Sarimsak soyma

09/30/2011 16:39:00

Biz pek aktivite gurusu degiliz, ben arada Bir yerlerden gorup heveslensem de poyraz'in ilgisini cektigi cok nadirdir.

Bu yazacagimi belki siz zaten elbette yapiyor olabilirsiniz ama ben ilk kez yaptim ve poyraz ilk kez cok sevip uzun oyalandi, o yuzden yazacagim izninizle.

Sarimsak soymam gerekiyordu. Sarimsagi dislerine ayirma isi de yavruya verilebilir ama ben o sirada akil etmedim. Ayrilmis dislerin tepelerini kesip sarimsaga ustten bastirip kabuklarin soyulmasini cok kolaylastirip (daha becerikli bebeleri olanlar bu adimi atlayabilir elbette) poyraz'a verdim. O cok zevk aldi soymaktan. Soyulan kabuklari tek tek cope atmak da aktivitenin uzun vakit alan ve eglendiren bir asamasi. En sonunda da havanda dovdurunce bitiyor aktivite. Afiyet olsun :)

Ynt: Sarimsak soyma

09/30/2011 17:18:00

Aktivite adı altında mutfak işlerini yaptırmışsınız yani ufaklığa:)) Şaka bi yana bende heveslendiğim pek çok aktivitede kızımın katılımını sağlayamadım(boncuk dizme v.s. gibi) Makinaya çamaşır bulaşık yerleştirme gibi şeyler yapıyoruz:)


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Her Güne Bir Aktivite

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...