Yedirme taktikleri

02/02/2012 16:20:00

Yemiyor diye vicdan azabi cektigim oluyor fakat bunu cocuga yansitmamaya calisiyorum.

Caktirmadan taktikler deniyorum.

Ben de yemek yiyorum onun yeme saatinde.

Yedigim yemegin tadini anlatip ovuyorum.

Kendi sevmedigim, "bunu hangi insanoglu yer?" dedigim seyleri koymuyorum onune. Ona verdigim yemegin muhakkak tadina bakiyorum. Bazen iki guzel lezzeti karistirinca cok kotu bir tat cikabiliyor ortaya.

Her ogune muhakkak sevdigi bir sey koyuyorum. Bu genellikle aksam yemeklerinde yogurt oluyor. Yaban mersini (blueberry), cilek, uzum gibi meyveleri bazen severek yiyor. Onundeki yemegi yedirirken arada bunlardan atistirmasina izin veriyorum.

Israri abartmamaya calisiyorum. Eger butun gun hic bir sey yememisse tahammulum az oluyor. O zaman her sey ters tepiyor.

Masadan kalkip gidiyorsa hic ilgilenmiyor gibi yapiyorum. Sonra hic bir sey olmamis gibi yanina gidip masaya oturmaya ikna ediyorum.

Bizim oglanin esas sorunu yerinde duramamak. Eger bir kac gundur dogru duzgun bir sey yememisse bilgisayari acip, sevdigi sarkili kisa videolardan gosteriyorum (Barefoot books'un videolarini tavsiye ederim. Bir de cocuklarin yemek yedigi videolar iyi motivasyon sagliyor).

Yemiyorsa yemiyor, baski yapmayacagiz diye esimle anlastik. Eger birimiz kontrolden cikarsa digerimiz devreye giriyor.

Yedigi miktar az oldugundan o miktari mumkun oldugunca besleyici tutmaya calisiyorum. Ince ogutulmus ceviz, findik yagi, fistik ezmesinin cok faydasini gorduk. Tavsiye ederim.

Ynt: Yedirme taktikleri

02/02/2012 18:00:00

Bizde övmek işe yaramıyor;çünkü amacımızı artık hemen anlıyor.Ve de inanılmaz bir inatlaşma döneminde olduğndan,eğer bir şeyi yapmasını istediğimizi anlarsa kesin tersi oluyor.Biz şöyle yapıyoruz.Eşimle sofraya oturup yemeye başlıyoruz.Onu çağırmıyoruz.Bir süre sonra merak edip geliyor ve az da olsa yedirmeyi başarıyoruz;en azından bu uygulamayı yaklaşık 10-15 gündür uyguluyoruz.Şimdilik yarıyor;ama zamanla bu da etkisini yitirecektir:))


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Aç bebeler grubu

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...