YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-5

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-5

03/30/2012 06:55:00

Ema, Maşallah ne guzelmiş kilosu bebişin.  peki o 4 saatten sonra ağrının şiddeti çok muydu? bir de sırt, bel ağrısı ya da baş ağrısı yaşadın mı sonraki gunlerde?

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-5

03/30/2012 07:05:00

epiduralden sonra ağrın başlayınca söylüyorsun geliyor anestezi uzamını ilaç enjekte ediyor kateterden ve anında rahatlama hissi muhteşem bişiy :D bende geçen sefer olmadı bunda da olmaz inşallah ağrı filan :) Ama ağrısı  olan kişiler de var

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-5

03/30/2012 07:08:00

Ameliyat sonuçta ağrın oluyor ama öyle dayanılmayacak kadar şiddetli olmadı baş ağrım da olmadı ama yorgunluktan oğlum sürekli ağladığı için kendimi bitkin uykusuz hissediyordum.Mesela eğilip kalkmada hiç bir problem yaşamadım oğlumu yıkamada filan hep ben yaptım 1 hafta sonra hiç bir şeyim kalmamıştı yaşlada alakalı olabilir 25 yaşındayın genç bir bünyenin kaldırması bazı şeyleri daha kolay oluyor.

Bel ağrıları ve sırt ağrıları hamilelikte çok fazlaydı doğumdan sonra emzirmeme rağmen sürekli, sırt ağrım filan olmadı kiloları verince ohhh dedim ama şimdi oğlumu taşımaktan çok kucakçı bir çocuk boynun sırtım her yerim ağırıyor kısaca:))))allah tüm annelere yardım etsin.
ameliyattan sonra doğru düzgün ağrı kesici bile kullanmadım.Hatta benden önce genel anestesizyle sezeryan olan kadın o kadar çok bağırıyordu ki çocuğunu emziremedi bile ağrıdan ben en çok ilk 45 dk içinde emzirebilmek için bu yöntemi seçtim ve maşallah sütüm hemen geldi ve halen emziriyorum sütüm halen akar düşün bunun çok etkisi oldu diyorum ben.

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-5

03/30/2012 07:30:00

o kadarcıkta olacak hülyacım doğum sancısı yaşamadan doğuruyoruz, benim içimde kalmıştır normal doğum, gerçi sen kızını doğurdun biliyorsun:)

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-5

03/30/2012 07:38:00

Ema, benim de amacım ilk yarım saatte kızımı emzirebilmek, onunla ilgilenebilmek...Oğlumda bunu yapamadım emziremedim ilk gun anestezi ve ağrı sebebiyle hatta ondan sonra hemen biberona alıştı tabi ben emziremeyince biberonla mama vermişler ve sonrasında ne kadar uğraştıysam almadı memeyi... zaten mama ve sağma usülü anne sütü ile ancak 2.5 ay idare ettik ve benim sütüm kesildi sadece sağarak anne sütünü arttıramıyorsun...
Bu vesileyle yeni annelere de onerim aman aman ne yapsınlar etsinler memeyi tuttursunlar bebişlere... biberon cok zahmetli...

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-5

03/30/2012 08:09:00

ay çok tatlılar bakalım benim oğluş ne yapacak birlikte uyuyalım dediği için oda bile yapadık ufaklığa sevisiz bir durum oldu ama bi deneyeceğiz oğluşun yatağını kurayım odanın resmini ekleyeceğim :)

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-5

03/30/2012 10:06:00

Hülya kaçar mı senin kocişten:)

Nejla :( bende korkuyorum ikinci olmasına rağmen ama spinal de daha fazla oluyor senin gibi hisseden sanki yada benim duyduklarım öyle denk geldi, Allah sağlıkla kucağımıza aldırsında ağrı sızı geçer nasılsa mis kokularını çekeriz içimize minnoşlarımızın:))

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-5

03/30/2012 10:31:00

Merhaba kızlar :))

Yaa bu uykusuzluk mahvetti beni, o kadar nöbet tuttum yıllarca bu kadar yorulmadım herhalde :) ama insan alışıyor, bir ritm oturtuyor zamanla... Bir de bebeğim hiç ağlamasın, ıkınıp kızarıp bozarmasın istiyorum, hep huzurlu olsun, anne yüreği işte, insan dayanamıyormuş gerçekten, o zorlandıkça benim içim eriyor sıkıntıdan :(

Ben spinal anestezi oldum, epidural için vakit olmadı, ilaç almıştım çünkü, apar topar doğuma gittiğim için. Ağrılar birkaç saat içinde yavaş yavaş başladı, ağrı kesicilerle idare ettik, eğer sezeryansa kesinlikle genel değil, spinal veya epidural ikisi de olabilir. Günercim az kalmış senin doğuma da hadi hayırlısıyla kucakla inşallah Simay'ı ;)

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-5

03/30/2012 11:07:00

Ah sagolasın Özlemcim...benimki kombine anestezi ile olacak... Persembeden sonra bende sizin gruba katılıyorum hayırlısıyla..Yani; uykusuz, yorgun, ve bu halinden  çok mutlu olanlar grubuna :))  Özdeciğimi kokla benim için...

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-5

03/30/2012 11:57:00

nisanyağmuru merhaba; ben de epidural sezeryan oldum. Anestezi uzmanıyla pazarlık yapmıştım ayaklarımı uyuşturma sadece karnım uyuşsun diye o da tamam demişti. zaten bebeği aldıktan sonra rahatlatıcı birşey veriyorlar sanırım ben pek bir hoş olmuş konuşup durmuştum :)

Bu doğumumda drum değişti anestezi uzmanımda. Daha konuşmadım ama aynı isteklerimi tekrarlarım sanırım. Sana tek tavsiyem 2 gece hastanede kal ben 1 gece kaldım evdeki gecem çok zor geçti :(

sen de benim gibi ara vermişsin 2. çocukta :) Ben herşeyi unutmuşum hamileliğimi bile, yeniden başlarız artık napalım :)

Az kalmış senin ne güzel, insan bir an evvel zaman akıp geçsin yavrusuna kavuşsun istiyor. Ama herşey zamanında olsun tabi :)

Öperim hepinizi :)

 


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...