Aslan Bebeği

03/03/2011 09:28:00

Evde bir Aslan bebeği olduğu sürece aile yaşamı bu bebeğin çevresinde dönecektir.

Oyunculuk yeteneği daha bebeklikten ortaya çıkmaya başlar. Çok hareketli, neşeli ve keyifli, özgürlüğüne düşkün bebeklerdir. Engellenmeyi hiç sevmezler, enerji yüklüdürler ve evin neşesidirler.

Baskı altında tutulmaktan ve ne yapacağının söylenmesinden hiç hoşlanmazlar.

Bebekken bile kuralları kendisi koymak isteyecek, içinde bulunduğu ortamın kralı veya kraliçesi olacaktır. Sonuç olarak her daim ekibin lideri olan Aslan bebeği, son derece neşeli ve eğlencelidir.

Her zaman en konforlusunu ister. Küçük yaşlardan itibaren Aslan çocuğunun kişilik ve özgüvenini geliştirebilmesi için yeterince özgür bırakılması önemlidir. Kısıtlanmayı ve engellenmeyi reddederler.

Öz saygısı oldukça yüksektir ve bu yüzden herkesten aynı saygıyı görmek ister. Zaman zaman aşırı yönetme isteği yüzünden çatışmalar yaşayabilirsiniz, çünkü kendisi yönetme konusunda sizden daha ısrarlı olabilir. Yaratıcılığını destekleyecek konulara yöneldiğinde ise sivri yönlerini pozitif bir şekilde ifade etmesi kolaylaşacaktır. Aslan burcunun kalp ve sırt bölgesi hassastır. Bebeğinizin kalbini sık sık kontrol ettirmenizde yarar vardır. Bebeğiniz büyüdüğünde dikkat çekebileceği, kendini gösterebileceği, organize edip idare edebileceği mesleklerde çalışabilir.

Cesaret, güç, dayanıklılık, canlılık isteyen ve ün getirecek meslekler de Aslanlar içindir.

Müdür, direktör, komutan, organizatör, yönetim kurulu başkanlığı, müfettişlik, öğretmenlik, okul, otel ve restoran gibi işyerlerinin işletmeciliği uygun mesleklerdir. Piyango, toto, kumarhaneler, eğlence düzenleme gibi uğraşılar da ilgi alanları içindedir. Tiyatro, müzik, modacılık, reklamcılık, dekorasyon, süsleme ile ilgili çeşitli dallar, mimarlık, heykeltıraşlık ve ressamlık onların alanlarına girer.

Ynt: Aslan Bebeği

03/03/2011 11:13:00

Burçlara pek inanmasam da ne kadar doğru diyesim geldi:)

Ynt: Aslan Bebeği

03/03/2011 11:24:00

çok benzerlik var benim yavru aslanımla:) teşekkürler mügecim.

Ynt: Aslan Bebeği

04/18/2011 20:03:00

aynı aynıı:)))

Ynt: Aslan Bebeği

04/19/2011 07:14:00

şimdide yemek seçiyor.damak zevkleri de var.bütün aileyi etrafında döndürüyor.mesala şimdi bilgisayardayım diye beni rahat bırakmıyor.hep aslancıklara ilgi:))


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...