yaz tatili geliyor :((

<12>
04/03/2012 13:02:00

normalde insan eşi tatile gireceği için sevinir herhalde ama haziran ayı gelmeden endişesi içime düşüyor. eşim öğretmen ailelerimize 45km mesafede bir ilçede oturuyoruz. eşimin ailesi tatilde hep orda kalmamızı istiyor. evlendiğimiz ilk yaz eşimin babası yeni evliler falan demedi evimize gidelim biraz dedik diye eşime elini vermek istemedi. orada rahat olamıyoruz. geçen yaz hamileliğimin son dönemlerine geldi. istediğim zaman dinlenemedim zoraki akraba ziyaretlerine vs. gittim. eşim de çok rahat değil biliyorum ama ailesinin tutumundan dolayı pek  bir şey söyleyemiyor. bu yaz bebeğimle onların evinde kalmak istemiyorum hem babannesinin ona değişik alışkanlıklar kazandırmasından korkuyorum açıkçası. hem de bizim ayrı bir aile olduğumuzu arıtk kabullenmeleri lazım. ama bu yaz talepleri için bahaneleri daha büyük torunumuzla vakit geçirelim... şimdiden ne yapabilirim diye düşünmeye başladım. hiç rahat değiliz orada. oturma odasında çek yatta yatmaktan perişan oluyoruz. yüz göz olup karşı karşıya gelmek de istemiyorum. ayrıca şimdi de hafta sonları gidip kalıyoruz gitmediğimiz haftalarda hemen arıyorlar gelmiyor musunuz diye. bu konu yüzünden eşimle ister istemez aramız açılıyor. bebeğim olduğundan beri kv oğlumu alıyor kucağına hiç kalkmıyor her iş bana bakıyor. hafta sonları gittiğimizde bile öyle. hazır kahvaltıya oturmamışımdır hiç. ne yapsam nasıl çözsem bu durumu bilemedim. yardıma ihtiyacım var.

Ynt: yaz tatili geliyor :((

04/03/2012 13:13:00

kelin ilacı olsa!

Ynt: yaz tatili geliyor :((

04/03/2012 13:30:00

:( sen demi? yalnız olmayı tercih ederdim bu konuda

Ynt: yaz tatili geliyor :((

04/03/2012 13:59:00

Offf yaaa isin cok zor ama esinde bitiyo:/

Ynt: yaz tatili geliyor :((

04/03/2012 14:27:00

Esraninndedigi dogru off anne sorma basimiza geleni fln :)) kvler ogullarinin yatak duzeninin bozulmamasini isterler korkarlar:) iyi taktik

Ynt: yaz tatili geliyor :((

04/03/2012 14:42:00

benim kv kp aynı senikiler gibiydi her haftasonu birlikte gezelim birlikte yiyeli kv gelen misafirler bende agırlanır  bir patladım yeter kv deme benimde eşimle çoçugumla geçirdigim bir hafta sonum var ama eşime yansıtmadım mesafe süreci çok sancılı keçti kv yüzsüzlük yaptı o yaptıkca ben taviz vermedim sonuç haftada bir gelirler torunlarını görürler evli evine

Ynt: yaz tatili geliyor :((

04/03/2012 14:42:00

ya benimki bizi çağırmıyo 15 günde bir gelip 1 hafta 10 gün kalıyo. yani kıl bi durum hır mı çıkarsam ne yapsam bilmiyorum ama onun yaptığı herşeyi eşimin gözüne sokuyorum birde ajanda tutuyorum ocak ayında başladım bizde geçirdiği günleri işaretliyorum seneye ocakta toplayıp eşime vericem ben senenin ... gününü annenle geçirmek istemiyorum bi çare bul yoksa aramız bozulucak dicem. bilmiyorum işe yara mı ama deniycem.

Ynt: yaz tatili geliyor :((

04/03/2012 14:43:00

benim fikrim bu durumu eşinle konuşman ve çözümü bir şekilde onun bulmasını sağlaman. birlikte bir karar alın ve ona göre hareket edin. o da senin huzursuz olmanı istemez sanırım. hem çocukla öyle bir ortam 10 kat daha çekilmez hale gelecektir. sen gerilirsin, bebeğine yansır, hoş değil yani.. eşin senin bu kadar rahatsız olduğunun farkında mı? 

Ynt: yaz tatili geliyor :((

04/03/2012 14:44:00

eşler farkında olsa nolur anacım ne diyim anneme ben diyor geçiyor kenara. napiym diyo elimden ne gelir diyo. ama ben farkındayım o da istemiyr.

 

Ynt: yaz tatili geliyor :((

04/03/2012 14:58:00

yahu tam tersi bir durum olsa ben annemle babamla kendim muhatap olurum, istediğimi de derim, beni anlarlar, evlatlarıyım sonuçta. eşimden de aynı tavrı beklemek hakkımdır yanılıyor muyum? yani bu anneye babaya saygısızlık etmek anlamına gelmiyor. sen bir bireysin ve kendine ait bir yuvan ve yaşantın var, annenden babandan buna saygı beklemelisin:))))

Ynt: yaz tatili geliyor :((

04/03/2012 15:02:00

karşı taraf anlayışlı insan olsa gelip durur mu sence?anasının babasının huyunu biliyo ama ocağa kdr sabır eğer o çözmezse ben hır çıkararak çözerim.

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...