0-3 YAŞ

02/05/2010 11:38:00

 

0-3 yaş insan hayatı için çok önemli kişiliğin temeli atılır.

12 yaş sıvası atılır.

18 yaş artık dekorasyon kısmıdır.

 

 

0-3 yaş çocuk için çok önemli olan ANNESİNE GÜVENDİR. Annenin güvenini sürekli görmek ister ve hayatı boyunca bu onun için özgüveni için önem taşır.Örnek verilirse annesinin kucağında iğne vurulması doğru değildir, annenin kucağında canı acıtılıyor çünkü. Her an anneye güvenmek ister ve doğru olan 3 yaşa kadar bu isteği gerçekleştirilmelidir.

 

0-3 yaş çocuk için babanın yüksek sesle konuşmaması, bağırıp çağırmaması çok önemlidir. Çocuk babayı huzurlu liman olarak görmek ister, onda huzur bulmak ister. Babayla annenin bağırıp çağrışması ona çok büyük huzursuzluk verir ve baba sürekli anneye ya da çocuğa bağırıyorsa babayı hayatından uzaklaştırmak ister, hatta ileriki yaşlarda boşanmalarını ister.

 

  • 0-3 yaş çocuk, sürekli kulağına elliyorsa, onda sorun olduğu anlamına gelmez; Kulağındaki çıkıntıları keşfetmiştir.
  • 0-3 yaş çocuk, saç kestirirken sürekli ağlıyorsa, bizim düşündüğümüz gibi korktuğu ya da canı yandığı için ağlamaz; Saç onun parçasıdır ve parçasının kesilip atılmasını kabullenemez.
  • 0-3 yaş çocuk, kakasını klozete yapmak istemiyorsa zamanı gelmemiştir. Kaka da onun bir parçasıdır, bir eseridir. Onun klozete gidip kaybolmasını kabul etmek istemez. Zamanı gelince o zaten her çocuk gibi oturup klozete yapmak isteyecektir.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
BİRAZ DA BİZ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...