Çocuğunuz hangi öğrenme gurubundan? GÖRSEL GRUP

11/10/2010 19:47:00

      Görsel gruptaki çocuklar resimli kitapları ve resim yapmayı çok severler.
      Sonderece düzenli çocuklardır.
      Daha çok küçük yaşlarda henüz öğretilmemiş olmasına rağmen kendi eşyalarına yer belirler ve eşyalarını oraya koyarlar.
      En heyecanlı doğumgünü partilerinde bile renkli hediye paketlerini itinayla açarlar.
      Yaramaz görünen, oysa aslında "dokunsal" olan kardeş ve arkadaşlarına oyuncaklarını vermek istemezler.
     Genellikle sessiz çocuklardır.Gürültüden rahatsız olmazlar ama sessizliği tercih ederler.
     Olaylar akıllarında görüntüleri ile kalır.Şaşırtıcı bir şekilde daha önce  belli bir zamanda giydiğiniz kıyafetleri ya da gittiklri yerleri hatırlayabilirler.
     Kitaplarının kenarlarının kırışmasından hoşlanmaz, kitapları çok küçük yaşlardan itibaren resimleri ile hatırlarlar.
      Anlatılan masalları, görüntüleriyle zihinlerinde  canlandırır ve size bir şey anlatırken bile, sanki bir yandan da anlattıkları sahneyi o anda görüyormuş gibi davranırlar.
      Renkleri çok küçük yaşlarda ayırt edebildiklerinden, özellikle giyimleri konusunda son derece özenli davranırlar.
      Okul hayatında da düzenli olma alışkanlıkları devam eder. Çok hareketli çocuklar olmadıklarından sınıfta sorun çıkarmazlar.Duyarak değil, görerek takip ettiklerinden, öğretmenleri tarafından genellikle " dersi çok iyi dinliyor" şeklinde tarif edilirler.Sınıfta yer alan özellikle görsel açıdan ufak tefek kusurlar dersi dinlemelerini önleyebilir ve bu kusur giderilmeden konsantre olmakta zorlanabilirler.
      Çocuğunuzun görsel özellikleri ağır basıyorsa, sıklıkla öğretmenin giydiği kıyafetten, gün içinde gördüğü olaylardan bahsedecek ve cümlelerine genellikle "Bir baktım......"   veya   "Bu gün ne gördüm biliyormusun?..." şeklinde başlayacaktır.
       Görsel çocuklar ödevlerini itinayla yaptıklarından, ders çalışma konusunda zorluk çıkarmayan çocuklardır.Defterlerini teiz kullanmaya gayret ederler.Farklı renklerde kalemleri kullanmaları, başlıkları farklı maddeleri farklı renklerle yazmaları görsel hafızalarında daha iyi yer edeceğinden öğrenmelerinide kolaylaştırır.
        Görsel çocuklar sözlü talimatları yerine getirmekte zorlanırlar.Talimatlar ne kadar uzun olursa, anlamakta o kadar güçlük çekerler.Maddeler şeklinde tahtaya yazılan konular en iyi hatırladıkları ve öğrendikleri konulardır.
     


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
18-24 arası olanlar buraya

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...