boşanıyoruz:(

Ynt: boşanıyoruz:(

06/03/2011 06:26:00

Merhaba,

Dert ortağında yazılacak yazıların verilecek yanıtların empatiden, sevgiden, ilgiden ve paylaşmaktan geçtiğini unutmayalım ne olur. Önceliğimiz derdini bizimle paylaşan kişiye dokunmak, derdini dinlemek, anlamak olmalı. Sonrasında varsa çözüm önerilerimiz. Bunun dışında söylemek istediklerimizi söyleyeceğimiz bloglarımız, buguloglarımız, güncellemelerimiz... bir sürü yer var.

O nedenle mümküm mertebe konuya dair YARDIM etmek için söyleyebileceğimiz bir şey varsa, karşıdakinin acısını, sıkıntısını azaltacak bir yorumumuz varsa, elimizi uzatabileceksek... yazalım. Eğer "anlayabiliyorsak", tahmin edebiliyorsak yazalım. Yoksa bahsedilen konudaki hayat tecübesizliğimizin azlığı sıkıntı yaratabilir. İlla ki bir yorumda bulunmak mecburiyetinde değiliz. Konunun dışına çıkmadan, dağıtmadan... Konuyu kendimize çevirmeden... (Aynı dertle ilgili paylaşımları kastetmiyorum elbette.)

Sevgilerimle.

Ynt: boşanıyoruz:(

06/03/2011 06:27:00


Ynt: boşanıyoruz:(

06/03/2011 06:32:00

burası özgülün başlığı başka birşye tartışmayalım.sen d egülücüklerini başka başlık altında yazsan daha sağlıklı olur aiswarya

Ynt: boşanıyoruz:(

06/03/2011 06:33:00

özgül, mesajım direk sana olmadığı için siliyorum...

Ynt: boşanıyoruz:(

06/03/2011 06:35:00

Arkadaşlar, tekrar araya girme ihtiyacı hissettim. Aishwarya ve yanıt verenler, isterseniz daha fazla uzatmayalım konuyu. Boşanmak, ayrılmak, hayatın gerçeği bunlar. Ayrılık da sevdaya dahil. Bu yazdıklarımız gerçekten dert sahibine yardım ediyor mu düşünelim...

sevgiler.

Ynt: boşanıyoruz:(

06/03/2011 06:37:00

Özgül,
Bebeğiniz 7 aylık, yani hala lohusa sayılırsınız. böyle bir dönemde en en en önemli şey sizin ve bebeğinizin hem fiziksel hem de ruhsal sağlığı...
Bunu bozan ne varsa çözmeli.
Bu, ne olursa olsun, hatta baba bile olsa...

Boşanmak her insan için farklı bir durum. Bir çift için yeni ve çok iyi bir ilişki düzeyi sağlayabilirken, bir başka çift için acılı, sıkıntılı bir süreci getirebilir...

Kendi deneyimimi anlatmak istiyordum, ama sırf bu yüzden vazgeçtim. (Boşanmaya özendirmemik için. Çünkü bizde medeni bir ilişkiye sıçramamızı sağladı boşanmak. oğlum mutlu, ben mutluyum, eski eşim mutlu (oğlumun babası diyordum, bu söylemin yanlış olduğuna ikna edildim de)
Ama dediğim gibi bu bizde böyle oldu...

Zeynepalp, koşulsuz hoşgörü sonsuz sabır diye bir şeyi  öğrendim kaç yaşımdan sonra... Ama hala bir çocuğa annesini veya babasını kötülemek noktasında hoşgörü duyamıyorum.
Ne olacak, diyelim o kişi istediğini başardı ve çocuk annesi veya babası hakkında "kötü" hisler taşıyacak.
Bu, çocuk için iyi bir şey mi? Kendi hırslarımızı, hasetliğimizi, bilimum negatif duygularımızı tatmin adına çok sevdiğimiz çocuğa zarar vermiş olmuyor muyuz?
Bunun nasıl farkında olunmaz...

O anne birileri için (bizim için) "kötü" bir insan olsa da o çocuğun annesi, o baba birileri için (bizimi için) "kötü" bir insan olsa da o çocuğun babası.
Bir tanecik annesi, bir tanecik babası işte...

Ama geçecektir Zeynep, umarım zamanla hem onlar anlayacaktır bu yanlıştığı hem de oğlun farkına varacaktır az daha büyüyünce...
Herşeye rağmen olumsuz düşünmen hayranlık uyandırdı bende, kendime bir dönem hep bunu telkin etmiştim, sevgiler...

Ynt: boşanıyoruz:(

06/03/2011 06:38:00

"Herşeye rağmen olumsuz düşünmemen..." olacak

Ynt: boşanıyoruz:(

06/03/2011 06:38:00

Özgül canım ne diyeceğimi bilemiyorum.Hem çok üzüldüm hem şaşırdım :(
Ama ne olursa olsun hakkında hep hayırlısını dile ve rabbim inşallah hayırlısını verir.

Zeynep seninde gücüne duruşuna hayran kaldım,böyle birşey yaşadığını bilmiyordum.

Geri kalan ömrünüzde yüzünüz hep gülsün inşallah.

Ynt: boşanıyoruz:(

06/03/2011 06:44:00

Özgül,

Dünden beri yazdıklarını düşünüyorum. Her ilişki kendine özeldir, kendi içinizde neler olduğunu bilemiyorum. O nedenle dün gece sizin için dua ettim. Elimden bu geldi ancak. Umarım hakkınızda hayırlısı olur. Dileğim tabi öncelikle kara bulutların dağılması. Aşk ve sevgi varken ayrılmak doğru gelmiyor ama... kısmet. Hayırlısı. Geleceği göremiyoruz.

Zeynep, bilmiyordum. Dün gece okudum, söyleyecek bir şey bulamadım. Dua ettim. Et tırnaktan ayrılmaz, eminim yavaş yavaş iyileşeceksiniz, yaklaşacaksınız oğlunla. Kimse ayıramaz evladı. İçindeki gücü buradan hissediyorum. Daha iyi olacak zamanla.

Çok sevgiler. Hayıra karşı

Ynt: boşanıyoruz:(

06/03/2011 07:02:00

Özgül dün akşamdan beri okuyorum. Bende diğer arkadaşlar gibi çok çok üzüldüm. Severek ayrılmak falan zor ama üzüntünün bir bölümünü de belirsizlik düzelecek-düzelmeyecek, yürümelimi- yürümemeli mi alıyor. bir kaç gün sonra her şey olumlu yada olumsuz oturduğunda kendinie bir yol çizebildiğinde belki kendini daha iyi hissedersin diye düşünüyorum.

Bence insanı en çok belirsizlikler yoruyor. Yeni duruma alışabilmek için önce herşeyin netleşmesi gerekiyor.

Umarım sonuç ne olursa olsun hepiniz mutlu olursunuz. Dualarımız sizinle

 


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...