İLKYARDIM EĞİTİMİ LİSTESİ

Ynt: İLKYARDIM EĞİTİMİ LİSTESİ

06/11/2011 16:13:00

nurturia bana güzel insanları tanıma fırsatı verdi,tanıştığım ilk nurturia anneleri sizlersiniz ve sizleri tanıdığım için çok mutluyum:)
aslıcım bilgilerini bizimle paylaştığın için çok teşekkürler, Allah bu bilgileri kullanmak zorunda bırakmasın bizleri ama bu bilgileri öğrenmek insana güven veriyormuş hakkaten! ara ara da slaytlara bakıp bilgilerimi tazeleyeceğim:) elmeye ben de can-ı gönülden katılıyorum ayrıca:)
nihalcim sana da tekrar çok teşekkür ederim, uğraşıp okulunu ayarladın, ellerinlen bize ikramda bulundun,sağolasın valla:)
ne diyebilirim ki iyi ki varsınız:)

Ynt: İLKYARDIM EĞİTİMİ LİSTESİ

06/11/2011 19:00:00

Aslı ve Nihal önce sizi tanıdığım için çok sevindim. sonrada bu ortamı bize oluşturduğunuz içi sonsuz teşekkürler. Harikaydınız...

Ynt: İLKYARDIM EĞİTİMİ LİSTESİ

06/11/2011 21:57:00

Organizasyonu gerçekleştiren herkesin aklına ve emeğine sağlık. Bu grubu görünce çok sevinmiştim, takibe aldım hemen ama araya hastalık girince her şeyden uzak kaldık. Çok üzüldüm kaçırdığımıza, umarım bir fırsat daha yakalarız. Sağlıklı ve mutlu günler dilerim tüm nurturia annelerine :)

Ynt: İLKYARDIM EĞİTİMİ LİSTESİ

06/13/2011 05:47:00

haftasonu grubundaydım ama gidemedim başkent acildeydik çınarın ishal kusma durumu nedeni ile orda olmayı çok isterdim :((( haber verme fırsatımda olmadı Aslı hanım kusura bakmayın lütfen çok telaşlı bir durumdaydım

Ynt: İLKYARDIM EĞİTİMİ LİSTESİ

06/13/2011 16:19:00

çok geçmiş olsun umarım iyileşmiştir

Ynt: İLKYARDIM EĞİTİMİ LİSTESİ

06/14/2011 05:23:00

teşekkür ederim kusma geçti ama ishalimiz devam:(( ama sonuçlarımız temiz çıktı 6.ay aşılarımızı olamadık ishal diye yapmıyorlar; geçmeden de yapamazlarmış! pirinç lapası yediriyorum, su içiriyorum başka da bir şey yapamıyorum sizin tavsiye edeceğiniz bir şey var mı acaba?

Ynt: İLKYARDIM EĞİTİMİ LİSTESİ

06/14/2011 06:42:00

çocuğu n genel durumu iyiyse keyfi yerindeyse ishal sıklığı azaldı ise , ishal az sulu kansız ve mukussuz yani sümüksüz ise birşey yapmana gerek yok aşı için evet bekleyeceksin geçene kadar  . yapman gereken bol sıvı özellikle de su , pirinç lapası ve yoğurt verebilirsin bir de sık aralıklarla emzir anne sütünde ishalden escherichia coli ishalinden koruyan laktobasiller bulunur. bol emzir tekrar geçmiş olsun

Ynt: İLKYARDIM EĞİTİMİ LİSTESİ

06/14/2011 07:50:00

gecikmiş teşşekkür;

Aslıcım; hafta sonunun o değerli saatlerini, belkide ilk kez tanıştığın anneleri ve kuzucuklarını hiç yaşanmamasını dilediğimizi olaylardan korumak adına eğitmek için harcamış olmadan dolayı binlerce teşekkür. Ki bunu paranoyak annelerin anlamsız sorularına rağmen, sabır ve ciddiyetini koruyarak sürdürmen çok büyük bir hekim olacağının göstergesi, yolun açık olsun :)

Nihalcim; aynı şekilde hafta sonunun değerli saatlerini sabırla bize verdiğin, bununla kalmayıp gerçek bir evsahibesi gibi ağırladığın için sanada binlerce teşekkür...

Ynt: İLKYARDIM EĞİTİMİ LİSTESİ

06/14/2011 07:54:00

aslı yaa bişey soracağım. şimdi boyazına bişey takılıp soluk almayan ve aynı zamanda elektrik çarpıp, bacağından da akrep sokan birine ilk uygulanacak yöntem nedir?

Ynt: İLKYARDIM EĞİTİMİ LİSTESİ

06/14/2011 19:22:00

:))) ben bu soruyu şaka olarak deil de ciddi ciddi yanıtlayayım olamaz mı olur, :)) gözdecim her zaman şunu düşün önce temel yaşam desteği gerekiyorsa onu yapacaksın.
:))))))))))) kız gözdee panik annem benim panik yokkkk panik yokkk gece gece güldürdün beni:)))
.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ankara Nurturia Üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...