Bebeklerimize hangi meyve?

05/13/2011 07:06:00

Arkadaşlar malum yaza giriyoruz yavaş yavaş fakat yaz meyveleri içinde henüz erke siz bu aralar hangi meyveleri veriyorsunuz bebişlerinize?mesela çilek veren var mı aranızda?1 yaşına kadar vermeyin diyorlar çileği yoksa buda bir şehir efsanesimi?yardımlarınızı bekliyorum.


Sevgiler...

Ynt: Bebeklerimize hangi meyve?

05/13/2011 07:20:00

muz,  elma armut suyunu zaten hepimiz veriyoruzdur. ben yenidünya (malta eriği) veriyorum elimle küçük koparıp kabuğunu soyup. kırmızı dut vericem bugün pazardan alabilirsem gidipte:) yoğurduna karıştırıp.  limonu somurmayıda seviyor. portakal suyuda veriyorum. çilek için erken olduğunu düşünüyorum. yani bebekler için değilde mevsimi olarak. biraz daha doğalları ufaklar çıksın reçellik olan az da olsa veririm. azdan bişi olmaz heralde:) bu arada portakal reçeli için mevsim geçti mi acaba. yazın yoğurtlarına karıştırmak için yapçaktım ama kalın kabuklular bitti galiba. bide burası yeri:)

Ynt: Bebeklerimize hangi meyve?

05/13/2011 08:36:00

elma portakal veriyorum.çilek ,kivi 1 yaşından sonra. kivi biraz denemiştim.alerji yaptı.
muzu en son verdiğimde 6 hafta kadar önce o da alerji yapmıştı. yenilerde denemedim.
yaz meyvesi en iyisi şeftali bebekler için,tam biraz bollaşmasını bekliyorum.hem tatlanıp yumşar .
portakal reçeli için yafa portakal var piyasada. kabuğu kalın .

Ynt: Bebeklerimize hangi meyve?

05/16/2011 05:38:00

ben çilek yediriyorum hem de 1 aydır, dr a sordum dene, alerji yapmazsa yedir demişti, bir sıkıntı olmadı.

Ynt: Bebeklerimize hangi meyve?

05/16/2011 07:57:00

Valla biz yerken çileğe öyle bir atladı ki vermemek mümkün değil, çocuğun önünde birşey yiyemiyorum artık, ne yersem istiyor. Ben verdim ve çok şükür birşey olmadı. Bunun yanında kivi en çok yediği meyve şu an. Elmayı artık zaten bütün dilim halinde veriyorum kendi yiyor. Muzu çok sık vermiyorum kabız yaptı çünkü, ama arada veriyorum yine. Geçen gün ilk defa karpuz ve kavunu çatalla ezip verdim bayıldı. Şeftali ve kayısı çıkmış ama şeftali 10 liraydı fiyatı o yüzden almadım, zamanı gelince bol bol yiyecek zaten aceleye gerek yok bence.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 AĞUSTOS ANNELERİ VE BEBEKLERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...