kendi kendine uyuma..

<12>
01/27/2012 19:57:00

Öykü 6 aylık ama hala beşikte sallanarak uyuyabiliyor, ne kucakta ne ayakta hiçbiryerde uyumuyor.kendi kendine uyutma yöntemlerine de baktım ama hiç bana göre değiller, ben zamanı gelince kendi kendine uyuyakalsın istiyorum.sizin bebişler nasıl uyuyor, işe yarayan bi yönteminiz var mı veya kaç aylık olunca yatağına koyunca kendi uyuyabilecek. tavsiyelerinizi bekliyorum :)

Ynt: kendi kendine uyuma..

01/28/2012 10:22:00

Nasıl uyuyacağını öğretmeden kendi kendine uyumasını beklemek ne yazıkki güzel,büyülü bir okadarda gerçekleşmesi zor bir hayal :DKendi kendine uyutma yöntemlerinden kendinize enn yakınını seçip biraz revizyonla uygulamanızı  tavsiye ederim. Ben tracy hogg yöntemiyle 2 aylıkken emzikten yardım alarak uyumayı öğretttim.Gün geçtikçe zorlaşacak o yüzden işe koyulsanız iyi olur.Tracy yöntemiyle ilgili yardım isterseniz yardımcı olmaya çalışırım.Kolay gelsin.

Ynt: kendi kendine uyuma..

01/28/2012 10:31:00

MERHABA
ARSELİ EMRE KENDİ KENDİNE UYUYORSA ÇOK SANLISIN. BİZİM KURTARICIMIZ PARK YATAĞIN ALT AÇMASI İDİ. ONA KOYDUĞUMUZDA 5 DK İÇİNDE UYKUYA DALIYORDU. ŞİMDİLERDE  BÜYÜDÜK SIĞMIYORUZ. HİÇ İSTEMEDİĞİM HALDE AYAKTA SALLAYINCA  UYKUYA DALIYOR. NEYSEKİ ÇOK SORUNLU BİR BEBEK DEĞİL. UYKU SAATLERİNİ ŞAŞIRMIYOR. .

Ynt: kendi kendine uyuma..

01/28/2012 10:45:00

benim oğlumda tarcy yatır kaldır çok kötü etki yaptı.öncden emerek uyuyan çocuk artık emerekte uyumuyordu o yüzden vazgeçtim sanırım ben geç başladım bir kaç hafta önce denedim kalkmaya çalışıyor dönüyor. küçükken uyuku sorununu halletmek daha kolay emerek uyuyor suanda gece uyanmaları 1 e düştü kalkıp emiyor sabah erken kalkmıyor artık akşamları yoğurt yediriyom ve uyuku tulumu bunda işe yaradı sanırım.

  ben kafama takmıyorum artık çok yıprandım çünkü yanımda kimse yok tek başıma 11 kilo çocuğu yatır kaldır yapmak kolay değil allah herkese yardım etsin yanlız değilsin o yüzden paylaşmak istedim...

Ynt: kendi kendine uyuma..

01/28/2012 10:54:00

sewdabirden aslında önemli olan bebişlerin nasıl huzurlu olduğu..Ayağında rahat uyuyorsa bırak öyle uyusun takma kafana :)Bizimde dönem dnem zayıf noktalarımız oldu bi ara battaniyeydi..Yüzüne değdirdinmi uykuya dalıveriyordu :) Şimdi saçlarıyla oynanmasına bayılıyor..Gözler kayıyor hemen :)
ema kafana takmaman e n güzeli..Sen sıkıntılı olunca bıdıklar hemen hissedip daha da sinir ediyorlar :D Yatır kaldırda ille kucağına alman şart değil aslında..Beşiğin içinde ayağa kaldırıp yatırmanda işe yarayabilir.Bende yalnızım kimsem yok..Ama tracy yöntemi tüm hayatımı kolaylaştırdı benim.Emre akşam 8 de uyur sabah 7 kalkar..Sadece gece 12deki gece beslenmesin bırakamadık..Onuda bırakabilirsek süper olacak.
Aslında sağlıklı olsunlarda nasıl uyurlarsa uyusunlar...

Ynt: kendi kendine uyuma..

01/28/2012 11:09:00

çok haklısın arseli sonuna kadar katılıyorum sana.

kucağıma almayınca ters dönüyor ağlamaya başlıyor kıyamıyor o zamn ama sunu öğrendi uyandığında tekrar dalabilyor buda gece uyuma süresini uzattı bende rahatladım böylece.Ama kucağıma değilde yatağa kaldırmak fikri güsel denicem.oğlum biraz tombik beni çok zorluyor sürekli kucağımda omuzlarımın ağrısından uyuyamıyorum bazen:)))

Ynt: kendi kendine uyuma..

01/28/2012 19:45:00

arseli bebeğini 2 aylıkken nasıl alıştırsın bahseder misin?

Ynt: kendi kendine uyuma..

02/01/2012 20:03:00

Emzikten yardım alarak uyuttum..Aslında bu benim yöntemim değil.Sahiplenmeyeyim :) Tracy Hogg'un kitabını şans eseri nurturia'dan öğrendim.Hemen alıp hızlıca okudum.Gece mama verirken gece lambasıyla bile okudum :) Kısaca özetleyebilirim..Aslında bileşenleri çok..Öncelikle Emre için bir rutin oluşturdum.3 saatte bir beslemeye başladım.Bir tablo oluşturdum.Sabah 7 beslenme 1,5 saat oyun sonra uyku..Gün gün saat saat yazdım.1-2 hafta zamanlarda kayma oldu tabi ama sıra çok önemli.1,5 saat sonra mutlaka uyku belirtileri göstermeye başladı.Önceleri bizim yatağa yatırıp yanına uzanıyordum..Sırtına vurarak şşşşş diyerek.Uykuya dalmasını bekledim..Tabi başlarda biraz ağlıyordu.Ama burda canı acıdığından değil uyumayı bilmediği için ağladığını kabullenmek gerekiyor..Daha sonra emziği verdiğimde kendiliğinden uyuyordu.1 hafta biraz gözümü karartıp ağlamasına müsade ettim..Çok değil ama ayarlayabiliyorsun.Her daim yanında olduğumu ve uykuya dalmasına yardım edeceğimi telkin ederek.Ağlarsa tekrar aynı yöntemle..şşş-pat yöntemiyle..di.Tabi sıkıntılı günler geçirmedim değil ama 3 ayın sonunda ne zaman acıkacağını ne zaman uykusunun geldiğini bildiğim için rahat bir bebeklik geçirdik.Hala düzenimiz devam ediyor..4. aydan sonra 4 saatlik rutine geçtik..Yalnız kitabı okumanızı kesinlikle tavsiye ediyorum..Çok güzel püf noktaları var.Mesela en çok işime yarayan.Çok ağladığında kulağına şşşşş dediğinde susması gibi..Biraz uzun oldu ama :)

Ynt: kendi kendine uyuma..

02/02/2012 08:53:00

arseli süpersin, çok teşekkür ederim.bu rutin olayı biraz zor görünüyor benim de bebeğim henüz 38 günlük ve doktor ne zaman isterse meme ver dedi ama uyuturken çok zorlanıyoruz acaba sadece uykuyla başlasak önce olur mu ki?

Ynt: kendi kendine uyuma..

02/02/2012 09:33:00

İlk 40 gün ben herşeyi yaptı walla..Anne kayınvalide telkinlerinin hepsine uydum :) Sende öyle yap.Çok küçükmüş bıdık..Biraz toparlasın kendini öyle başlaman daha iyi oalabiilr sanki..

Ynt: kendi kendine uyuma..

02/02/2012 09:33:00

İlk 40 gün ben herşeyi yaptı walla..Anne kayınvalide telkinlerinin hepsine uydum :) Sende öyle yap.Çok küçükmüş bıdık..Biraz toparlasın kendini öyle başlaman daha iyi oalabiilr sanki..

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...