GELİŞİM..

Ynt: GELİŞİM..

08/01/2012 12:56:00

demek ki hepsi elektrik-elektronik müh. olacaklar :p

(anne karnında tekmeleyen bebeğe futbolcu olacak derler ya ööğğğ:)))

Ynt: GELİŞİM..

08/01/2012 15:32:00

benimki de pc,  kumanda, cep telefonu, fotoğraf  makinası, ev anahtarlığı hastası. hemen saldırıp ağzına götürüyor, küt küt vuruyor.  beni ısırıyor. alttan 2 dişle halen duruyoruz. yürüteçle odaları keşfetmeye bayılıyor, buna klozetin içi dahil, affola. yürüteçte ışık hızıyla hareket ediyor ama apıldamaya yeni başladı, tutunarak ayağa kalkıyor, ayakta iken yere çömelme çabaları genelde düşme ile neticeleniyor.

Ynt: GELİŞİM..

08/01/2012 16:22:00

Hali , terlik sever. Masa ortulerini ceker. Kitap sayfasini cevirir. Haliyi kaldirir indirir.

Ynt: GELİŞİM..

08/01/2012 19:41:00

topunu atar, peşinden giderek evin bütün odalarını keşfeder.. yasak olan bölgelere özellile ve kurnazca topunu atar, sanki topu için oraya gidiyormuş gibi yapıp, çaktırmadan dokunur kablolara, yerde duran vazoya vs. kitap okumaya bayılır, artık oyuncaklarıyla pek oynamaz, müzik dinler, eşlik eder.. aynanın karşısına geçip aynadaki yansımasını sever, dokunur.. çekmeceleri açar, kapatır, sebzeliği ve mama sandalyesini gezdirir, sandalyeleri yerinden oynatır, artık hiç oturmaz, kucakta durmak istemez, gözü hep yerdedir.. pc.nin tuşlarına ama özellikle üzeri resimli olduğu için başlat tuşuna basar ve ne olacak diye bekler.. eline verileni incelemeden ağzına götürmez, hatta artık yemek kasesinde bile önce ne olduğunu görüp kaşığı öyle ağzına alır.. yerde emeklerken (oturduğu yerde totosunun üstünde gider) ayıcığına rastlayınca sesli gülücük atar, ona sarılır, onu öper..

Bizimki de terliğe bayılır.. kumanda artık pek ilgisini çekmiyor, telefona da eski ilgisi kalmadı gibi.. henüz örtülerle bir ilişkisi yok :)

5 dişi var, altıncının hazırlığı içinde..

Ynt: GELİŞİM..

08/02/2012 06:29:00

BARTU cuk harika bir haylazsın sen

Ynt: GELİŞİM..

08/02/2012 10:33:00

Benim oğluşum geçenlerde bilgisayarın bir tuşunu koparttı bile :)) Ama akıllı oğlum bizim şimdiye kadar hiç kullanmadığımız bir tuşunu iptal etti :))

Ynt: GELİŞİM..

08/06/2012 07:36:00

dün doktor randevumuz vardı, tartıldık... :( 7.950 gram çıktı... doktor yaşında doğum kilosunun 3 katına gelirse problem yok dedi ama 4 ayda 2,5 kg almamız mümkün değil... bugünlerde verdiğim herşeyi yiyor, doktora sordum porsiyonları normal dedi... ama niye bu kadar düşük kilosu :(

Ynt: GELİŞİM..

08/06/2012 07:58:00

bcos78, bu tartılma faslından sonra ben de bir kaç defa niye niye diyorum sonra hatırlatıyorum kendime.. önemli olan sağlıklı olması :)

Ynt: GELİŞİM..

08/06/2012 08:56:00

:) evet tabi öyle ama, işte insan kendine söz geçiremiyor... bir de zorlamıyorum yesin diye ne kadar isterse o kadar yiyor ama kilosu düşük olunca insan kendinden şüpheye düşüyor, yanlış mı yapıyorum acaba diye düşünüyor... bu annelik insanın kendine olan güvenini sarsıyor valla ya...

Ynt: GELİŞİM..

08/06/2012 09:48:00

Benim oğlum "hadi, atta ve dede"(dadde gibi çıkıyor ama olsun dede sayılır:) diyor, yakın zamanda gel ve gitti kelimelerini de çıkartacak gibi duruyor, kendi kendine çığlıklar atıyor özellikle ortamda konuşuluyorsa yüksek sesle aralıksız çığlıklar atıyor, diyorum herkes susacak yavuz konuşacak diye bağırıyor:)

Komando sürünüşünü çok geliştirdi artık yer yere koşarak(!) gidiyor geçenlerde sehpaya sıkışmıştı çıkardık:) Emekleme pozisyonu üstünde çalışıyor yakın zamanda klasik emeklemeye gececek bir de parkelerde kaymasa:)

Kumanda, telsiz, telefon ve kremler büyüleyici onun için,işin kötüsü unutmuyor da elinden alıp başka bir şeye dikkatini çekemiyoruz, yada yerlerini bildiği için gözünüzü üstünden ayırınca ona ulaşmaya çalışıyor.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
6-12 AY BEBİŞ ANNELERİ...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...