. Farkediyorum ki bizden ne kadar çok şey öğrenirse öğrensin, bir çocuktan öğreneceği çok farklı çocukça şeyler var. Bir oyuncağı tutma tarzı bile farklı olabiliyor.

Oyun gruplarını detaylı olmasa da araştırdım. 4 yaş grubu var, 3 yaş grubu yok. Esra eğitimci olman çocuğun için büyük bir şans, umarım biz de senin bu şansından oyun grubu olarak yararanabiliriz. Ama bir sorun var, ben ancak haftaiçi gündüz müsait olabiliyorum ve evim de kulesite civarı.

Arkadaşarın çoğu real civarında oturuyor. Ben hala kulesite civarında oturan nurturia annelerini bekliyorum buraya :) Yok mu bu civarda oturan arkadaşlarınız, teşvik etseniz de grubumuza katılsalar..

Katılsam da, katılamasam da real oyun grubunun kurulmasını çok istiyorum. En azından burdan etkinliklerini takip edebiliriz..

Ynt: Konya'da Oyun Grubu

03/25/2011 13:19:00

Merhaba Dilek, öncelikle ilgine teşekkür ederim. Ben de gurbetteyim senin gibi. İstanbul'dan geldim yaklaşık 5 yıl olacak. Evlilik nedeniyle geldim, kendi annem İstanbul'da yaşıyor fakat Demir'e bakmak için gelip bizimle kalıyor uzun süreler. O İstanbul'a döndüğünde de babaannesi burda yaşıyor zaten, o bakıyor. Sağolsunlar ikisi de çok iyi bakıyor fakat bu yaş çocuklarında iyi bakım ilk sırada yer alsa da akran gruplarıyla bir arada olmak çok büyük önem taşıyor. Kendi oğlumda bunun eksikliğini net bir biçimde gözlemliyorum. İstanbul'da oyun grupları çok daha aktif tabi. Seçenek oldukça fazla. Ama biz aynı ölçüde şanslı değiliz burada. Dolayısıyla bizim de çocuklarımız için bu şansı kendimizin yaratması gerekiyor diye düşünüyorum.


Aslında oyun gruplarında en geniş aralık olarak 10 ay tutuluyor genelde. En küçük ile en büyük arasında 10 aydan fazla fark olmayacak şekilde oluşturuluyor İstanbul'daki oyun grupları uygulayan merkezlerde. Bu biraz bizim elimizde olan birşey gibi düşünüyorum. Fakat belirttiğimiz gibi bizim haftaiçi gündüzleri biraraya gelmek gibi bir şansımız maalesef olamıyor. Ben 5'de çıkıyorum okulumdan. Cumartesileri de çalışıyorum üstelik. Grup biraz daha şekillensin de herkese uyabilen bir orta noktada buluşacağız diye umuyorum. Yine de gelişmelerden haberdar olmaya devam et istersen. Belki zaman ayarlaması yapabilirsin duruma göre. Tekrar görüşmek üzere.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Konya Nurturia Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...