feci aglayasim var nurti :(

<12>

Ynt: feci aglayasim var nurti :(

02/11/2013 20:55:00

Hiç kimse mükemmel değildir.Bazı çocuklar zor büyürler bazıları kolay.Bence bu yorumunuza çevrenizinde etkisi olmuştur.Ne yazık ki anne baba v.s. çevrede büyük olarak sıfat almış kişilerin gazabına hepimiz uğruyoruz.Şuanda içinde bulunduğun durum bu bence birde hamilelik piskolojisi.

Zamanında hepimizin başından geçen şeyler.Büyük oğlum dört yaşında süt içmezdi neden süt içmiyor bak filancanın kızı içiyor boyu ondan uzun.Süt içmeye başladı bu kadar çok süt içmesi iyi değil vücudundaki demiri azalar.Konuşmazdı bu niye konuşmuyor falancanın oğlu bundan bir yaş küçük şakır şakır konuşuyor hem ingilizce hem türkçe.Konuşmaya başladı ne kadar geveze neden hiç susmuyor.v.s.v.s Ne yapsak beğendiremeyiz asla onlara.))

Sana tavsiyem kimseye mahçup hissetme kendini.Bahsettiğin kızın daha bebek kurallara uyması için daha çok zamanı var.Biz bu yaşımızda birçok kurala uyamazken daha küçücük yaşta ondan nizamiye beklemek olanaksız.

Bak ikinci bebek daha geliyor bence bu konularla kafa yorup boşu boşuna hem kendini hem bebeğini hem kızını üzeceğine yarattığın şaheserin iyi yönlerini görmeye çalış bu saydıkların inan belirli bir yaştan sonra rayına girecek yerine yeni dertler alacak.

Ynt: feci aglayasim var nurti :(

02/11/2013 20:55:00

Benim kizimda tv siz hiç bişey yemiyor. Ama napiim yesin de öyle yesin bi süre sonra öyle de yemicek. Nekadar yedirebilirsem o kar diyorum artık. Bende çok takmıştım ama artık bıraktım.diger davranis konusu ise sen ona taktikca kafayı o inada yapar herşeyi.benim kızım da öyle.herşeyi guzellikle anlatıyorum yoksa inadına daha çok yapıyor lar malesef.tabi işin içine bide hamilelik psikolojisi eklenince işler iice karışır.işin zor allah kolay lık versin .ben suanda 2.yi düşünemem mesela.bol bol dışarı çıkar.kolay gelsin canım.

Ynt: feci aglayasim var nurti :(

02/12/2013 04:59:00

ne sen ne çocuğun anormal, öyle nerde gittiği yerlerde uslu duran o yaşta küçük çocuk, millet burada çocuklarının iyi yönlerini yazmaya bayılıyor, ben 2 yıldır sinemanın önünden bile geçmedim,  saçımın boyası geldi 3 aydır sallıyorum, çocuk evin her tarafına işiyor umursamıyorum bile, dakka başı düşüyor biryerlerini acıtıyor zırlıyor haliyle, yani anlat anlat bitiremem, tek başına mücadele ediyoruz... Kendini perişan edip üzmenin mevcut duruma hiç bir katkısı olmuyor, havalar düzeliyor sıkıldığın an, oğlunu da al dışarı parka falan git, birlikte oyuncakları ile oynayın, açık hava iyi gelebiliyor

 

Ynt: feci aglayasim var nurti :(

02/12/2013 05:02:00

YASEMİNA: Senin kız pek kıskanmış :)

Ynt: feci aglayasim var nurti :(

02/12/2013 05:57:00

çok teşekkür ederim hepinize anneler.Ne güzel ne doğru şeyler yazmışsınız.Yalnız değilim çok şükür :)


Ben hiç mükemmeliyetçi olmadım,her zaman oğlumun beni yönlendirmesine izin verdim,şu saatte uyusun vs diye kendimi kahretmedim.Oğlumu eleştirmem,sesimi bile yükselttiğim bir ya da ikidir.

oğlum 4.080 gram doğdu.6.ayında 8.5 kiloyu geçmişti.(Emzirmekte hiç sıkıntı yaşamadık.Ne göğüs uçlarım yara oldu,ne sütüm azaldı.27 ay emzirdim) Ne olduysa 6.aydan sonra oldu yemek konusunda.6 ay kontrolünde 5.aydaki kilosuyla neredeyse aynı olduğunu gören doktor ek gıdaya hemen başlamamı,geç kaldığımı,çocuğun hiç kilo almadığını vs söyleyip beni epey üzdü.Ee hani 6 ay sadece anne sütüydü??Neyse ertesi gün ek gıda denemesine başladık.1 yaşına kadar çok istahlı olmasa da sebze püreleri,çorba,yoğurt yedi ama kilo grafiği hep düşük seyretti.Çok da dert etmedim açıkçası,kendim de çok istahsızdım :10 yaşındayken bile babamın ağzıma yemek koyduğunu hatırlıyorum,hiç zorla yedirmedim mesela..o aralar ne hikayeler duydum,ağlata ağlata yedirenler,uyurken besleyenler vs..güldüm geçtim,sağlıklı olması yetti ama o doktor yanında hissettiğim suçluluktan mıdır nedir hep kendimiz yedirdik.Önüne de koyduk ama hiçbir aşamada kendisi yemeğe heves etmedi.Eline her türlü gıdayı verdik,ekmek,salatalık,havuç..boğulur diye hiç korkmadım.Gelgelelim 1 yaşından sonra yedikleri giderek azaldı,sevdiği reddetmediği bir muhallebi var,neredeyse sadece onu yiyor hala..Bir de yoğurt ve meyveler az da olsa.Çorba ve sulu yemek yemiyor.Kilosu hep düşük,şu sıralar da 13 kilo civarında..yaşıtlarına bakıyorum lıkır lıkır süt içiyorlar en azından.Biberona hiç alıştıramadım,bardakla da iki yudum alır bırakır..

yemek maceramız böyle,abur cubur konusunda çok sınırlandıramadık.Allahtan eve hiç almayız ama dışarda yiyor..

Ynt: feci aglayasim var nurti :(

02/12/2013 06:02:00

2.bebeğin varlığının bile farkında değilim.Hamile moduna giremedim ki..duygusallık mutlaka var ama ilk doğumdan bu yana hep duygusalım zaten.Arkadaşları tarafından ''taş kalpli'' denen ben kolayca ağlar oldum,sinirlerim çok bozuldu bu 2 yılda..eşim çok destekçi yoksa ne olurdum bilmiyorum.


uyku konusuna hiç girmiyorum buraları sel götürür vallahi..

bana pedagog önerin arkadaşlar,tercihen istanbul avrupa yakasında ya da izmirde..izmir daha iyi olur aslında.2-3 aya taşınıcaz çünkü..

Ynt: feci aglayasim var nurti :(

02/12/2013 07:27:00

ALLAH SABIR VERSİN.

Umarım rahata erersin.

Ynt: feci aglayasim var nurti :(

02/12/2013 15:32:00

merhaba ,hiç üzülmeyin zamanla herşey  yoluna giriyor,çocuğunuzun hareketlerinden asla mahcup olmayın lütfen  ve çok sevin onu ,o kadar çabuk büyüyorlar ki ,hayatın hızına yetişemiyorsunuz,lütfen siz de hayat enerjinizi kaybetmeyin   ,siz  çok önemlisiniz bunu unutmayın sevgilerimle.

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...