boşanıyoruz:(

bende ağlıyorum şimdi... :((

06/03/2011 07:09:00

özgülcüm... çok üzüldüm... :(((( şimdi oturmuş bende boşanmayı düşünüyorum... ama oğlum 7 aylık... tarifsiz acılar içindeyim.... oğlumu babasız büyütmek istemiorum... madem eşini bu kadar seviyorsun.... biraz zaman ver... zaman inan birçok şeye çare.... sna tavsiyem ki bende deneyeceğim psikolog desteği alın beraber.... ama biraz uzaklaş mutlaka iyi gelicek.... üzülmeeee...

mücadele edelim.... sabr edelim.

Ynt: boşanıyoruz:(

06/03/2011 07:10:00

Ben bişeyi anladımki evlilik, bambaşka bir dünya..

Hamilelik, bebek  bambaşka dünyalar herbiri.. ne eşler ne de biz bilmediğimiz dünyalar bunlar ve etkileri de tepkileri de hiç bilmediğimiz, hiç planlamadığımız gibi gelişiyor..

Emin olun ki  herkes bu farklı dünyaya girdiğinde bocalar.. şaşırır.. bir sürü değişik ruh hallerine girer..

Ve bu dönemleri kolay atlatmak genellikle zordur...Ve eminimki bütün bunları atlatıp yoluna koyunca ki mutlaka yoluna giriyor herşey,  tadına doyum olmuyor bence..

Ve  ne olursa olsun eğer arada sevgi varsa, , ki seviyorum diyorsunuz ve bence eşinzide sizi seviyordur,  çünki  bir bebek sözkonusu..bebeğini umursamıyor değildir emin olun.. sadece şu an çok bunalmıştır ve aklıan ne geliyorsa söyler size..

Boşanmak kesinlikle çözüm değil.. çevremde boşanmış 3 çift tanıyorum ve inanın hepsi ayrı ayrı pişmanlar..

Demiyorumki ne olursa olsun boşanılmamalı.. tabi boşanmakta normal, hayatı zehir oluyorsa birilerinin boşanmaları daha sağlıklıdır.. ama bir anlık bir bunalım yada öfkeden böyle kararlar alınırsa sonra büyük pişmanlıklar doğabilir.. .

Bence eşininizi biraz aramayın ve bence kimse arayp herhangi bişey söylemesin şimdilik, çünki inada bindirebilir olayı, belki havalara bile girebilri kişilik yapısına göre..o da sakin kafaya bürünüp düşünsün, yeminden dönülmez diye bir şey yok, hele ki böyle bir durumda..Nacizane yeni evli tavsiyesi..:)

Gerçekten ben birbirini seven kişilerin boşanması sözkonusu olduğunda tanımasam  bile  çok üzülürüm, çünki acı vericidir.. çünki evlilik kararı alırken çok aşıksınzıdır ve herkese aşık olamaz insan.. belkide hayatının insanıdır ve kaybetmemek gerekir..

umarım herşey yoluna girer.. canı gönülden diliyorum... sevgiler..

Ynt: boşanıyoruz:(

06/03/2011 07:12:00

bende senin gibi yeni evliyim... eşim pavyonlardan sabah beşlerde geliyor :(((

Ynt: boşanıyoruz:(

06/03/2011 07:13:00

bu yılbaşı beni ve bir aylık oğlumu yalnız bırakıp pavyona gitti sabah altıda geldi...ve bu şehirde hiç kimsem yok

Ynt: boşanıyoruz:(

06/03/2011 07:15:00

Özgül,

Hayatım boyunca sevginin her türlü güçlüğün üstesinden gelebileceğine inandım. Mücade etmeli insan.

Eşin anladığım kadarıyla sporcu, yanılıyor muyum? Telefondaki olumsuz konuşmaları o an yaşamış olduğu olumsuzluklardan kaynaklanıyor olabilir mi? Belki maçı kaybetmiştir, birisinden azar işitmiştir, sana da bu şekilde yansıtmıştır olamaz mı? İnsanız biz. Bazen istemeden de olsa karşımızdakine kırıcı laflar edebiliyoruz, keşke buna engel olabilsek ama bazen olmuyor işte.

Naçizane eşinin o an iyi bir psikolojide olmadığını düşünmeni dönünce bu konuyu yüzyüze tekrar konuşmanızı öneririm. Kadınlar her zaman daha yapıcı ve daha pozitiftir evliliklerde ben buna çok inanırım. Sevgin için, oğlun için mücadele etmelisin, eminim ki karşılık göreceksin.

Her şey arzuladığın gibi olsun. Dualarım ve tüm iyi dileklerim seninle..

Ynt: boşanıyoruz:(

06/03/2011 07:19:00

Dularım seninle özgül,hakkınızda hayırlısı olsun diyorum..

Ynt: boşanıyoruz:(

06/03/2011 07:21:00

Bazen bizim için "şer" diye düşündüğümüz şeyler aslında "hayırlısıdır", bazen de "hayırlısı" dediklerimizde "şer" çıkabilir.

Dileğim;  Sizin için hayırlı olacak  kapılar açılsın /  kapılar kapansın.

Ynt: boşanıyoruz:(

06/03/2011 07:28:00

özgül:(((((( okuduklarıma  çok üzüldüm .anan varsa babanda var sözü boşuna söylenmemiş onu anladım.arkadaşların yapıcı konuşmalarına katılıyorum ancak bence ilişkiler karşılıklı oynanan satranç oyununa benzer...dogru zamanda dogru hamleyi yapmalı ...anladıgım bu boşanma daha çok onun tarafından istenmiş...bırak ne yapmak istiyorsa onu yapsın ...bazen yapıcı olmaya çalışmak tam tersi tepebilir...ibide yuva bozanın yemini pekte geçerli sayılmaz...barıştırmak içn yalanı hoş gören Allah barışmak için yapılan yemini  affeder....hiç arama bırak ...yoklugunu o düşünsün..b.irkaç ay sonunda seni arar merak etme...o zamanda yüz verme ..bebegini o sorsun sen anlatma bence....ve ailenlede konuşmayı kes bu tip durumlar aileyle konuşuldugunda dahada büyür...gereksiz büyür...ve ona onsuz yaşayamayacagı izlenimi verme..(oyleyse )tam tersi özgür takıl ..yeni bir hayat kurabilecegini herşeyin güzel olacagı izlenimi ver...bun erkekler boyle seyleroe yola geliyor maalesef..umarım düzelir...

Ynt: boşanıyoruz:(

06/03/2011 07:32:00

inşallah hayırlısı olur, istediğin gibi sonuçlanır ama son kararı vermeden önce birlikte aile terapistine gitseniz?istemese bile ikna etmeye çalışsan...

Ynt: boşanıyoruz:(

06/03/2011 07:41:00

Özgül herseyden önce bugünleri atlatabileciğin sabır ve güç diliyorum sana..Benim çok yakınlarımda gözlemlediğim isteyerek bile olsa boşanma,evliliğin sarsılması çok zor bir süreç..
 
 Benim yakın bir arkadasım buyuk bir sevdayla 3 yıllık bir flört dönemi sonrası(yani birbirlerini gayet iyi tanıdıklarını düşünerek) evlendiler ilk aylardan sonra şiddetli tartışmalar başladı,kocada inanılmaz değişimler oldu,sizin gibi zaman zaman dönmeler oldu,gercekten birbirlerini çok seviyorlardı,çok acı çektiler ama arkadasımızın eşini yaptıklarını helede sinirliyken söylediklerini anlayamıyorduk sanki o an o kişi bambaşkaydı..Arkadasım elinden geleni yaptıktan sonra üzerine gitmemeyi biraz ayrı kalmayı denedi üstüne gittikçe kocam kendisiyle başbaşa kalıp durumu yorumlayamıyor dedi..Benim kendime gelmem olmayacaksa kendim ailem için ayakta durup hayatıma devam etmem lazım dedi..Çok zor bir süreçti ama  kocası geri döndü,sakin kafayla konuşup sorunlara çözüm buldular..Belki bu dönemde çok sık aramamak çok üzerine gitmemekte sizi özlemesi,olayları yorumlayabilmesi için bir çözümdür bilemiyorum..

Birde benim teyzemde çok severek kendi sevdiği bir insanla evlendi,hepte çok sevdi eniştemi,iki çocukları var.ama evliliğin ilk yıllarından itibaren huzursuz bir evlilik,teyzem hep bir mücadele içinde evliliğini sürdürdü.Sonuç ne oldu sağlığı bozuldu,çocukların psikolojisi bozuldu,40 lı yaşlarda acil servislerden çıkamaz olmuştu teyzem,birçok psikiyatrik ilaç ama kocasını sevdiği içinde devam.Eniştemde kötü bir insan olduğu için değil tam tersi iyi biriydi ama beraber olmuyordu, sinirle veya sevgi,saygı bitince sanırım bahaneler başlıyor bazen geçmiş bazende olmadık bahaneler üretilebiliyor hepsini yaşadı teyzem.20 yıldan sonra boşandı.Boşandıktan sonra tüm sağlık sorunları geriledi,kendisi ve hayatı bambaşka oldu.Hayata 20 yıl sonra bile yeniden bir sayfayla başladı..Ama ıstırapla geçen yıllar  neerdeyse sağlığından olma pahasına..

 Bazen yaşanmışlıklar bize yön gösteriyor oyuzden anlattım bunları sana..Benim yapabileceğim tek tavsiye kendin için vede oğlun için güçlü ol..Ne olursa olsun Geçmişin için seni suçlamalarına da izin verme,sen herseyi açıkça anlatmışsın birşey saklamamışın bunu bahane edip seni yaralamalarına izin verme.. En azından sen kendini suçlama..Bu dönem zor tahmin ediyorum ama bir şekilde sonucu ne olursa olsun geçecek,elinde oğlun,anlattıklarından anladığım sana destek olabilecek ailen ve işin var..hayırlısını dile..Benim dualarım senin ve oğlun için en iyisinin olması...


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...