kıl tüy sorunu

08/01/2011 18:19:00

Bebeğim emeklemeye başlayınca ne yapacağım bilemiyorum. 


Temizlikle çok uğraşamıyorum. Kedi olunca yerlerde kıl tüy eksik olmuyor. Bebeğim de benim gibi emeklemeden yürür inşallah diye umuyorum...

Ynt: kıl tüy sorunu

08/22/2011 10:12:00

Hem çocuk hem ev işi zor oluyor gerçekten de. Hele de çalışan bir anneyseniz.

Bizde hem kedi hem köpek var. Oğlum şu an 20 aylık ve gayet sağlıklı çok şükür.
Fazla takıntı yapmamak lazım bence. Çünkü evin dışındaki dünya da çok hijyenik değil, dolayısıyla mikroplarla da tanışması gerekiyor bebeklerin.

Her gün mutlaka elektrikli süpürge ile süpürüyorum ve yerleri siliyorum. Giysilerdeki tüyler için yapışkan rulo bantlar var, zaman zaman koltuklar veya halılar için de kullanıyorum.

Hamilelikten itibaren kadın doğum ve çocuk doktorları ile veterinerlerin görüşlerini aldım.
Hayvanlar aşılı olduktan sonra hiçbir sorun olmuyor.

Benim etrafımda hayvanlarımı vermem ya da evden atmam için baskı yapan çok oldu. Lütfen böyle kişilerin dolduruşuna gelip hayvanlarınızı vermeyin. Onlar da bizim birer evladımız ve onlara ömürlerinin sonuna kadar en iyi şekilde bakmakla yükümlüyüz.

Ynt: kıl tüy sorunu

08/22/2011 10:23:00

Benim hergün süpürüp silmem imkansız.. Bebeğim mikroplarla tanışacak ve bağışıklık sistemi güçlü olacak diye avunuyorum.. 


Kedimi evden atmam, onların deyimiyle doğaya bırakmam için özellikle annemler çok ısrar etti ama böyle birşey mümkün değil.. Biz onları yüzlerce yıllık bir süreçte doğal yaşamdan kopardık, evcilleştirdik, kendimize bağımlı ve artıklarımızla yaşar duruma getirdik, etrafta onların yaşayabileceği bir doğal ortam yok.. 

Sokakta gördüğüm hayvanlara çok acıyorum. Özellikle de ilk başta ev hayvanı olup sonradan sokağa bırakılanlara..

Yalnız, tüy meselesi.. İlaçlar varmış tüy dökmeyi azaltan ama muhakkak zararı da dokunacaktır hayvana, pek elim varmıyor. Tıraş ettirsem acaba çok üşür mü bilmiyorum...

Ynt: kıl tüy sorunu

08/22/2011 10:30:00

Sokak hayvanlarına ben de çok acıyorum. İlaç ya da traş ettirmeyi de hayvancağızın kişilik haklarına saldırı gibi görüyorum açıkçası. Zaten şu kedileri traş ettirme olayını anlayabilmiş değilim. Avrupa'da kimse kedisini traş ettirmiyor. Türkiye'de traşlı kediden geçilmiyor. Bu kadar titiz insanlar da evlerine kedi değil de kertenkele, kaplumbağa falan gibi tüysüz hayvanlar alıversinler.

Tüy olayını çok dert etme bence. Zaten hastalıklar tüyden değil kedinin tükürüğünden geçermiş. Şehir efsanesi yani bir nevi. Aşıları tamsa hiçbir problem olmaz.
Avrupa'da nerdeyse bütün evlerde kedi köpek var ve oradaki çocuklar Türkiye'dekilerden çok daha sağlıklı.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Kedi ve bebek

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...