Nasıl bir göğüs pompası tercih etmeli?

<12>
03/14/2010 18:50:00

Tecrübeli anneler;
Ben gögüs pompası almayı düşünüyorum.Ancak elektrikli mi manuel mi almak konusunda kararsızım.
Sizden tecrübelerinizi paylaşmanızı ricaedeceğim.

Ynt: Nasıl bir göğüs pompası tercih etmeli?

03/14/2010 19:10:00

kesinlikle elektrikli. manuel hic kullanmadım ama kendim icin arastirirken, ozellikle cekim gucu bakımından arasında dağlar kadar fark olduğunu okumuştum.

Eğer çalışan bir anne iseniz, pompanın sesi de önem kazanıyor. Evde bir nebze tolore ediliyor da ses, iş yerinde biraz zor. Tabi iş yerinizin emzirme odası varsa o ayrı.

Ben iki ayrı pompa kullandım. İlk başlarda Medela Mini Electric. Çekiş gücü iyi bir pompa, ancak inanilmaz bir sesi var. Son zamanlarda ses dayanılmaz bir hale gelince, bir zihni- sinir projesi olarak kabul ettigim, su kovası ile sesi izole ederek sağıyordum. Nir adet kova da iş yerinde mevcuttu. Şöyle ki, pompa ile sağarken, büyükçe bir kova ile de göğsümü- dolayısı ile pompami da kapatıyordum. Böylelikle ses daha az çıkıyordu. Bazı arkadaslarım kovanın içini havlu ile kaplamamı tavsiye ettiler ama o kısmı yapmadım:))))

6. aydan sonra artık ses dayanılmaz hale gelince, Philips Avent pompayı kullanmaya başladım. İnanilmaz sessiz bir pompa. Çekiş gücü de iyidir diye tahmin ediyorum. Tam karşılaştırma yapamıyorum çünkü Avent, ek gıdalara geçtiğimiz ve sütümün daha az geldiği zamana denk geldi.
ancak şu kadarını söyleyebilirim, medela ile 15 dakikada göğüs uçlarım acırken, Aventte 30 dakika sonrasında bile bir şey hissetmiyorum.

Aralarındaki fiyat farkı en düşündürücü kısım. Medela 135, Avent 350 civarinda.

Ben sütleri küçük süt saklama biberonlarında- kaplarında sakladım. Medelanın 80cc*10 tane 30 liraya satılırken, Avent'in 180cc*10tane  50tl civarinda satılıyor. Medelanın üstünde 1 seferden fazla kullanmayın yazıyor, satıcılar 3ten fazla sterilize etmeyin diyor. Ben neden böyle birşey istediklerini anlamadığımdan defalarca kullandım. Avent'in kapları daha dayanıklı diyebiliyorum.

Ayrıca Medela'nın 150cc*3 tane süt saklama kabı 40 tl iken (birden fazla defa kullanılabiliyor), Aventin 124cc*4 kabı 32 tl.

İUzun lafın kısası, pompayı ne amacla kullanacağınız cok önemli. Ara sıra kullanacaksanız Medela Mini elektric sesi sizi öok rahatsız etmez. Ancak uzun süreli kullanacaksanız bu sefer hem ses hem de yan ürünlerin fiyatları karar vermenizde etkili olmalı.

Aklıma gelenler bunlar.

Ynt: Nasıl bir göğüs pompası tercih etmeli?

03/15/2010 07:51:00

Bence de kesinlikle elektrikli.Bende Medela Mini Electric gögüs pompasını kullandım.Çok ta memnun kaldım sağımı gayet iyiydi.Sesi beni çok rahatsız etmedi.Bir yıl kullandım son zamanlarda kızım sesini duyunca hemen yanıma gelip başını sağa sola çevirip oynuyordu :)

  Sütleri saklamak için bende süt saklama poşeti kullandım.Birde avent'in süt saklama kaplarından da almıştım ama 10 tane olunca onlar bana az geldi.Kaplarda şimdi kızımın mamalarını saklıyorum.

Ynt: Nasıl bir göğüs pompası tercih etmeli?

03/15/2010 15:04:00

Bencede elektrikli.kızım emmeyi bıraktığı için sütümü sağarak verdim.Ameda lactaline kullandım.Çok ama çok memnundum.tavsiye ederim.

Ynt: Nasıl bir göğüs pompası tercih etmeli?

03/15/2010 16:56:00

Medela harmony manuel kullandım , bebek cantasında tasıyabiliyordum . Çok çok memnun kaldım .
Elektriklilere çok para dökmek gereksiz bence.

Ynt: Nasıl bir göğüs pompası tercih etmeli?

03/16/2010 15:20:00

Merhaba,
Ben Philips avent isis manuel göğüs pompası kullanıyorum ve çok memnunum.Hem pratik hemde sessiz.Birara elektrikli pompada kiraladım ve memnun kalmadım.Manuel pompa kadar verim alamadım üstelikte çok fena ses çıkarıyordu.Birde elektrikli pompaları taşımak daha zor.
Bu ürünü kesinlikle tavsiye ederim.Üstelik pompanın yedek parçalarınıda philips yetkili servislerinden çok rahat temin edebiliyorsun.  
Bu pompayı şuan kullanan ve daha öncede kullanmış olan çok arkadaşım var. Şimdiye kadar kimseden şikayet duymadım. 

Ynt: Nasıl bir göğüs pompası tercih etmeli?

03/17/2010 10:09:00

Ben de Medela Swing kullanıyorum... Cok memnunum. Sütün geliş hızına göre cekim gücünü azaltma yada yükseltme şansı var... Tek dezavantajı biraz pahalı olması ama bize hediye gelmişti, o sorun da bu sekilde cözülmüştü :)

Ynt: Nasıl bir göğüs pompası tercih etmeli?

03/17/2010 12:40:00

Medela Swing kesinlikle , çok memnun kalarak kullandım ve de tavsiye ederim

Ynt: Nasıl bir göğüs pompası tercih etmeli?

05/05/2010 18:20:00

çalışan bir anneyim ve kesinlikle elektrikli olmalı diyorum.11. ayına kadar aktif bir şekilde kullandığım ve çok memnun kaldığım medelanın linkteki ürünü hafif,heryere taşıması ve kullanımı kolay,can acıtmayan olarak herkeze tavsiye edebilirim . http://www.pratikev.com/fractalv33/pratikEv/pages/viewProduct.jsp?pInstanceId=166295

Ynt: Nasıl bir göğüs pompası tercih etmeli?

05/05/2010 18:57:00

markası neydi kanca?
verdiğin linkte göremedim.

Ynt: Nasıl bir göğüs pompası tercih etmeli?

05/11/2010 10:53:00

ben avent marka kullandım. çok da iyiydi

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
1 yaş civarı bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...