2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

06/22/2011 06:40:00

canım saolasın. Acaba dedim orda idrar yolu enfeksyonu olmasın diye sık sık duşa soktum üşüttümmüki diye sordum Dr. hayır  birinden bulaşmış olablceğini söyledi. Blender filan hiç götürüp başını belaya sokma bence bide bulaşığıyla uğraşacaksın otel odalarında normalde yediği çorbaları bile yemez eğer bizimkine benziyosa en sevdiği yiyecekleri götür. Kaşık maması, yoğurt, meyve püreleri, danona(mecburen), orda sütü yulaf filan veriyolar bazen onlardanda yedirebilirsin, muzlu süt filan idare ettik işte. ordaki bütün çocuklarda vardı iştahsızlık okadar uyaran fazlaki yemek umurlarında olmuyo. Hastalığını atlatsın açığı kapatcam. 

Tatilden gözünüzü korkutmak istemem aslında. Her çocuk ve her anne bir değil. Ben biraz pimpirikli ve yorgun bi anneyim. e bide yaşımız da ilerledi çabuk yoruluyoruz ve tahammülsüzleşiyoruz eşimle birlikte. Buna rağmen onu mutlu görmek bize fazlaca yetti. Havuzdaki mutluluk çığlıkları, çimlerde yuvarlanışı, deniz dalgalarını yakalamaya çalışırkendi komik halleri, minidiscodaki muhteşem danslarını izlemek herşeyi unutturuyo.

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

06/22/2011 06:40:00

Yeşim çok geçmiş olsun.Ev gibi rahat olamaz kesinlikle.Tatil baya problemli geçmiş bende korktum şimdiden...Biz Ağustos'ta düşünüyoruz ama bakalım nasıl geçicek ama kendimi başıma geleceklere hazırlayarak gidiceğim için belki hayal kırıklığı olmaz eskisi gibi tatil yapmamız imkansız artık...
Cemre'nin 8 dişi var azılar kabarıp sönüyor henüz çıkan yok bir an evvel çıksın bebeklerin dişleri çok zor ne iştah kalıyor ne uykusu ne düzeni...
Tatil için ben mothercareden alt mayo aldım birde c&a dan aldım,huggies mayolardan da almayı düşünüyorum.güneş koruyucu krem konusunda çok kararsız kaldım ...Bizim ilk tatilimiz Cemre 3 aylıkkendi yazlıktaydık Ayvalık'ta çok güzel keyifli geçmişti.Ayvalık'ta bile deniz geçen yaz o kadar ılıktıki denize sokmuştuk ve başta ürksede çok sevmişti.Bakalım bu yaz Antalya'da neler gelicek başımıza:)

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

06/22/2011 06:46:00

Rabiayeşim çok geçmiş olsun. Biz tatile annemlerin yazlığına gideceğiz. Fazlası korkutuyor beni. Tek sorunumuz gece uykusu idi. Buna bir de yeme eklendi. Sanırım azılar gelmeye çalaşıp gelemediği için çok huzursuz. İki gündür pik yaptı. Geçen hafta ufak bir hastalık da biz geçirdik, çok az kuru öksürük kaldı. Yemekleri ağzında tutuyor, sütle geçiyor bütün gün :( Ben denize normal mayo ile sokmak istiyorum, işer mi ki? İlla bezle mi sokmak gerek?

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

06/22/2011 06:52:00

Geçmiş olsun Selen ,iştahsızlık azılardan malesef.Bizimde gece beslenmesi bitmediği için süt içiyor sabaha kadar gündüzde ağzını açmıyor...Ben 3 aylıkken gittiğimizde normal mayo giydirip soktum zaten çok fazla tutmadım denizde ama bu yıl huggies daha iyi olur diye düşünüyorum denize girerken ya da havuz,sonra çıkınca kuru mayosunu giydirip onunla kumda oynamayı hayal ediyorum :)

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

06/22/2011 06:58:00

Çok teşekkürler arkadaşlar. Ceme de geçmiş olsun. Umarım sizin tatilleriniz iyi geçer. Bi otelden ziyade anne- baba yazlığı daha mantıklı evdeki düzenini oraya kurarsınız ve yardım edecek bisürü kişi olur. Eski hayatımız yok artık bunu kabul etmemiz lazım. 

Nupe sana da teşekkürler canım. ben tatildeyken bizim kızlarla buluşmuşsun resimlerinizi gördüm. Bi karşılaşamadık tanışamadık senlede. 

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

06/22/2011 07:03:00

Rabiayesim dogru söylüyosun birde blenderla uğraşmak zor olacak ama 1 hafta sırf kavanoz mamasımı vereceğiz yeseler ne güzel herşeyi insan sinir oluyor.Havuza soktunuzmu peki? Ben korkuyorum bir mikrop kaparmi, idrar yolu enfeksiyonu olurmu diye?
Nupe evet bak bez takip sonra kumda mayoyla tutabiliriz.

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

06/22/2011 07:04:00

Evet Bahçeli'de buluştuk Yeşim,çok keyifliydi.Bende çok istiyordum seninle tanışmayı ama olmadı kızlar bahsetti tatilde olduğunuzdan, Curcunada kapandı bu Cuma başka bir organizasyon olursa katılabiliriz.

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

06/22/2011 07:10:00

Gittiğimiz otelin çok fazla havuzu vardı tercih edilmeyen çıstaka çıstaka müzik olmayan havuzu tercih ettikki mikrop da o oranda az olsun havuz ısıtmalıydı sıcaktı. Deniz biraz serindi çünkü malum yaz çok geç geldi. çıkar çıkmaz duş aldırdım malum yerlerini iyice yıkadım. üzerinde tshirt 3 saatte bir güneş kremi kafasından sürekli fırlatılıp atılan şapka - tekrar takılır atılır takılır atılı artık kim kazanırsa. Gölgede tutma çabaları yaşadık bunları yoksa güneşten baya etkilenirdi. Ama size söyliyim eve bi geldik hani değişiklikleri insan kendi mekanında farkederya evine gelinsin aaa nasıl yanmışım dersin o misal idili yatağına koydum aaaaaa nasıl uzamış inanamadım güneş deniz çok iyi geldi ya... bakmayın siz bana gidin gidin.

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

06/22/2011 07:20:00

Evet aslında Rabiayesim istah acmistir, deniz havasi gunes cok güzel gelir diye düşünüyorum bende.Biraz rezillik olacak o belli.Yemek, yatak yadirgamasi, uyku düzeni hepsi şaşar heralde.Biz haftaya gidiyoruz aynen Antalya'ya.Çok sıcak olmaz umarım.Otel konforu yemekleri nasıl olur artık şans biraz.Yazlıkta istemedim açıkçası biraz cool takılmak istiyorum gerçi dediğiniz gibi eskisi gibi olmaz hiçbirşey ama olsun yinede çekirdek aile :))

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

06/22/2011 07:32:00

Zeyno çekirdek aile benim de hayalim ama seneye kaldı. Biz bakıcımızı bile götürüyoruz. Geceler kabus gibi de...


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 nisan ayı anneleri ve bebekleri ....buyrun sohbete....

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...