ilk klozet adaptörü deneyimi

<12>
04/25/2010 12:21:00

Eveeet klozet adaptörümüzü 1-2 gün önce aldık, aldığım gün kıyafetiyle oturttum klozete, çok sevdi. :)

Bu sabah kahvaltıdan sonra bir hevesle oturttum. Elinde oyuncak ördekleri falan epey oturduk. Ne çiş, ne kaka. Ama yarım saate yakın oturmuştur kuzum. Neyse bugün pek şanslı değildim ama önümüzdeki günler için umutluyum.

Sonra eşimle bezini bağladık. Kısa bir süre sonra kokular geldi. :))) Kaka mı gecikti, biz mi aceleci davrandık bilemiyorum hehehehe.

Lazımlığımızı da jokere ilk gidişimizde alacağız. Onda oturmayı da sever umarım.

Ynt: ilk klozet adaptörü deneyimi

04/25/2010 13:30:00

Bence yarım saat gibi bir süre oturması bile bir başarı. Kısa zamanda başırılı olucaksınız bence. 

Ynt: ilk klozet adaptörü deneyimi

04/26/2010 10:05:00

Teşekkür ederim oğlum adına. Evet gerçekten bu bile büyük başarıydı sanırım.

Bugün 2.kez denedik, bir ara bir ses duydum ama yanılmışım, klozet tertemizdi.

Yine epey oturduk. Ama alışıyor ve zamanla yapacak, umutluyum. :) İnşallah başarılı oluruz. En azından kakaları yakalasak bana yeter de artar. Kardeşi doğmadan kaka-lazımlık/adaptör ilişkisini öğrenir herhalde... 3 ayımız kaldı. :)

Ynt: ilk klozet adaptörü deneyimi

04/29/2010 10:01:00

Artık ben de denemek istiyorum ve bu hafta sonu adaptör alayım diyorum. 

Ynt: ilk klozet adaptörü deneyimi

04/30/2010 09:14:00

Biz de 2-3 haftadir tuvalet adaptorune oturtuyoruz Ela'yi. Lazimliktan nedense hic hoslanmadi ve oturmak istemedi ama adaptore ilk oturttugumda hicbirsey yapmamasina ragmen 15-20 dk sikilmadan oturdu. Ilk iki gun hicbirsey yapmadi ama ucuncu gun uyanir uyanmaz oturtunca cisini yapti, ilerleyen gunlerde hep uyku sonrasi denedim ve hep siril siril bir ses geldi :) Iki hafta sonra ilk kez kakasini da yapti, hala soylemeye baslamadi tabi ama uyku sonrasi her oturtusumda cisini yapiyor artik, gun icinde de arada bir tutturuyoruz iste. Bu sekilde denemeye devam ediyoruz biz, eminim oglunuz da cok kisa surede alisir.
Sevgiler,

Ynt: ilk klozet adaptörü deneyimi

04/30/2010 09:35:00

Defne'mde lazımlığa oturuyor oynuyor ama henüz kakasını yapmış değil..bi de tuvalet adaptörümü alsam..hangi marka/model önerirsiniz ? ..lazımlığımız şu model;


http://www.e-bebek.com/klozet_adaptoru_ve_oturak/diger/cok_fonksiyonlu_muzikli_oturak/XXX4138

Ynt: ilk klozet adaptörü deneyimi

05/03/2010 17:15:00

Biz petit pottete diye bir marka aldık... gerektiğinde icine bir poset gecirip lazımlıga da cevirebiliyorsunuz. Gerci bizimki pek hoslanmadı adaptörün lazımlık halinden, altından hışır hışır sesler geliyor, dikkati dağılıyor tabii... Ama adaptör olarak yan kanat kısımları içe katlanıp kolayca tasınabiliyor.. biz memnunuz şimdilik...
Ayrıca Irmakyagmur, nacizane bir önerim olacak... sabah uyanır uyanmaz, daha uyku sersemliğini üzerinden atmadan oturtursan tuvalete daha kolay bir sonuç alabilirsin sanki... hatta klozetin üstündeyken biraz su içirip mesaneyi-bağırsakları harekete geçirmek de iyi bir fikir olabilir... 3 ay bunu öğrenmesi için yeterli bir süre... için rahat olsun :)

Ynt: ilk klozet adaptörü deneyimi

05/04/2010 05:48:00

seralp adaptöre oturmaya ne zaman başladı ve ne kadar sürede alıştı ya da alıştı mı

Ynt: ilk klozet adaptörü deneyimi

05/04/2010 05:54:00

seralp "denemeye başladık" altındaki durum raporunu gördüm gelişmeler mutluluk verici darısı başımıza umuyorum bu hafta bizde başlayacağız

Ynt: ilk klozet adaptörü deneyimi

05/04/2010 07:17:00

Evet Seralp bir de dediğin gibi yapayım. Sabah uyanır uyanmaz oturtup su içereyim. Zaten sabahları çok su içiyor. O petit potteteyi ben de düşündüm ama gözüme biraz ufak geldi (aslında çok kullanışlı görünüyor), bir de poşetleri çok pahalı, tanesi 1 liraya geliyor. Bizimki de epey kaka yapıyor, çişi geçtim. 2-3 günde bir 10'lu poşet biter yani kakalarını ona yapsa hehehe. :))) Güle güle kullanın.

Bizim her iki malzememiz de Beaba marka. İkisi de çok ergonomik, bacaklarını ayrık tutmasını sağlıyor ve adaptörde bile yaslanma imkanı var, bir miktar sırt desteği yapmışlar.

Kızda da kullanmak için unisex bir renk alalım dedik. Uçuk yeşil-krem aldık. Aynı markanın silikon mama kaşığı ve toz mama taşıma kutucukları var, onlar da tesadüfen aynı renk. :)

Ynt: ilk klozet adaptörü deneyimi

05/04/2010 07:46:00

Lazımlıga 7,5 ay civarında baslamıstık Banu, adaptöre de 1 ay önce filan basladık. Basta sevmedi adaptörü ama sonra birden karar verdi ve oturmaya basladı :) tabii bunda banyo perdesiyle ceee-ee oynanabildigini kesfetmemin ne kadar etkisi var bilemem ;)

Irmakyagmur bence de poşetleri cok pahalı! Zaten adaptörün paketinden 3 tane cıkıyor, deneme amaclı koymuslar sanırım.. ama bizimki pek sevmedi poşetin üzerine oturmayı. Ancak biraz büyüdügünde dısarı cıktıgımızda ihtiyacı olursa kullanmayı düsünüyorum.

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bezsiz Bebek

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...