Nasıl bir göğüs pompası tercih etmeli?

<12>

Ynt: Nasıl bir göğüs pompası tercih etmeli?

05/11/2010 11:23:00

sahra_m_ elektrikli miydi yoksa manuel mi?

Ynt: Nasıl bir göğüs pompası tercih etmeli?

05/11/2010 11:57:00

medela swing pompayı hala kullanıyorum ve çok memnunum
swing almadan önce arkadaşlarımın verdiği iki ayrı pompa denemem daha oldu ama üç pompadan en sevdiğim swing
avent manuel; kullanım açısından rahat yine de elektrikli olması bence daha pratik
medela mini elektrikli; benim kullandığım sanırım yeteri kadar kullanılmıştı o sebepten de çekiş gücü çok iyi değildi ve asıl önemlisi inanılmaz gürültülü çalışıyordu.
swing ile yatak odasında eşim uyurken bile süt sağdım geceleri, uyumaya devam etti, iş yerinde sadece paravan arkasını kullanarak sağıyorum kimse nooluyo diye aranmıyor.
ayrıca göğüse yerleşen kısmı rijit olmadığı için emmede sadece göğüs ucunu uzatıp rahatsızlık vermiyor.
bence önemli bir nokta daha var ki biberonlarda da dikkat etmiştim medela ürünler BPA'sız. plastiğin içinde bulunan kanserojen madde ısı ile birlikte süte ya da mamaya geçiyor.
yine de etrafımdaki arkadaşlarımdan da biliyorum ki herkes için pratik ya da kullanışlı olan aynı değil  kişiden kişiye çok farklılık gösterebiliyor.
tercih sana kalıyor, kolay gelsin

Ynt: Nasıl bir göğüs pompası tercih etmeli?

05/14/2010 08:49:00

ben calışan bir anne olarak medella elektrikli mini modelini 6 aydan beri kullanıyorum memnunum bence manuel cok zor olur hem güç gerektiriyor hemde aynı performansı vermiyor

Ynt: Nasıl bir göğüs pompası tercih etmeli?

06/10/2010 11:50:00

Merhaba,
calisacaksaniz kesinlikle elektrikli bir pompa almanizi oneririm. Cunku is yerinde kisitli zamanda sut sagmaya calismak gercekten iskenceye donebiliyor.
Ben kendim aventin elektriklisini kullandim sesi cok az ve gercekten gogus ucunu hic acitmiyor. ama simdiki aklim olsa amedanin ciftlisini alirdim. cunku bir gogsu sagmaya basladiginizda digerindende sut gelmeye basliyor ve siz onu da ayni anda sagabiliyorsunuz. boylece hem daha kisa suruyor hemde daha verimli oluyor (yani ikisindende sut ayni anda gelirken ). fiyat olarak avent elektrikli ile ameda ciftli arasinda pek fark olmayabilir tam emin degilim.

Sutleri  ise lansinoh sut saklama posetinde sakladim. difrizde 6 ay, buzlukta 3 ay buzdolabinin normal gozunde ise 24 saat saklayabiliyorsunuz.
İsittiginiz dutu 1 saat icinde tuketmeniz gerekiyor. Ama sagdiginiz sutu buzdolabina kaldirmadan oda sicakliginda tutacaksaniz 6 saate kadar dayaniyor diye hatirliyorum. posetin icindeki havayi parmaklarinizla alttan uste sikarak cikartip oyle kilitlemeniz gerekiyor.

Yalniz bir uyarim olacak belki tek yapan benimdir ama sut saklama posetlerinin agzinda iki adet kilit var
ben bunlardan birini farketmeyip sadece tekini kapattigim icin sutlerime dolapta koku sindi ve 20-25 poset sut heba oldu :(( aklinizda bulunsun

Ynt: Nasıl bir göğüs pompası tercih etmeli?

06/10/2010 15:50:00

saol flamingo. philips avent elektrikli aldım. termal çantalı setini. evet ameda da çok güzel. o da tercih edilebilir. ben ikisi arasında kalmıştım.sonuçta her ikisini kullananlarda çok memnun kalmış. sütü saklama poşeti ve philips via kaplarda saklamayı düşünüyorum. umarım sütüm çok olur ve işe başlayıncaya kadar kesilmez. önerilerin için çok saol.

Ynt: Nasıl bir göğüs pompası tercih etmeli?

09/28/2010 12:38:00

Ben de Medela Mini Electric gögüs pompasını kullandım. Tatile giderken yolda pille kullanıp anında bebegime sutu içermiştim.
Medelanın yeni modeli cıkmıs. Sessiz ve emiş gucu daha yuksek.yeni alacaksanız bunu tercih etmenizi oneririm.

Ynt: Nasıl bir göğüs pompası tercih etmeli?

11/05/2010 05:35:00

medela elektrikli pilli de kullandim, avent manuel de. kesinlikle avent manueli tavsiye ederim.

Ynt: Nasıl bir göğüs pompası tercih etmeli?

11/25/2010 09:54:00

Medela urununu hic tavsiye etmiyorum. Eger kullanacaksanız yanınızda yedek bir cihat daha bırakın. 6 ayda bir bozuluyor. Bayramın 2. gunu bozuldu.Firma yetkisi bulamadım. her yer kapalıydı ..hastaneye gidip orada sagdım dutumu.

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
1 yaş civarı bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...