tanışalım kaynaşalım konuşalım vs vs

Ynt: tanışalım kaynaşalım konuşalım vs vs

09/28/2010 09:50:00

sen bundan sonra söyle düşüneceksın bence.. kızımın ne güzel bir ailesi var :)
benım kı alo desem kosar can atar ama bız de de sehır farkı ıste.. ben ısterdım kı elımın altında olsunlar.. ama herkesın kendı hayatı olsun kendı evı yanı aksam herkes evıne :P..
hıc bır sey dort dortluk degıl.. bence destek alıyor olman cok guzel.. sen buna ve kızına odaklan ..

Ynt: tanışalım kaynaşalım konuşalım vs vs

09/28/2010 10:00:00

saol sümeyyecim.. 8)

Ynt: tanışalım kaynaşalım konuşalım vs vs

09/28/2010 12:10:00

merhaba ritalar,
bugün isler yogun hemen yazamadim ama hosgeldin
ne mutlu sana ki yengen varmis,esinin teyzesi varmis. buna sükür.
insan elindekinin kiymetini yokluklarini görünce daha iyi anliyor. sana böyle güzel ilgi gösterenlerin kiymetini daha iyi bilirsin iste.
sen bundan sonrasini düsün; kizina verebilgin tüm sevgiyi, destegi ver; gerisini düsünme.

Ynt: tanışalım kaynaşalım konuşalım vs vs

09/28/2010 12:32:00

herkese merhaba ... hoşsohbetinizi okudum.. ritalar inanki sana çok üzüldüm yanlış anlama gören üvey annen var sanır şaşırdım doğrusu .ama ne güzl ki yengelrin var tabiki yerini asla tutmaz ama ne yapıcaksın anne işte herzaman herşey olması gerektiği gibi olmuyor ... bende uzağa gelin geldim çok değil belki ama heran heristeğmde yanımda olamıyolar :(bebeğim olduğunda toplasan 2 hafta kalmıştır ama elinden bukadar geliyodu ama o dönemde kayınvalidem çok yardımcı olmuştu bir anne gibi.. ama çok ağladığımı biliyorum keşke yanımda olsan diyee.. heleki doğuma 1 hafta kala.. ama eskiden evlenmeden önce aman canım azcık uzak olsak bişey olmaz daha iyi olur özlem olur diyodum cahilce :(ama şimdi nekadar yanlış düşündüğümü gördüm keşke yakınımda olsa tamam vıcık vıcık olmam kendi işimi kendim yaparım ama keşke yanıbaşımda olsaydı işte beee..

Ynt: tanışalım kaynaşalım konuşalım vs vs

09/28/2010 12:54:00

Bütün güzel annelere selamlar...:)

Ynt: tanışalım kaynaşalım konuşalım vs vs

09/28/2010 12:57:00

selamm :))melek

Ynt: tanışalım kaynaşalım konuşalım vs vs

09/28/2010 13:02:00

Selam...:))
Sıohbetinizi okuyordum...Birbirinize destek olmanız ne kadar güzel...
Ben kızımın doğumundan bu yana hiç yalnız kalmadığım için anlayamayabilirim belki ama burada bile insanın kendini yalnız hissetmemesi harika olmalı....

Ynt: tanışalım kaynaşalım konuşalım vs vs

09/28/2010 13:31:00

saolun arkadaşlar, destek verici sözleriniz için. şartlar her bağlamda farklı tabi. yine de şanslılar kategorisindeyim sanırım 8)

Ynt: tanışalım kaynaşalım konuşalım vs vs

09/28/2010 13:46:00

Bence şanslısın....Benim kız kardeşimin oğluna kayınvalidesi bakıyordu. Aynı zamanda 3,5 yaşındaki kızının oğlu da yanındaydı. Bizim Yiğit'imiz daha 1 yaşında. İnanmazsınız kolları mosmor olmuş ısırılmaktan. Kadın torunu değil yabancının çocuğu gibi baktı torununa. Kardeşime de ayrıca manevi baskı uyguluyordu. Eşi zaten sürekli şehir dışında olduğu için yapayalnız kaldı kardeşim. Biz sürekli destek olmaya çalışsakta malesef her daim yanında olamadık. Çok şükür şimdi binbir kavga kıyametle aldık çocuğu elinden ve güvenilir bir akrabamızda sağolsun bakmayı kabul etti. Yani diyeceğim en yakınınız bile çok yabancı olabiliyor ve bu çok daha üzücü oluyor.
Benim kızıma ise 25 yıllık arkadaşım inanın kendi çocuğu gibi bakıyor....Çok şükür bu sıkıntıları yaşamadım. Allah hepinizin yardımcısı olsun...Annelik çok özel...Herşeye ama herşey edeğiyor....Hayatımda kızımı kollarıma aldığım ilk dakikadan daha mutlu bir an hatırlamıyorum.....

Ynt: tanışalım kaynaşalım konuşalım vs vs

09/28/2010 14:28:00

melekcim arkadaşının durumu gercekten cok zormuş. ben öyle kavga dövüşe gelemiyom, çok fena oluyom. ne iyi arkadaşmışsınız da destek  vermişsiniz arkadaşımıza. gercekten bravo.

aslında kadıların hem evde hem dısarda calışması hiç adilane değil. kadın eskiden çalışmaz evinde otururuş derler. hayır hiç de oturmazmış. hayatı beraber gögüslemek , yaşamsal işleri paylaşmak demek. erkek dışarıda avlanırken-yani para kazanmak için çalışırken- kadında barınaklarının düzenini sağlıyor.- yani kazanılanın en optimal kullanılmzsı için ev içi çalışmalar yapıyor.

kadının maddi özgürlüğü önemli ama kadınlarımız hem evde hem de işte duble mi sömürülmeye başlandı yoksa. yane kadın da ava çıkar oldu sanki.


ay ne ağır mevzulara girdim ben birden 8)


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Hoş Sohbet

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...