Sömestir tatilinde 7yaş ve üzeri için program

01/24/2013 09:13:00

Atölye5

BAğdat Caddesi 480/1, Çatalçeşme
hello@atolye5.co
05375099207
YARATICI ATÖLYE
‎5 Şubat Salı-9 Şubat Cumartesi, Yaratıcı Atölye
5 gün 11:00-13:00, 7 yaş ve üzeri, 200Tl

Şubat tatilinde seramikle canavar yapacak, kartondan bu oyuncağa ev tasarlayacak, oyuncak ve evini koymak için çanta dikip bir de bu oyuncak için hikaye yazıp sahneleyeceğiz.

Ve son olarak ailelerin de katılımıyla sunum yeteneklerini geliştirmek için projelerini anlatıp, öykülerini sahneleyecek ve sorulara cevap verecekler.
Proje bitiminde yarattıkları alan ve karakter için kısa bir öykü yazıp, sahneleyecekler.
Karakter ve yaşam alanı oluşturulduktan sonra bu ürettiklerini paketlemek için kumaş veya konsepte uygun başka bir malzemeden çanta tasarlayacaklar.
Proje ve konsept geliştirmeyle alakalı hazırlık tamamlandıktan sonra, kendi yarattıkları bir personayı, sembolik anlatım yoluyla seramikle yapacaklar ve ardından karaktere uygun kartondan oyuncak bir yaşam alanı, oyuncak ev tasarlayacaklar.
Her çocuğun kendi projesini tamamlaması ve sonunda bunu sunması hedeflenir.
Çocukların bir projeyi kendi oluşturdukları bir konseptle başından sonuna kadar yaratmaları ve takip etmeleri beklenmektedir.

Göster Anlat
Çanta yapımı
Kartondan oyuncak ev
Seramikten oyuncak
Sunum yeteneği
Hikaye yazımı
Sembolik anlatım
Konsept geliştirme
Proje geliştirme14:00-16:00, 6 yaş ve üzeri, 60Tl
‎3 Şubat PAZAR, Hayalimdeki İstanbul

Hayalimdeki İstanbul
İstanbul en çok çocuklara ait, bu atölyede söz ve eylem hakkı onların.Çocukların gözünden İstanbul’u görmek ister misiniz?
Bu atölyede çocukların yaşadıkları şehirle ilgili olumlu ve olumsuz algıları tartışılacak. Onların gözünde İstanbul nasıl bir şehir, neler değişmeli, nasıl değişmeli? İstanbul en çok onlara ait, bu atölyede söz ve eylem hakkı onların.
Bu atölyede çocukların soyut düşünme, problem çözme, ince motor becerileri ve kolektif hareket etme gelişimlerine katkı sağlamak ama Çocukların Şehri etkinliği ilk olarak Helsinki’de gerçekleşti. Children’s City, 12 Haziran 2011’de, Helsinki’de şehrin doğum gününü kutlamak için yapılmış bir etkinlik. Bu etkinlik çocuklara şehri nasıl görmek istedikleriyle ilgili hayal kurdurmanın yanı sıra aynı zamanda şehir planlama ve karar yetkisi olan büyükleri de içine almıştır. Amaçlardan biri çocukları yaşadıkları şehir için şehir-planlama sürecinde ses sahibi yapmaktı. 
Lasten Kaupunki – Çocukların Şehri


çlanmıştır.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Kıpır anneler ve cocuklarının etkinlik rehberi grubu..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...