Okuduğumuz kitaplar - dergiler

01/03/2010 11:42:00

Üye kendi isteğiyle Nurturia hesabını kapatmıştır.

Ynt: Okuduğumuz kitaplar - dergiler

01/04/2010 11:51:00

En güzel hediye hemde yıllarca hatıra olarak saklanacaktır..Çocuğunuzun ismine ve resmine özel kitaplar yapıyolar.. Çocuklarınız okuduğunuz kitapların kendi adına olduğunu görünce çok sevinecekler .

İşte web sitesi : http://dombilikitap.blogspot.com/

Ynt: Okuduğumuz kitaplar - dergiler

01/05/2010 12:46:00

Merhaba :)

Efe'ye neredeyse doğduğundan beri kitap okuyorum. Şu an 2 yaşında ve oyuncaktan çok kitabı var sanırım.

Sevdiklerimizden şu anda aklıma gelenlerse şöyle:

Minik balığın okyanus macerası
Bebek Koala serisi
Pisi kedi serisi
Tübitak 3-6 yaş çocuk kitapları
İş bankası yayınları ilk okuma serisi
Atakan serisi
Çilli
Ben minicik bir bebektim-Aytül Akal

Ynt: Okuduğumuz kitaplar - dergiler

01/05/2010 17:10:00

merhaba , öncelikle böyle bir post açtığınız için teşekkür ederim.
biz de küçüklüğünden beri kitap okuyoruz ama önümüze ne gelirse şeklinde.nesneleri,isimleri ve olayları anlatarak gazeteleri,dekorasyon dergilerini devirdiğimiz çok olmuştur.şimdi kendi kitaplığını oluşturmaya başladık.oğlum duygusal ve neşeli bir çocuktur aynı zamanda.arkadaş tavsiyesiyle atakan serisinden birkaç kitap aldık.pek ısınamadık ama arada okuyoruz.tübitak bilimden bir kitap aldık.gerçek resimli ve 7-8 yaş için.bunu çok sevdi mesela.
bence bu yaş çocuğu için kitap kadar anlatanın dili de önemli.ben cümleleri onun seveceği hale getiriyorum.ama resimleri sevmemişse ısınmıyor.
en son timaş yayınlarından popüler bilim serisinden ve nursen şirinin masallarından birkaç tane aldık.en çok bunu sevdi.arabaları çok sevdiği için sarı vosvosa bayıldı.değerler eğitimini de önceleyen bir masal olduğu için benimde hoşuma gitti...
araştırmaya devam ediyoruz.yönlendirmelerinize açığız:)
bu arada internetteki her yere reklam veren "çocuklarınızın kitabını yapıyoruz" diyen arkadaşın tavrını etik bulmuyorum.kim olduğu belli olmayan biri,gördüğüm her yere yorum bırakıp kaçıyor.şık değil.
ben oğlum caillouYu çok sevdiği için kendim bir hikaye hazırlayıp kitaplaştırmayı düşünüyorum.bir de kendi fotoğraflarından oluşan bişeyler hazırlama fikrim var.henüz taslak halinde..
sevgilerimle...

Ynt: Okuduğumuz kitaplar - dergiler

01/10/2010 09:39:00

En son yılbaşında hediye gelen "Ama Bonbon" ve "Kütüphanedeki Aslan" kitaplarından burada bahsetmiştim: http://blogcuanne.com/2009/12/28/iki-yeni-kitap-ama-bonbon-ve-kutuphanedeki-aslan/

Deniz'e üç aylık olduğundan beri kitap okuyorum. Fırsat buldukça okuduğum kitaplara burada yer veriyorum: http://blogcuanne.com/denizin-kitapligi/

Ynt: Okuduğumuz kitaplar - dergiler

01/19/2010 14:01:00

NationalG.Kids ve MeraklıMinik yanında biz bir de Tübitak BilimÇocuk alıyoruz. Ada'nın favori dergisi National Kids. Çizgi karakterlerden çok gerçek resimlere bayılıyor. Aldığımız kitapları da bu yönde seçiyoruz. Tek bir resim üzerinden dahi hikaye uyduruyoruz bazen.

Dergiler kadar yanında gelen resimli kartları da çok seviyor. Bence kartlar da en az kitap/dergi kadar eğitici. Bir kutu kartı oldu ve her akşam o kart kutusunu kucağımıza alıp tek tek üzerinde konuşuyoruz. Hatta NationalG. Kids'in bir sayısında verdiği yırtıcı hayvanlar çıkartmalarını ince kartonlara yapıştırıp kendimiz kart haline getirdik.

Ayrıca anne/bebek dergileri, CNBC-E dergi, market broşürleri, dekarasyon dergileri IKEA ya da tchibo gibi mağaza katalogları şeklinde bir sürü farklı yayını okumayı incelemeyi en küçük bir resim üzerinden dahi konuşmayı çok seviyor.

Ynt: Okuduğumuz kitaplar - dergiler

01/19/2010 14:29:00

Kuzenimden Tenten'e hediye gelen ,Yapa yayınları kavram kitapları serisi/merhaba kitap dizisinden İLK SÖZLÜĞÜM kitabı ile yapa yayınları ile tanıştık. Tenten bayılıyor. 0 yaştan başlayarak yaş gruplarına göre kitap serileri var. Bir göz atmak isterseniz;
http://www.ya-pamarket.com/
Geçen gün D&R da Timaş Çocuk Yayınlarının İlk okuma Kitaplarım serisi ilgimi çekti. Tenten resimlerine bayıldı ama bence okuma çağındaki çocuklar için hiçte eğitici değiller :)

Ynt: Okuduğumuz kitaplar - dergiler

01/24/2010 11:01:00

özellikle 4-8 yaş çocukları için, Michael Ende kitapları pek çok ülkede çizgi filmlere dönüştürülmüş bir yazar.. son derece yaratıcı kitaplar ve çocuklara da faklı bir pencereden bakabilmeyi hatırlatıyor.. uzun kitaplar ama anne-babaları okuduğu sürece çocuklar heyecanla takip edebiliyorlar...
- Cim Düğme ve Lokomotifçi Lucas
- Cim Düşme ve Vhşi 13'ler
- Momo
- Hiç Bilmeyen Öykü

Ynt: Okuduğumuz kitaplar - dergiler

03/28/2010 23:00:00

Bende her öglen ve akşam uykusunda kitap olumaya çalışıyorum.bizde en son tübitak popüler bilim kitapları serisinde gölde yi aldık.oglum çok sevdi.

Ynt: Okuduğumuz kitaplar - dergiler

10/29/2010 13:19:00

Popcore Yayınlarından Tostoramn ve Tostoroman'ın yavrusu kitaplarını tavsiye ederim.
Hem eğlenceli, hem de hayvanları ve özelliklerini anlatıyor. Benim 25 aylık oğlum, o kadar çok okuttu ki iki kitabı da ezbere biliyor.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Çocuk Kitapları, Dergileri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...