nurturia annelerinin protestosu

Ynt: nurturia annelerinin protestosu

07/07/2010 12:04:00

2 yaşdan sonra wc eğitimnine başlayın diyenlerin hepsine kılım,bebek bezi firmalarının uydurması.
bekle bekle anam babam, çocuk her yaptığını taklit ederken alıştırma,sonra inadı tuttsun 2 yaşında,uğraş dur. karşına geçip desin:bana bakma,ben altıma yapcam diye
kasları 2 yaşıdn sonraymış,vırtmış zırtmış.
çok delleniyorum bu konuda çokkkk
bakıcım kadıncağız,1,5 yaşında alıştıracaktı. doktorlar,uzmanalr skaınnnnn dedi,bakıcım torununu alıştırdı,bizimki kaldı.

Ynt: nurturia annelerinin protestosu

07/07/2010 12:05:00

aaa, sen tv'mi izletiyorsun; cocugun aptal olur, beyni gelismez, otistik olur, dikkat eksikligi yasar bilmiyor musun?

mubarek askı memnu izlemiyor benim evladım, calilou izliyor, bilmem farkı anlayabilir misin?

Ynt: nurturia annelerinin protestosu

07/07/2010 12:06:00

ya bi dakka "annecim" deyince noluyormus ki? ben cok diyorum valla. cok da severek diyorum, of yaaa nolcak benim cocugumun hali. cok cahil bi anasi var.


Hulya bahcede bomba olayina koptum ben , nasi yani?

Ynt: nurturia annelerinin protestosu

07/07/2010 12:08:00

:)

Ynt: nurturia annelerinin protestosu

07/07/2010 12:08:00

Caiilou evimizin bir üyesi,rosi kardeşimiz:)

Ynt: nurturia annelerinin protestosu

07/07/2010 12:11:00

Kızım göğsümü hiç emmedi sayılır sadece 15 gün, Yeni annelik psikolojisi ile panik yaptım göğüs ucumun olmaması nedeniyle yeterli sütü alıp büyüyemeyecek sandım ve 15. günden itibaren hep sağarak verdim hala devam ediyorum bu yönteme. Bunu söylediğimde insanlar acıyorlar kızıma yazıkk inekler gibi diyorlar tabi bunu söyleyen cahil ve yaşları itibariyle benden bir hayli büyük insanlar münakaşaya girmiyorum saygımdan ötürü ama içten içi sinir oluyorum:((

Ynt: nurturia annelerinin protestosu

07/07/2010 12:13:00

Klasik tuvalet eğitimiyle ilgili en son 2 yaş kontrolümüzde doktorumuzun bahsettiği bir konu beni epey düşündürdü. İdrar salınımını kontrol eden antidiüretik hormonunun salgılanmasının ve tam olarak işlevsel hale gelmesinin yaşının 4 yaşı bulabildiğinden, erken tuvalet eğitiminin bu nedenle alt ıslatma problemlerine yol açabileceğinden bahsetti.

Bu bana çok mantıksız gelmedi. 1 yaş dönemi bezi bırakan bizim kuşakta benim çocukluğumda hatırladığım etrafımdaki çocukların alt ıslatma sorunlarının epey bir sürdüğü. Bu noktadan bakınca, çocuk fiziksel olarak kas kontrolünü sağladığında (2+) bu eğitimi vermek bana çok da anlamsız gelmiyor.

Antidiüretik kısaca normalde gün boyunca belirli bir seviyede kaldığı halde,geceleri daha fazla miktarda salgılanarak böbreğin idrar üretimini azaltmasına yarayan bir hormon.

iça, tv konusuna burada girmeyelim derim. Çünkü ben şahsen senin yazdıklarını kelime anlamıyla birebir hiçbir zaman kullanmasam da, TV'nin 3 yaş altında zararlı olduğuna inanıyorum( okuduğum ve araştırdığım kadarıyla ) bu konu hassas bir konu.

Ynt: nurturia annelerinin protestosu

07/07/2010 12:14:00

annecim ve annem benimde sık kullandığım sözcüklerden birisi, zararı nedir ne değildir kaçırdım galiba ama bana ve oğluma iyi geliyor:)) yani kitaba direkt uymaktansa kitabı bize uydurmak daha huzurlu yapıyor bizi:)

Ynt: nurturia annelerinin protestosu

07/07/2010 12:15:00

duzenek muzenek diyosun, baya bomba yapiyomus yani.


cocugunu tanimama olayina feci kilim ama

benim kocam da yitik cevherlerdendir bana gore. benim gordugum (ki cevremizdeki herkes ayni seyi soyler hakkinda) en teknolojiye yatkin adamdir kendisi. ama gel gor ki yanlis yonlendirme sonucu isletme okumus.

kucukken 8-9 yaslarinda amcasinin dukkaninda arabalara ses sistemi dosermis ve ailede bu gayet normal bisi olarak algilanirmis (bi de ufak tefek ya, aralara daha iyi girermis amcasindan tabi). ortaokulda teyzesinin yeni tasindigi evin tum prizleri ve elektrik dugmelerini takmis, bir tanesini yamuk takti diye babasindan firca yemis. bir isi beceremedin diye azarlamis adam bunu. daha boyle bisuru ornek var. hala da ogullarinin cok bi is beceremedigini dusunurler. o kadar demotivasyona cok super yerlere geldi bana gore.

Ynt: nurturia annelerinin protestosu

07/07/2010 12:15:00

dilekakal ..benim annem beni dogurdugunda preeklemsi olmus . ben 8 aylık ve 1850 kg mu ne dogmusum. 1 ay anne sütü yok ( anne yogun bakımda ) ve annemin de gogus ucu yok..Anne toparlandıktan sonra beni emzirmiş.. bu emzirme işi , meme işi tamamen kötü herşeyi kulaklarını kapamanda bitiyor .. bol bol sütün olsun inşallah


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...