Bebekleriniz uyumadığında...

05/19/2012 12:32:00

Bebekleriniz uyumadığı zamanlarda nasıl vakit geçiriyorsunuz. Neyle oyalıyorsunuz.. Kendi kendine en fazla ne kadar vakit geçiriyor... Bizimki daha oturmadığı için yatmaktan sıkılıyo, oyun halımızda da bi yere kadar duruyo, çokta meraklı genelde kucakta geziyo.. Tavsiyeleriniz var mı???

Ynt: Bebekleriniz uyumadığında...

05/20/2012 18:14:00

kucakta gezmek favorileri:)benim oğlum 7,8 kilo olduğundan kucakta gezmek belimi ve bileklerimi baya yoruyor bugün sırf bu yüzden baston puset aldık evin içinde onunla gezdirerek alternatif yaratmayı planlıyorum.

Onun dışında sabah 5-6 gibi kalkıyor emdikten sonra yatağa yanıma alıyorum o saatte benim çok enerjim olmadığı için yatakta oynuyoruz, yüzüne dokunularak şarkı söylenmesini seviyor yada karnına "geldi geldi" vs gibi şeyler yapılmasını.

Fisher price in aktivite kitabı, pearson yayıncılık ın neşeli sesler yada hayvanlar kitabını bazen anlatıyorum, bazen de masal kitabı okuyorum daha çok kitabı yemeğe çalışıyor ama vakit geçiriyoruz.

Yatırıp, çocukluğumuzda söylediğimiz şarkıları hatırlayabildiğim kadarıyla söylüyorum, şu aralar bak postacı geliyor favorimiz:)

Aynaya gidiyoruz kucağımda aynayı göremediği bir yere geçip sonra hızla aynayı görmesini sağlayıp cee yapıyoruz, yaklaşık 10-15 dakika bunu oynayabiliyoruz.

Eğer tek başına bırakacaksam ikili egzersiz arkadaşı var, bizimki bayılıyor ona. yada yatağındaki dönenceyi açıyoruz.

Odasınının duvarlarına winnie the pooh çıkartmaları yapıştırdık, odasında onlara bakmayı da seviyor.

Çok anlattım galiba, biz bunları yapıyoruz:)

Ynt: Bebekleriniz uyumadığında...

05/22/2012 16:36:00

Bizde gamzesimin yaptıklarını yapıyoruz yoğunlukta. Yakın zamanda youtobedan çocuk uyku müzikleri, afrika müzikleri, rusça bebek gelişimi filmleri (sayıları vs. anlatan), ingilizce çocuk şarkılarını dinletiyorum. Her gün yada 2 günde bir dışarıya yürüyüşe çıkıyoruz. Egzersiz alanında oynuyor. Camdan yada balkondan arabaları izliyoruz. Müziksiz zamanda tanıyorum ona. yapacak o kadar çok şey var ki yetişmiyor zaman. yemek yedi, alt değişti, kah kah kih kih, akşam oluyor zaten. 2 günde bir banyosu var. Sürekli kucağa baştan beri alıştırmadık o yönden rahatız. Birde bebek arabamızı evdede kullanıyoruz büyük rahatlık. Mama sandalyesinialmadık henüz, alınca oradada vakit geçirecektir eminim.

Ynt: Bebekleriniz uyumadığında...

06/07/2012 13:22:00

mama sandalyesi büyük rahatlık arkadaşlar. ben 5.ayın başlarında ikea antilop aldım. tepsisine oyuncaklarını koydum çok güzel oynuyor. bende bu arada dinlenme vakti buluyorum. yat yat sıkılıyor bebekler.

Ynt: Bebekleriniz uyumadığında...

09/05/2012 16:59:00

Uyumadığında emekliyor. serbest bırakmaya çalışıyorum. kendi kendine oynamasını sağlıyorum. kağıt yırtmak, sıralamak, iki dolabı var onları karıştırmak zevkli geliyor ona. yaz olması dolayısıyle balkonda havuza giriyor yada masasına su döküyorum . ellerini vura vura mutlu oluyor. eline verdiklerimi kemiriyor.müzik dinliyoruz birde.tv izlemiyordu ama geçenlerde 3-4 defa 15-20 dakika izledi. baby first. ağzı açık izliyor.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
ARALIK 2011 ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...