bebeğinizi nasıl yıkıyorsunuz?

01/30/2011 18:13:00

selamlar, ben doğumdan bu yana annemle birlikteyim. bir türlü yalnız kalmaya, özellikle de özgür'ü yıkamaya kendim cesaret edemiyorum. annem yıkıyor, ben sadece su döküyorum hala.
sizler ne şekilde hallediyorsunuz banyo işini?...

Ynt: bebeğinizi nasıl yıkıyorsunuz?

01/30/2011 18:40:00

Bizde de 15 gün öncesine kadar kayınvalidem yıkıyordu ben su döküyordum. İş başa düştü, ben yıkıyorum, eşim su döküyor şimdi. Hemen her gün yıkanıyor.

Ynt: bebeğinizi nasıl yıkıyorsunuz?

01/30/2011 18:46:00

ben ilk zamanlarda mümkün değil yıkayamam diyordum. dehşet içerisinde izliyordum yıkama operasyonunu. ama nerdeyse 1. ayından beri eşimle birlikte yıkıyoruz ve 3 günde 1 yıkamaya gayret ediyoruz.

Ynt: bebeğinizi nasıl yıkıyorsunuz?

Ynt: bebeğinizi nasıl yıkıyorsunuz?

01/30/2011 20:12:00

Biz eşimle birlikte en baştan beri iki güne bir kızımızı yıkıyoruz. Biz de file kullanıyoruz. Önce vücudunu sonra başını en son da yüzünü yıkıyoruz. Yüzünü yıkama aşamasına kadar kızım nerdeyse hiç ağlamıyor hatta çok hoşuna gidiyor gibi görünüyor.

  

Ynt: bebeğinizi nasıl yıkıyorsunuz?

01/31/2011 02:51:00

Bizde tam tersi oldu, annemin yaşı bayağı var, cesaret edemedi, ben de internetten seyrettim, ilk seferden beri, biri su döküyor ben yıkıyorum, hatta kafasını yıkamayacaksam tek başıma hallediyorum, tabii ki fileyle :)

Ynt: bebeğinizi nasıl yıkıyorsunuz?

01/31/2011 06:42:00

bizim için banyo bir aktivite oldu. yaklaşık 30-40 dakika sürüyor. sevibebenin boncuklu filesi mükemmel bir şey onun baş tarafını asıyoruz ben düşmesin diye tutuyorum leğeni su ile doldurup sürekli açık olan yerlerini eşim ıslıyor sabunluyor. çocuk sıklınca hızlıca kafasını sabunlayıp durulayıp bağır çağı çıkıyoruz kafasına su dökme hariç diğer kısımlarına bebişim bayılıyor.

Ynt: bebeğinizi nasıl yıkıyorsunuz?

01/31/2011 12:44:00

ben 20 günlükten beri kendim yıkıyorum. file bana zor geldi bir de küvetten yukarda kaldığı için soğuk olacağını düşünüyodum bende küvetin içine battaniyesini koyuyorum baş kısmına bi kaç kat elbise koyuyorum tek başıma hem su döküp hem yıkıyorum. kafasınıda hep alnına elimi koyarak yüzüne su gelmesini engelleyerek yıkıyorum. son olarak da ters çevirip sırtından kafasından su döküyorum. şimdiye kadar hiç ağlamadı ağlasa zaten elim ayağıma dolaşırdı herhalde:))

Ynt: bebeğinizi nasıl yıkıyorsunuz?

01/31/2011 15:29:00

Tuğba biz de pek fileyle barışık olmadık file üstüne su dökülünce çabuk soğuduğu için üşür diye korktum. Onun yerine yıkanacak çamaşırlarını ya da battaniyesini dibe serip suyun içinde debelenmesi daha iyi sonuç verdi. Ben tuttum eşim yıkadı. Johnson'ın bir videosu vardı önce sırt üstü sonra yüz üstü en son yüzüstü pozisyonda kafayı yıkıyoruz. Kafasına su döktüğümüzde koşma hareketi yapıyor hani bıraksan çıkacak küvetinin içinden. yüzüstü pozisyonda emekler gibi durduğunda kendini güvende hissediyor. Bir de elini tutup sakin sakin konuşuyoruz çok hoşuna gidiyor. Ben çok seviyorum banyo aktivitesini ama bu değişebilen bir durummuş, ilk başta sevip sonradan banyoda çıldıran çocuklar da varmış. Bakalım, göreceğiz :)

Ynt: bebeğinizi nasıl yıkıyorsunuz?

02/03/2011 08:31:00

Bu arada ben banyonun bebekler için en fazla 10 dakika sürmesi gerektiğini okumuştum, yoksa üşütebilirler.

Ynt: bebeğinizi nasıl yıkıyorsunuz?

02/03/2011 14:24:00

üşümemesi için ben sabunladıkça eşim sürekli su döküyor. başına da şampuanı direk sürmeyin, ben küçük bi tülbent bezi köpürtüp onunla sürüyorum arındırmak daha kolay oluyo. bi de başına su dökerken elinizi gererek dökün ve çok hızlı akıtın yavaş yavaş uzun sürede dökmeyin. nefes almasını engellemeyin


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Kasım Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...