Ya market alışverişi???

06/01/2011 10:24:00

Son evimize taşınırken attığım,sattığım yada verdiğim mobilya, ıvır-zıvır,çuvallar dolusu kıyafetten sonra alışveriş yaparken daha temkinliyim.Allahtan,internetten de alışveriş yapamıyorum, çünkü bende göz ve nizam yok, alacağım şeyin bedenini,numarasını,rengini  bir türlü tutturamam.Buraya kadar herşey güzel ama eve yapılan market alışverişi konusunda bir çözümüm olamadı.Markete gittiğimde liste yapmama rağmen liste harici birçok şey alıyorum.Bununla nasıl baş edeceğiz??

Ynt: Ya market alışverişi???

06/01/2011 10:33:00

ben çok mecbur kalmadıkça büyük marketlere gitmiyorum artık. sebze meyveyi pazardan eti kasaptan almaya çalışıyorum diğer şeyleri de sokağımızda A101 açıldı oradan alıyorum. sadece birşey almaya diye gidiyoruz büyük markete en az 5 lira harcıyoruz


Ynt: Ya market alışverişi???

06/01/2011 10:42:00

ayda iki kez gidiyoruz is cıkısı.

vaktimiz cok kısıtlı oluyor, liste yapıyoruz evde. reyonlarda cok oyalanmıyoruz, alacaklarımızın oldugu reyonlara giriyoruz genelde. bu isi haftasonuna bırakmamak da bir cozum sanırım. hafta ici daha sakin oluyor. hem sakin hem kısıtlı vakitte alısveris yapmak ve cok oyalanmamak ise yarıyor. bir de bir butce olusturmak. 50-60-70 tl'yi gecmemeliyiz gibi...

internetten zinhar alısveris yapmıyorum.

Ynt: Ya market alışverişi???

06/01/2011 10:47:00

markete aç gitmemek.

sebzeyi-meyveyi pazardan; süt ürünlerini mandıradan ya da çiftlikten; eti/tavuğu kasaptan almak. diğer ihtiyaçlar için markete gitmek.

limit belirlemek.

etiket okumak. gerçekten bunun benim vücuduma ne faydası var diye sormak.

Ynt: Ya market alışverişi???

06/01/2011 10:49:00

ETİKET OKUMAK!

neyse ki benim tam tersi bir kocam var. Aldığım şeyin fiyatına bakma alışkanlığım yok benim markette, çok kötü bu. Babacan her seferinde uyarır beni.

Ynt: Ya market alışverişi???

06/01/2011 10:54:00

zeyneb,

deli gibi etiket okuyorum, bunu cok seviyorum:) sacma bir huy sanırım ve buraya yazmanın ne alakası var bilmiyorum ama yazasım var: soya lesitini, emulgator, kıvam arttırıcı sonra ne bileyim glıkoz surubu filan okuyorsam bırakıyorum. bir de anında ukalalasıp soya lesitini ne demek biliyor musun diyorum kocama:) egleniyoruz:)

sebze ve meyveyi pazardan almayı seviyorum ben de. haftada bir pazar kuruluyor. yetisirsek biz, yetismezsek kpeder bu isi goruyor.

yıllardır alısveriz yaptıgımızı iki suthane var, onlara da haftada bir ugruyoruz.

kasap isi sıkıntılı. hep guveniyorduk, lakin son haberler, asırı endiseli bir babaya sahip olmak gibi faktorler sebebi ile bu isi karfur'dan yapıyoruz artık. nadiren de olsa kacamaklarımız olmuyor degil ama:)

birde cerzcimiz var. aksamları atıstırmalık ne alalım derdik onceden. cocuklardan evvel. genelde kola, cips, browni eti cin filan stoklardık. cocuklardan sonra bunun yerini; kuru uzum leblebi, fındık, ceviz ve meyveler aldı. artık aksamları oyle yapıyoruz.

boyle iste.
ben bugun cok konusuyorum hayır olsun:)

Ynt: Ya market alışverişi???

06/01/2011 11:01:00

Bizde ayda iki defa gidiyoruz. Listemiz elimizde sadece ilgili reyonlara gidiyoruz. Marketten ambalajlı ürünler almıyoruz. Evde alternatiflerini ben yapıyorum, yapmaya çalışıyorum. Etkiket okumaya da hamileliğimde başladım. Defne Koryürek'in NTV'de bi programı vardı, hamile iken onu takip ederdim. Şimdilerde tv açılmıyor, program var mı yok mu bilmiyorum ama kayıtlara internet üzerinden ulaşılabilinir. Ben çok şey öğrendim, en önemlisi etikeyt okumayı! Sebze ve meyveyi pazardan alıyoruz hem daha taze hem de daha uygun fiyata. Eti de kasaptan. Marketten sadece tuvalet kağıdı, deterjan, şampuan gibi ürünleri alıyoruz. Haftasonuna bırakmamaya çalışıyoruz, yoksa bir gün sadece markette geçiyor. kalabalık, sıra falan derken, akşam oluyor. bir de çevremde gözlemlediğim, çocuklar market alış verişini gezmeye gitmek gibi algılıyor.

Ynt: Ya market alışverişi???

06/01/2011 11:02:00

iça ya şu konuyu açarmısın ? ben kaç gün dür sorucam unutuyorum hatta bilgin varsa bi konu açsan bizide bilgilendirsen soyalesitini,kıvam arttırıcı vb gibi konularda , geçen asnada yazmış etenol la çözülüyormuş kıvvam arttırıcılar felan

Ynt: Ya market alışverişi???

06/01/2011 11:08:00

kocanın abur cubura zaafı var özellikle de tatlı olanlara. abur cubur reyonlarına girmemeye çalışıyoruz, huyunu biliyor zira. İndirimli iken elzem ürünlerden bir iki fazla alıyoruz. Bazen sepeti doldurup kasadan evvel bu gereksiz diye ayıkladığımız oluyor, bazen de kasa çok kalabalık deyip sepeti komple bırakıyoruz.

Bir keresinde arkadaşım öğle arasında bir giyim mağazasına gitmiş, elindeki sepete doldurmuş yazlık tişörtler, bodyler, taytlar filan.. kasada cüzdanını yanına almadığını fark etmiş. Kasiyer kıza sen bunları sakla akşam gelip alıcam demiş. Öğleden sonra işyerinde de düşünmüş ki alışveriş hevesimi raflardan bişeyler alıp sepete atarak söndürdüm, en iyisi almayayım ben onları :))) Gereksizmiş demek ki hepsi :))

Ynt: Ya market alışverişi???

06/01/2011 11:35:00

Markete mutlaka listeyle gidiyoruz, ayda 2 kere gibi büyük alışveriş yapıyoruz...onda da carrefour/migros değil, bize yakın Namlı diye bir market var, ciddi fiyat farkediyor.
onun dışında günlük süt-ekmek tarzı şeyleri Dia'dan alıyoruz...

Bizim evde aburcubur pek olmazdı eskiden beri, rüyadan sonra fındık-fıstık-ceviz-üzüm alıyoruz sadece...

Etiket okuyoruz evet, çok işe yarıyor..İça gibi, glikoz şurubu, soya lesitini bilmemne gördüm mü bırakıyorum yerine...Mesela dün ketçap alacaktım, Tat, tamek, calve hepsinin üstünde KATKISIZ yazdığı halde glikoz şurubu ve soya lesitini olduğunu gördüm...geri bıraktım...en son rafta Tat'ın çocuk ketçabını buldum, onu aldım...nispeten kabul edilir gibiydi.

maalesef pazara gidemiyoruz, yürüme mesafesinde pazar yok çünkü çevrede...ama çok yakın bir manav var, pazar fiyatına çok taze şeyler almak mümkün...

Ynt: Ya market alışverişi???

06/10/2012 12:45:00

Sanal Marketimizi kullanarak hem zamandan tasarruf edebilir hem de kullanıcı dostu arayüzüne sahip sitemizde listenizi oluşturarak alışverişlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Dünya'nın ilk raf sistemli online market alışverişi sitemize hepinizi bekleriz. 30 Tl ve üzeri tüm alışverişleriniz kapınıza ücretsiz teslim edilir. Kapıda nakit ve kredi kartı ödeme imkanları mevcuttur. www.happy.com.tr


Firmamız hakkında bilgi almak şubelerini adreslerini öğrenmek için kurumsal sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Happy Center Kurumsal Websitesi


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Alışveriş Yapmadan Yaşamak Mümkün

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...