Boyut Yayınlarından kampanya

<123>

Ynt: Boyut Yayınlarından kampanya

09/29/2010 10:56:00

arkadaşlar ne yaşadığımı anlatmayayım da neyi sorguladığımı anlatayım.işi o kadar fazla ve abartılı boyutlarda anneye kitlemiş ki;insan biraz dinleyince veya okuyunca başlıyor kendini sorgulamaya. çocuktaki organik hastalıklar da dahil annenin suçu;ama neler neler...bebeğe anneden başka kimse el sürmesine kadar getirmiş olayı.zaman zaman hiç mi kimseden yardım almıyoruz,tükendiğimiz bittiğimiz hiç mi olmuyor..olmaz anne evdeyse bakımı sadece anne yapacak.kazara baba altını değiştirmesin yani.yazılarını da okudum;bebek reflüsü, kabızlık,spastik kolit vs vs ye kadar anne sorumlu.illa ki bir eksiği var..yok böyle bir bunalım..

Ynt: Boyut Yayınlarından kampanya

09/29/2010 10:58:00

çok faydalandığım da oldu yanlış anlaşımasın;mesela işe başlama aşaması,bakıcıya bırakma aşaması vs vs.ama yine de okurken süzgeçten geçirmek gerekiyor.

Ynt: Boyut Yayınlarından kampanya

09/29/2010 11:04:00

duygularıma tercüman oldun hülyavetuna..

Ynt: Boyut Yayınlarından kampanya

09/29/2010 11:04:00

ben aslında tv programlarında izledim yalnızca kendisini çoık kanım sısınmıştı ama hürriyet pazarda sanırım eski asistanı ile röportajı ve kadının iddialarını okuyunca çok soğudum o nedenle kitabıda istemek gelmiyor içimden ya da herhangi bir kitabını elime almak

Ynt: Boyut Yayınlarından kampanya

09/29/2010 11:05:00

ayrıca da anne kendine bu kadar yüklenirse strese ve hatta depresyona girer ve hiç faydalı olamaz..

Ynt: Boyut Yayınlarından kampanya

09/29/2010 11:10:00

ya arkadaşlar tespitleriniz çok hoşuma gitti. bende daha çok irdeleyip öyle okumayı düşünüyorum.
paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.
çocuk yanımızda yatsın, etkilenmesin diye seks yapmayalım. evliliğimiz bitsin sonra;))ne ala!
valla arkadaşlar ben şartlarım gereği bebeğime tek başıma bakıyorum. eşim dışında yardım eden kimsem yok. eee sabahtan akşama kadar bebek, ev işleri derken bunalıyorum. eşim eve erken gelsin diye yollarını bilmem kaç gözle bekliyorum. babası çok güzel ilgileniyor onunla. iletişimleri öyle harika ki anlatamam. ben bi kişinin tek başına bebekle ilgilenmesinin de çok zor oldununu tecrübe ediyorum. ve anneler arada kendileri için bebeklerini biraz başkalarının ilgisine bırakabilirler.

Ynt: Boyut Yayınlarından kampanya

09/29/2010 11:16:00

uygulunabilirliligi aileden aileye degisir tabii. ben soylediklerini dogru buluyorum. cok da faydalaniyorum. "dogal ebeveynlik"e acaip yakin bir anne oldugumdan, ve dr.william sears ve elizabeth pantleyi de yakindan takip ettigimden, sabiha paktuna keskinin soyledikleri de dogal ebeveynlikle paralellik gosterdiginden bana, aile yapima, kizlarimla iliskilerime, vs. uygun geliyor. anne-bebek bence de 3 yasina kadar vIcIk vIcIk bir arada olmali. ama herkes bu sekilde uygulayamayabilir, sartlar oyle gerekebilir.

Ynt: Boyut Yayınlarından kampanya

09/29/2010 11:26:00

ülkü anne elbette ki çok çok önemli.ilk 3 yılın çocuğun geleceği için ne kadar kritik bir dönem olduğunu da hepimiz biliyoruz;ve bu dönemin sevgiyle doyurulması gerektiğini.ama bu kadar keskin olmamak ve de anneleri de biraz düşünmek gerekiyor.bir arkadaşım bana ben hamileyken şöyle demişti: anne olduktan sonra yüreğinin üzerine bir sızı oturuyor ve bu hiç kalkmıyor.cidden öyleymiş; hele de hassas bir yapıya sahipsen.Annelik çok güzel ve de bir o kadar da ağır bir şey.çok hassas bir konu.bu nedenle de anneye bu kadar yüklenmemek gerekiyor.çocuktaki her olumsuzluktan anneyi sorumlu tutmak ne oluyor? nasıl bir yaklaşım bu

Ynt: Boyut Yayınlarından kampanya

09/29/2010 11:27:00

kendi yaklaşımıma bir ism koyamasam da ben de doğal ebeveynliğe yakın olduğumu düşünüyorum ama bu spk çok yükleniyor annelere.

Ynt: Boyut Yayınlarından kampanya

09/29/2010 11:28:00

birde ben bu kadını gereğinden fazla ticari buluyorum !!!

<123>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
İndirim fırsatları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...