Merhaba Anneler

Ynt: Merhaba Anneler

05/18/2010 11:02:00

oh bizim yerimize de git...
gercekten bi gidenbi daha gitmenin planlarını yapıyor
mütevazi biryer ama en şaşalı restoranlardan lezzetlii

Ynt: Merhaba Anneler

05/18/2010 11:03:00

zaten hikaye falan okunabilir, kitap aliskanligi kazandirilabilir, ona itirazi yok da, "ilk sozcukler" tarzi ya da cekmeli, surprizli resimden bisiler ogreten kitaplara karsi.

Ynt: Merhaba Anneler

05/18/2010 11:09:00

Hilalcim aynen ya... Şöyle çok şey istemiyorum. Yemyeşil bir bahçe, etrafı korumalı. Oğlumu salacağım oraya, ben de biraz keyfime bakacağım. Kocaman şehir, elbet vardır biryerlerde ama nerdeee diye kendi kendime konuşuyorum sık sık..

Kitap konusunda katılmıyorum Sabiha Hanım'a. Kendimden biliyorum da. Babamın kitaplarını karıştırarak büyümüşüm, hiç anlamasam da karıştırıp dururmuşum. Küçüklüğüme dair hatırladığım şeylerin arasında kitap kokusu da vardır mesela. Kitap sevgim bundan gelir. Oğluma da küçüklüğünden beri kitap veririm. İlla birşeyler öğrenmesi için değil, aşina olsun diye, hayatın bir parçası olduğunu anlasın diye. O kadar küçüktü ki kitap sayfalarını ilk çevirmeye başladığında ve çok dikkatli bakardı sayfalarına. Gülerdik ona..

Timaşın masal kitapları vardı, adese de ortadaki sepetlerde satılan. On tane aldım ona. Hepsi bir masal içeriyor, küçük, resimleri ve anlatımı çok iyi, yaşına da uygun. Öyle seviyorki. Bi vaavışş, bi vookmuuuş deyip geliyor seçtiği masalla yanıma ve ben artık ezberlediğimden masalları ona sadece resimlerini gösterip ilişki kurmasına yardımcı oluyorum.

Doğayı sevmek dediniz de.. Çocuktan sonra evde çiçek bakamayacağıma karar verip çiçeklerimi çevredekile dağıtmıştım. Ama sırf oğlum için bir bitki besliyoruz. Afrika menekşesini seçtim konya iklimine uygun ve dayanıklı diye. Adını da pıtırcık koyduk. Ona her sabah günaydın diyoruz, sevip öpüyoruz. Oğlum bu çiçek sayesinde tüm bitkilerin sevgi gösterilmesi gerek canlılar olduğunu anladı :)

Bu yaz doğayı kaçırmayalım arkadaşlar. Ne oluyorsa bu yaşlarda oluyor. 0-3 yaş arası çok çok önemli..

Ynt: Merhaba Anneler

05/18/2010 11:16:00

dilek ben de kaldırdım çiçekleri .hatta bazılarını verdim birilerine daha sonra ben de edineyim bari..
renkler dikkatlerini cakiyor ama bizmkilergenelde kemiriyorlar veya çekiştiriyorlar sen alcan ben alcam kavgası yapıyorlar kitaplar onları gayet sosyalleştiriyor:))
zaten ben okusam veya masal anlatsam cok ilgilerini çekmiyo şu an
kitap sayfaları hışırdasın hoşlarına gidiyo bi de acıp kapatmak o kdar..
konuyla alakasız ama tınaztepeye gittiniz mi orası da doğa harikası gercekten

Ynt: Merhaba Anneler

05/18/2010 11:20:00

dilek, sanirim ben yazarken sen de yaziyordun o yuzden okumadin.
kitap aliskanligi kazandirilmasina, hikaye-masal kitaplari okunmasina karsi degil.
ogreten kitaplara karsi, o da omur boyu degil, 3 yasina kadar.

Ynt: Merhaba Anneler

05/18/2010 11:21:00

ilk algilamayi iki boyuttan degil uc boyuttan alsin diyor.

Ynt: Merhaba Anneler

05/18/2010 11:27:00

yeri gelmisken, feridun onal'in kitaplarini tavsiye ederim, sade anlatim, dogal resimler, ilgi cekici konular. buyuk kizimin favorileri. kirmizi elma, kirpi ile kestane, benekli faremi gordunuz mu, vs.

Ynt: Merhaba Anneler

05/18/2010 11:29:00

Tınaztepenin ordan geçmiştim ama gitmek kısmet olmadı henüz. Konyaya tam bir saat uzaklıkta. Dünyanın en uzun mağaralarından biriymiş..

Evet pamukelma aynı anda yazmışız :)

Benimkinin de masallar çok dikkatini çekmiyordu ama bir aydan beri sürekli masal istiyor.. Çocuklar çok çabuk değişiyorlar. Ay ay çok farklılıklar gösteriyorlar. Hiç yemediği birşeyi yiyebiliyorlar ya da hiç ilgisini çekmeyen birşey birden dikkatini çekebiliyor..

Ynt: Merhaba Anneler

05/18/2010 11:31:00

Bu arada Konya sıcak, pencereler elbet açılıyor ara ara. Pencere kilidi yaptırdım, ilerleyen aylarda size de gerekebilir.. Daha küçükler sizinkiler pencerelere tırmanmazlar benimki gibi di mi :)

Ynt: Merhaba Anneler

05/18/2010 11:34:00

dilek dah a yetişemiyoruz ama o konuda da gayretlerimiz mevcut şimdilik sadece kapının koluna uzanarak dokunma oyunu oynuyoruz o kadar.nerden aldın ne kadar tuttu hepsine mi taktın?


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Konya Nurturia Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...