bebeğinde koroid flexus kist olan var mı

08/26/2010 12:19:00

merhaba bn 19 haftalık hamileyim 2 hafta önce ikili tarama testimi doktoruma göstermeye gittim ve hiçbir risk çıkmadı.Fakat ultrasonlabaktı ve bebeğimin beyninde kist olduğunu söyledi ve hiç endişelenmene gerek yok hamilelerin genelinde böyle birşey cıktığını söyledi.23.haftaya kadar geçeceğini söyledi ama ben çok korkuyorum bebeğime birşey olacak diye endişeleniyorum detaylı ultrason önerdi 8 eylülde gideceğim inşallah birşey çıkmaz başına böyle bir olay gelen varmı ?

Ynt: bebeğinde koroid flexus kist olan var mı

09/13/2010 19:50:00

benim bebeğim de de koroid pleksus kisti vardı (8 mm çapında). Ayrıntılı ultrasonda brşey çıkmazsa koroid pleksus kistinin öneminin olmadığı söyleniyor. zaten ikili testiniz de riskiniz düşükmüş. bence hiç önemsemeyin. bizim bebeğimiz sapasağlam maaşallah. sizin ki de öyle olur. kalbinizi ferah tutun.

Ynt: bebeğinde koroid flexus kist olan var mı

09/20/2010 07:25:00

Merhaba Eda Hanım...
19-20 li haftalarda tespit edilen tek taraflı choroid plexus kistleri herhangi bir ek anomali yok ise ve ikili taramanız da risk grubunun altında çıktı ise sizi korkutmasın. Birçok gebelikte bu kistleri tespit ederiz ve bunlar yukarıda saydığım ek  bulgular yok ise 29-29 haftadan sonra kendiliğinden yok olurlar. Aklınıza bunu takıp ta o zamana kadar geçecek olan süreyi bebeğinize ve kendinize zehir etmeyin.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...