Bugün ne yedirdik?

Ynt: Bugün ne yedirdik?

03/03/2011 14:34:00

hoşbuldukkkk....azerbaycan...bakuden katılıyoruz aranıza.... : )

Ynt: Bugün ne yedirdik?

03/03/2011 14:41:00

bir zamanlar taşınma aşamasından geri döndüğüm şehir...
tekrar hoşgeldin-iz
stuttgarttan selamlar.

Ynt: Bugün ne yedirdik?

03/03/2011 14:48:00

demek az daha burda karşılaşacakmışızz : )) siz de gurbetçisiniz demek..e bize kolay gelsin o zamann : )

Ynt: Bugün ne yedirdik?

03/03/2011 14:54:00

yardımsız çocuk büyütmek kolay değil, kolay gelsin evet :)

Ynt: Bugün ne yedirdik?

03/03/2011 14:57:00

bende karamandan katılıyorum ama bende yalnızım  oğluşu internetle büyüttüm:)

Ynt: Bugün ne yedirdik?

03/03/2011 17:18:00

Yisimm benimkiler de yogurt yemiyorlar, doktorumuz yogurdu bebe biskuvisi veya meyveyle karistirmamizi onerdi. Biskuviyle karistirip denedik. Kizim istahla yedi, oglum ise kustu... Bir dene bence..

Ynt: Bugün ne yedirdik?

03/03/2011 17:46:00

tesekkürler gozdece..denemekte fayda var..muzlu deneyelim bakalım bizimki ne tepki verecek.. : )

Ynt: Bugün ne yedirdik?

03/03/2011 18:09:00

aradaşlar buraya ya da başka bir konuya yazmıştım ama bulamadım.
doktorların çoğu süt ve yoğurdun sade verilmesi gerektiğini söylüyorlar.
geç başlasın ama sade başlasın alışsın diyorlar.
ben bunu bilmediğim için oğluma meyveli yoğurtlar, kakaolu veya ballı sütler yedirdim içirdim.
sonuç doktorların dediği gibi olmadı. oğlum şu an 2 yaşında, sütü de yoğurdu da sade şekilde tüketiyor. hem de çok seviyor.
ya doktorlar yanılıyor ya da benim oğlum istisna ama ben yine de size de söyleyeyim dedim.

Ynt: Bugün ne yedirdik?

03/04/2011 05:43:00

Bizim doktorumuz ek gıdaya geçiş aşamasında ne şekilde olursa olsun yoğurt yedirmemizi söyledi. Sade yemiyorsa meyve, bisküvi, reçel vs ekleyip mutlaka yedir dedi. Hatta yoğurda alıştırmadan sebzeye geçmeyin dedi. Bağısakların çalışmasında ve sindirimin rahatlamasında çok önemli yeri var yoğurdun.
Bir de gözlemlediğim kadarıyla ek gıdaya geçişte çocuğu zorlamamak çok önemli. Sevmediyse zorla sade yedirmeye çalışmanın anlamı yok, iyice iğreniyor bebecikler. İlk denemelerde 1-2 gün arayla sade verdik, hiçbirinde istemedi. Her şeye zevkle ağzını açan kızım yoğurtta kafayı çevirdi, ağzını kilitledi, suratını ekşitti. Sonra babymixi denedim, onu afiyetle yiyince sorunun benim mayaladığım yoğurtta olduğunu anladım. Şimdi babymixle mayalayıp yapıyorum, bazen de mayalarken haşlanmış meyve ekliyorum. Gayet güzel yiyor :) 
Benim annem bende de kızkardeşimde de ağzımıza zorla tıkardı yemekleri. Kendi bebeklik dönemimi hatırlamıyorum tabi ama kardeşime yaptığına göre mutlaka bana da yapmıştır :) Ben liseye kadar yemek yemekten resmen nefret ederdim! Kusasım gelirdi sofrada. Bir deri bir kemik tabir edilen cinstendim. Tüm gün bir dilim ekmekle dayanırdım. Aynı şeyi kızımın yaşamasını istemediğim için cinsini ben belirlesem de, yiyeceğin şeklini ve miktarını Simay kendi belirliyor ve çok şükür ki şimdilik bir problemimiz yok.
Bu arada, ne kadar iştahlı da olsa 8-9 aylıktan sonra yemekleri dökmesine, kaşığı ittirmesine ve iştahının azalmasına hazırlıklı olmak gerekiyor.

Ynt: Bugün ne yedirdik?

03/05/2011 14:27:00

arkadaşlar eğer bebeğimiz emiyorsa ve ek gıdaya başlamışsak ben kavanoz mamalarına,devam sütlerine,bu hazır meyve pürelerine çok karşıyım,sonuçta hepsi katkılı gıdalar,neden bebeğimize içinde ne olduğunu bilmediğimiz şeyleri yedirelimki,bu benim nacizane fikrimdir,amacım akıl vermek değil.neden sebze pürelerini su veya kendi sütünüzle sulandırmak varken devam sütüyle sulandırıyorsunuz?ben böyle düşünüyorum ne dersiniz?


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 AĞUSTOS ANNELERİ VE BEBEKLERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...