ıslak mendil zararları

Ynt: ıslak mendil zararları

01/15/2011 21:59:00

Ben kızımın popo temizliğini ilk üç ay ılık su ve satın aldığım organik pamuklarla yaptım.Şimdilerde organik ıslak mendil ve kaliteli ıslak mendil kullanıyorum.Aldığım mendillerin saf su ve organik pamuk içerip içermediğine dikkat ediyorum.Parabensiz olanlardan satın almaya çalışıyorum.

Ynt: ıslak mendil zararları

02/28/2011 14:13:00

bende pirimanın ıslak mendilini kullanıyorum ama kullanmadan önce mendili yıkayıp öyle kullanıyorum

Ynt: ıslak mendil zararları

02/28/2011 17:35:00

ben ilk 3-4 ay organik ıslak pamuklu mendil kullandım. şimdi de pampers sensitive kullanıyorum. çok yararlı demeyeceğim ama 20-30 saniye değen ıslak mendildense 2,5-3 yaşına kadar sürekli kullandıkları bezler daha zararlı. bütün pamuklar beyazlatıcı ile beyazlatılıyor, bu da kanserojen madde demek. kağıt havlular da aynı şekilde kimyasallar içeriyor. ben pamukta da ıslak mendilde de aynı risk varsa ıslak mendil kullanayım dedim..

Ynt: ıslak mendil zararları

03/22/2011 19:34:00

oyabes malt ununu nasıl pişiriyorsun peki,sütüm oldukça azaldı denemek istiyorum

Ynt: ıslak mendil zararları

03/23/2011 05:28:00

oğlum doğduğundan beri prima aktif bebek bez ve pampers sensitive ıslak mendil kullanıyoruz.. antibiyotik kullandığı zamanlar dışında da maşallah hiç pişik olmadı :)

Ynt: ıslak mendil zararları

04/04/2011 08:28:00

bende ıslak mendili yıkayıpta kullanıyorum alkol var ise yıkayınca arınıyormus sağlık ocağından söylemişlerdi, çok ta memnunum bir sorun olmuyor..

Ynt: ıslak mendil zararları

10/11/2011 05:35:00

http://www.cleanmile.com.tr/uzman.html

Dr. Topuz, "Bebeklerde Kimyasalların uzun sürede yapacağı etkiler bilinmeyebilir. Bu ürünlerdeki kimyasal maddeler az miktarda bile olsa tesirleri uzun sürede ortaya çıkar. Paraben ve lanolin en zararlı olanları. Eczanelerde satılan ürünler tercih edilebilir." diye konuşuyor.
Erkan Topuz da içeriğinde toksikolojik (zehirleyici) madde olan ürünlerin sağlığa zarar verdiğini belirtiyor. Prof.
PROF. DR. ERKAN TOPUZ: KİMYASALLARIN ETKİSİ UZUN VADEDE ORTAYA ÇIKIYOR İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr.

www.gofrm.com
Sağlık uzmanları özellikle bebek ve çocukların el, yüz, beden temizliğinde çok sık kullanılan ıslak mendillerin zararları

Ynt: ıslak mendil zararları

10/11/2011 06:53:00

UNİBABY YENİDOĞAN KULLANIYORUM.SADECE SU İLE SIKIŞTIRILMIŞ PAMUKTAN OLUŞUYOR.PARAPEN,ALKOL,KOKU,NEMLENDİRİCİ VS.HİÇ BİİŞEY YOK.HİÇ PİŞİK PROBLEMİ DE YAŞAMADIK ÇOK ŞÜKÜR..

 

DOĞUM YAPTIĞIM HASTANENEDE VE ÇOCUK DOKTORUMUZUN ODASINDA DA GÖRMÜŞTÜM.TÜM ANELERE TAVSİYE EDERİM:-))

Ynt: ıslak mendil zararları

01/08/2012 18:12:00

Dilek hanm,

uretici olarak bilgi vereyim. 4-5 sene oncesine kadar yrdisi da dahil olmak uzere parabenleri en zrarsiz koruyucunolarak tanitiyorlardi. simdi avrupada yasaklandi.diger hammdddeler ve koruyucu girilmek zorunda. Cunku su yogunluklu formullerde bozulma olur yillarca urun dayanmaz.bunun disinda antibakteriyel ozellikli kullanmaya gerk yok bosu bosuna cilde hammadde yukler.illa kullanicam drseniz cetrimonium chloride cocuk agiz gargaralarindada kullanilan daha yumusak bir hammaddedir,.

Klorhexidin glikonat olani ben tecihs etmezdim buarada bu hammaddler gecekten cok dusuk oranlarda kullanilir yuzde 0.2 gibi oranin asilmasi bakanlik tarafindanda yasaklanmistir fakat bilincsiz ureticiler ve merdiven alti maalesef var.

hersey bir yana su en iyi temizleyicidir bunuda unutmamak geekir he ben islak mendil kullanmiyormuyum

cok rahat kullaniyorum,tavsisyem markalari tecih edin. paketi actiktan sonra cok uzun surede tuketmiyorsaniz pakete bir miktar daha icme suyu ekleyerek hammaddelerin yogunlugunu azaltabilirsiniz....

Ynt: ben ıslak mendilleri yıkıyorum

01/18/2012 20:30:00

evet komşum söyledi ban da mantıklı geldi. önceleri pamukla yapıyordum ama pek kullanışlı olmadı doğrusu. ben de her altını açışta ıslak mendili yıkıyorum öyle siliyorum bilmiyorum ne kadar kimyasaldan arınıyor ama yine de biraz içim rahatlıyor.
 aslını isterseniz yediğimiz içtiğimiz kullandığımız her şey kimyasal doğaldan çok uzak ve ben bunları düşündükçe o küçücük meleklere neler yedirip içiriyoruz nelere maruz bırakıyoruz diye hesap ettikçe aklımı kaybedecek gibi oluyorum. malesef üreticilerin insafına kalmışız. yani biz biraz bilinçli sayıyoruz kendimizi ve onları korumaya çalışıyoruz ama ya hiç bilmeyenler. onların çocuklarını kim koruyacak?
 ah bu konu derin , içimi acıtan bir konu heleki Türkiye de henüz insan sağlığı sorumluluğu gelişmemişken.insan çok ucuz bu ülkede. bir elin avrupalısı kadar değerli olamadık şu melekette.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...