Bugün ne yedirdik?

Ynt: Bugün ne yedirdik?

03/22/2011 10:00:00

 Çok teşekkürler cevaplara.bende bisküvi vermek ıstıyorum da,ondan sordum.Kendım yapmaya çalışıcam,becerebılırsem.Ek gıdaları günde 3 kez vermeye çabalıyorum.sebze,meyve püresi,yoğurt,yumurta,çorba vb. en çok yoğurdu sevıyor,kendı yaptığım tatlı yoğurt,günde 100 ml. yıyor nerdeyse.elma püresi,kereviz püresi de yiyor.
  
  Yedıgımıze özenmesı durumunda verılebılecek şeylerı verıyorum,mesela tavuklu çorba(az tuzlu,az yağlı), pastanın kremasından nohut kadar,portakallı kek vs. bende kesınlıkle şu verılmez,bu yapılmaz denmesınden hoşlanmıyorum.bebeğin keyfı yerındeyse, doyuyorsa,gülümsüyorsa sorun yok=) böyle deme kapasıtesı olanlara söylemıyorum şunu tattırdım,verdım dıye=) moral bozukluguna gerek yok.
  
  son sorum şu, gece uyumadan bir şey yedırmıyorum,normalde sabaha kadar deliksiz uyur ama sabaha karsı acıkınca uyanıyor halıyle.acaba yatmadan anne sütü dışında bişey daha versem dahamı rahat olur?(kesıntısız uyku)kendım uyku öncesı asla bişey yemedıgım ıcın onuda öyle alıştırdım,sadece emıyo ve yatıyo.acaba bişey versem mesela azcık yoğurt  uykusunu dahamı ıyı uyur?
 
  siz olmasanız çok zor bebekle hayat..teşekkürler tekrar.

Ynt: Bugün ne yedirdik?

03/23/2011 06:14:00

http://www.anneoluncaanladim.com/3/bebegim-buyurken/2646/bebekler-yeterli-su-tuketmiyor    bir bakın isterseniz. anne olunca anladım tv programıda vardı geçen sene cine 5 te ama bu sene yok sanırım. siz denk geldiniz mi?? aslında doktorlar kilo * 150 olarak hesaplayıp öğünlere bölünce günlük alması gereken mama yada süt miktarı çıkıyor.

Ynt: Bugün ne yedirdik?

03/25/2011 18:26:00

Ben az önce tuzsuz kıymalı makarna yedirdim :) Pek sevdi. Bir kaç tane makarnayı da önüne koydum, bi yandan mıncıkladı bi yandan yedi :))

Ynt: Bugün ne yedirdik?

03/26/2011 18:10:00

balık verdım,ama çok az.Kereviz çorbası verdim. Yumurta yemede sorun yaşıyordu.Bebe bisküvisine karıstırarak verdım,bayılarak yedi.Her gün yoğurt yiyor bir de.

anneler bazı yerlerde yoğurdu günlük sütten yapmamız gerektıgı yazıyor,bazı yerlerde ıse pastorize de olur denıyor.Siz neyle yapıyosunuz yoğurdu acaba?

Ynt: Bugün ne yedirdik?

03/26/2011 18:13:00

benim devam sütüyle yaptığım yoğurdu ve babymix i sevmedi oğlum ağlayarak çok az yedi. normal pınar pastorize sütle yaptığımı daha çok sevdi. bir kaseyi bitiriyor.  yarım kilo sütü mayalayıp 3 gün veriyorum ben her gün mayalamıyorum. çorbalara enginarda eklenebilirmi acaba. şimdi tam mevsimi

Ynt: Bugün ne yedirdik?

03/26/2011 18:26:00

 zaten yoğurt ne kadar  beklerse o kadar besleyıcı olur diye bılıyorum.ben de pastorızeyle yapıyorum.günlük süt bulursam alıcam,denıcem.

Ynt: Bugün ne yedirdik?

03/28/2011 07:23:00

Bizim Cuma günü kontrolümüz vardı, doktora bu yoğurt konusunu sordum, pınar devam sütünden kendim mayalıyorum ara sıra da sütaş babymix veriyorum dedim, babymix vermesen daha iyi olur dedi, toz sütten yapılıyor onlar ve bu yeni nükleer felaketten sonra ben hiç tavsiye etmiyorum dedi. Pınar sütle kendin mayala daha iyi dedi.

Ynt: Bugün ne yedirdik?

03/28/2011 12:13:00

arkadaşlar yulaf unuyla mama yapan var mı aranızda?

Ynt: Bugün ne yedirdik?

03/28/2011 13:15:00

hiçbişeyy:(( Ya benim kızım hiç birşey yemiyor çıldırmak üzereyim ağzını bir kapadımı açtırabilene aşkolsun.Yapmadığım şebeklik kalmıyor,Elime vuruyor kafayı çeviriyor ,Yediği birtek meyve püresi ve suyu.Kahvaltısını sebze yemeklerini ve çorbaları kaşık mamalarını yemiyor.Siz nasıl beceriyorsunuz yedirmeyi 2 aydır 100 er gr aldı.Doktor meme verme gündüz dedi.deniyorum iki gündür ağlıyor yine yemiyor.Bir akıl verin bana

Ynt: Bugün ne yedirdik?

03/28/2011 15:03:00

Meyve seviyorsa içine meyve karıştırıp versen yemez mi acaba? Misal yoğurt yada muhallebi yap mesela meyve püresi kat içine, aklıma ilk bu geldi şimdi, ay çok zor yemeyen çocuk, valla bu annenin becerisi falan değil canım ben hiçbir şey yapmıyorum yani ekstradan, veriyorum yiyor çocuk, bu çocuğa bağlı kimisi böyle işte yemiyor çok zor Allah yardımcın olsun.  


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 AĞUSTOS ANNELERİ VE BEBEKLERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...