2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

03/05/2011 07:52:00

Sahara,
Kan tahlili sonuçları bana gelemedi. Doktor alt kat koşumuz eve geldi de söyledi. Ptesi akşam gelecek raporlar bana. O zaman cevaplayım sorunu.
 Sanırım kızınız emeklemiyordu. Fizik tedaviye de bi götürün derim. Ben götürdüm. Hareketler falan gösteriyor. Düzenli antreman yapıyorz şimdi. Oturması sorunsuzsa endişeye gerek yok.

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

03/05/2011 09:38:00

ademir47 ve adakizinguncesi araba koltuğu konusunda fikirlerinize çok teşekkürler

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

03/05/2011 10:05:00

Nisank,
doktorumuz emekleme hususunda endişe etmeyin,emeklemek gelişim aşaması degil bizim için demişti,bizde artık önemsemiyoruz sabırla bekliyoruz.oturmasında sorun yok çok şükür.Yerde yatıyor pozisyonda iken kendi kendine oturabiliyor.Benim merak ettiğim konu baya bi et ,yumurta kısacası beslenme olayına azami dikkat ediyorumda bizim bu kadar dikkat etmemize karşılık B12 durumuz ne onu merak ettim.1yaş kontrolümüzde bunu muhakkak soracağım.Rapor gelince bakıp bana söylemeyi unutmazsan sevinirim.

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

03/05/2011 13:03:00

arkadaslar dun oglumla ayakkabi almaya gittim/ ilk adim ayakkabilarimizi alalim dedik hazir olsun hem de alisalim yavas yavas diye ama ne mumkun ayana denettirmedi bile basti yaygarayi nasil agliyo ama anlatamam.malesef alamadan ciktik henuz erken herhalde deyip kendimizi teselli ettik..

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

03/06/2011 06:16:00

oğlum yürüme denemelerinde 6 adıma ulaştı ama böyle böyle artarak tam anlamıyla yürücek mi yoksa bir sabah kalktığımızda bakmışız yürüyü :) öyle mi olucak hiç bilmiyorum..
ama artık konuşma konusunda kendini aşmaya başladı.. hemen hemen bütün söyleiklerimizi anlayıp yapıyo.. kendisi de bütün isteklerini anlatabiliyo diyebilirim.. yani tabi kendince konuşuyo ama hareketlerinden işaret ettiklerinde anlıyoruz ne demek isyediğini.. dün akşam üzeri hava kararmaya başladı ,utku uyuyo ben pc deyim.. lambayı yakmadım uyanmasın diye.. arkamda açç diye bi sesle irkildim.. bi döndüm uyanmış lambayı gösteriyo :)) kalktım lambayı yaktım alkışladı beni :))))) maşallahhhh çok akıllılar yaa.... dahaçok var ama birde dün  anneannesine çaatt diye bi tokat attı.. ananesi de parmağını sallayıp hıııı dedi ve yavaşça yanağına vurdu :) akşam dedesi işten geldiği gibi kucağına atladı ki saatler geçmişti... ona anlattığı aynen şöyle... içini çeke çeke arada ananesine dönüp bakarak ananee hııııı (parmağını sallıyo) , nee neee( kendi yüzüne vuruyo)...:)))) koptuk hepimizz :)))

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

03/06/2011 06:19:00

hıı birde geçen gün afedersiniz kakasını yapmış :) bende oğluumm kaka mı yaptın dedim.. gaga gaga deyip poposunu tuttu,yatırıp altını açarken de bir an önce temizlesinde şun kirli bezden kurtulayım der gibi hiç kıpıramadı... ama bu bez konusu tesadüfmüydü bilinçlimiydi çözemedim.. çünkü bir daha sorabileceğim ve deneyebileceğim bir orta olmdı.. inş. oğlum da ablası gbi wc alışkanlığını kolay kazanır ,öğenir ve hiiçç sıkıntı yaşamadan alışır..

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

03/06/2011 08:12:00

Refiye utkuya bravo :) bizde net bir "mama" ortaya karisik anne, baba, ab(l)a, aa(r)aba var. Yurume ise 3. adimda dusmeyle sonuclaniyor :))) Benim yogun calistigim donemlerde gerileme oluyor konusma ve yurumede maalesef :( Biz de 2 haftadir saskinlik icerisindeyiz, her seyi anliyor. Bir anda buyudu sanki, gerci benim keçi oglum pek laf dinlemiyor ama resmen anliyor :))

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

03/06/2011 08:37:00

çok sağol selencim.. oy bu küçük adamlar var ya sanki bir günde kocaman oluyor da farkına varamıyoruz... günden güne büyümesi hızlanıyor.. çok farklılar.. dünü ve bugünü.. çok farklı ve güzell...
cem'e de maşallah canım... anlıyorlar da inatlarından dinlemiyolarr ...
az önce paşam ilk kez biz gel gel diye yürütmeye çalışmadan tutunduğu koltuktan ellerini bırakıp ablasına doğru paytak adımlarla 5 adım attı.. ayy çok güzel ve heyecanlıı.. ilerde ne derim bilemiyorum ama bir an önce yürüsün aşkım yaaa

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

03/07/2011 09:38:00

Nihayet kızım bugün beşiğinde tutunup ayağa kalktı.Gerçi bunu yapabilmesi için dün baya bir antreman yaptık ama bugün yanında biz yokken tek başına yaptı.Sanırım benim kız biraz tembel,neyi nasıl yapılacağını öğretmeden kendi kendine yapmaya pek niyeti yok.

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

03/07/2011 10:31:00

Sahara çok acele etmemek gerek, zaten erken yürüyünce çok dengesiz de olabiliyorlar. Tembel olması çok komik bu arada yaaaa, yirim ben onu :)


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 nisan ayı anneleri ve bebekleri ....buyrun sohbete....

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...