BBOM'da alternatif eğitim

02/08/2013 09:33:00

http://www.baskabirokulmumkun.net/alternatif-egitim/

Bu linkte herşey oldukça detaylı anlatılmış durumda aslında.
Ayrıca SSS / http://www.baskabirokulmumkun.net/sss/ altında da pek çok soruya cevap var.
Ancak ben yine de, kısaca bahsetmek istiyorum. BBOM Okulları, MEB'e bağlı özel okullar olacaktır. Ancak, herhangi bir özel okul olmaktan çok uzaktır. MEB müfredatını kabul etmek, onu birebir uygulamak anlamına gelmiyor. Şöyle ki, 2005 AB uyum yasaları çerçevesinde MEB pek çok yenilik yaptı. Ancak, bunların genel uygulamadaki halleri sanırım herkesin malumu. Sadece, çok yüksek paralar ödenerek girilebilen, şanslı çocukların okuyabildiği bir kaç özel okul, bunu kırmak için çeşitli uygulamalar yapıyor, ki bunlar bile son derece yetersiz ve çoğu göz boyamadan ibaret. Bu yeni uyum yasalarına göre, MEB'in tarif ettiği kazanımları verdikten sonra, hangi dersi nasıl uyguladığınız, hangi materyalleri kullandığınız tamamen size bırakılmış durumda. Bu konuda son derece esnek bir yapı var.

BBOM eğitim programı, öğretmenler, konunun uzmanı akademisyenler ve eğitim uzmanları tarafından hazırlanmaktadır. Genel çerçevesi çıkartıldı, şimdi öğretmen seçim sürecinin sonlanmasını ve tüm öğretmenlerimizin aramıza katılmasını bekliyoruz.

BBOM okullarında, tamamen çocukların ilgilerine, ihtiyaçlarına, meraklarına, yönelimlerine ve potansiyellerine göre bir program yani bireyselleştirilmiş eğitim uygulanacak. BBOM'da hiç bir ders zorunlu değil, hiç bir çocuk hiç bir derse belirlenmiş saatlerde girmek zorunda değil. BBOM okulunda, sınavlar, yazılılar, sözlüler, karneler yok. Alternatif değerlendirme yöntemleri geçerli olacak.
Şu ilkeler, tüm eğitim programımız için geçerli olacak:

  • Her çocuğun kendi yaşamını belirleme hakkı vardır.
  • Her çocuk farklıdır ve program bu farklılıklara hitap edebilecek esneklikte olmalıdır.
  • Her çocuğun ihtiyaçları farklıdır ve programın bu ihtiyaçlara cevap verebilmesi gerekir.
  • Her çocuk ve beyin eşsizdir, yani her çocuk farklı öğrenir. Bu doğrultuda eğitim programının da kişilere göre farklılaştırılması gerekir.

Ynt: BBOM'da alternatif eğitim

03/01/2013 06:13:00

Online Anne yazmış. Alternatif eğitim metodlarına dair çok da güzel bir derleme olmuş,

ellerine sağlık

http://www.onlineanne.com/2013/02/28/waldorf-montessori-reggio-emillia-egitim-metodlari/

Ynt: BBOM'da alternatif eğitim

Ynt: BBOM'da alternatif eğitim


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Başka Bir Okul Mümkün - BBOM

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...