2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

03/14/2011 12:41:00

Phole eğer bunlrın hepsini hemde bu kadar sıklıkla yedirebiliyorsan harikasın. Tasalanmana hiç gerek yok bence. Sabah öğün saatleri çok yakın birbirine acaba çocuğa çokmu geliyor da çıkarıyor diye de düşünmedim değil.  Ben senin yedirdiklerinin yarısını yedirebilsem vicdan azabım biraz diner herade. Bütün öğünlerimiz savaş halinde geçiyor. Zorlayamıyorum da psikolojisi bozulacak diye...

İki ay önce itirazsız yiyordu şimdi ne olduysa ne versem itiraz ediyor. Ona kalsa sadece muhallebiyle beslenecek. Muhallebisine kıyma kavurup karıştırıp yedirmeyi düşünüyorum:))))

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

03/14/2011 13:40:00

rabiayesim neden olmasın:) Belkide ihtiyaçları kadar yiyorlar ama biz farkında değiliz.

Özgecim bebe bisküvisi konusunda bende endişeliyim.Az hazırladığımda doymuyor ağlıyor.Buda biraz fazla farkındayım.Ama büyük bir iştahla isteyerek yiyor,kesinlikle zorlamıyorum.Bütün gece birşey yememesinin etkisi var mı bilemiyorum.Doktora mutlaka sorucam.
Biberon bizim için artık bir hayal:) Yazdığın bütün markaları ve emzik çeşitlerini aldık olmadı canım.Hayırlısı.Bu konuyu stres yapmıyorum artık.Onu bunu stres yapa yapa beynim iflas etti sonunda:)

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

03/14/2011 14:13:00

Phole bence de sıkma kendini. Birkaç ay sonra bardak kullanmayı öğrenirler ozaman istediğini içirebilirsin. 

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

03/14/2011 14:30:00

inşallah rabia.:$

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

03/14/2011 18:08:00

Selen,Phaloe
bence yetersiz ve kötü anne olma hissi hepimizin zaman zaman yaşadığı bir durum.Ben bebiş doğduğundan beri ilk 6 ay emzirmede, sonraki ek gıdalara geçtiğim dönemden beri ise yeme içe,emzirme konusunda tabir uygunsa psikopata bağlamış durumdayım.Eğer rutine bağladığım yeme içme,emzirmede 1 gün eksiklik olursa aynı hisleri bende yaşıyorum.Karakterim itibariye hep detaycı yaşayan biriyim.Hamileykende hangi gıdada ne vitamin var ve o vitamin ne işe yarar,hangi gida hangisiyle birlikte verilmez,bağışıklık sistemini destekleyen gıdalar vs. konularla biraz fazla ilgiliydim hep.Benim tek şansım çok şükür ki iyi yiyen bir bebeğe sahibim.Belkide ek gıdalara geçişte yemek yeme alışkanlığınıda ben kazandırmışta olabilirim.Ben hiç bir zaman yemiyor diye ısrar etmemezlik yapmadım.Hep ısrarcı oldum.Ama ısrar ederek aglatmadım 5 dk içinde yemiyorsa 10. dakikada ne yapıp edip yedirdim.Gerektiğinde 1 saat bile başında beklediğim oldu.Velhasıl biraz sabır belki birazda şansla şimdilik idare ediyorum.Ama zaman zaman yetersiz anne sendromunada girmiyor degilim.
Phaloe,
bebişinin beslenme düzeni çok iyi ama bana sanki çok sık veriyormuşsun gibi geldi,belki araları açsan acıksa öyle versen daha iyi olur bence.Birde bisküviler sayıca bana çok geldi.Bizim doktor günde 5 ten fazla verme dedi -ki  ben zaten haftada 2-3 kez 3 yada 4 tane veriyorum.Birde pekmez 1 çay kaşığı az degilmi?ben 2 tatlı kaşığı keçi boynuzu pekmezi 1 tatlı kaşıkta tahin veriyorum.Gerçi sen yemediği için az veriyorsan o başka tabi..

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

03/15/2011 05:29:00

paşamın doğum gününe 16 gün kaldı.. içim içime sığmıyor.. evde ufak bir kutlama yapıcaz... ufak aile arasında ama hemen hemen en az 30 kişi olur :)) pastasını kendim yapmak istiyorum.. ev,de birazcık süslesem diyorum.. pastanın yanına kurabiye fln.. ay düşündükçe paşamın 1 yaş pastasını.. ne heyecan yaa.
aman doğum günü deyince kuzumu yazıcaktım unuttum :)))

paşam artık hemen hemen herşeyi anlatabiliyo.. su içmek istediğini,dışarı çıkmak istediğini.. yada bir oyuncağı nı almak istediğini.. "anne vee"(ver), "baba ditti" ,"aba ditti", "eda dell"(eda gel) ,
"du vee"(su ver).."mama","meme","annem","babam","abaam","dedem dedii"(geldi),"anane","nenne"(yenge),"mamba"(lamba)",nandıı"(yandı)...  ve daha şu an aklıma gelmeyen birçok şeyi kendi dilince anlatmaya çalışıyo.. anlamazsak yada ben anlamamış gibi yaparsam sinirinden yere yüzüstü uzanıyo.. az sonra tekrar anlatmak için kalkıp oturuyo ve başlıyo sinirle anlatmaya :)))

birçok nesnenin adını söylediğimizde tee yada odaa(orda) diye parmağıyla işaret edip,gösteriyo :)
kapı,lamba,soba,televizyon,telefon... şimdilerde göz,kulak,dudak fln öğrenme çabalarımız var :) her ne kadar ilk olarak göz den başlamanın pişmanlığını yaşasam da :) şu an göz ve kulak dediğimizde kendisinde ve bizde gösterebiliyo..  ama bir de uyanıkkii.. gözleri kendinde göz kırparak,bizde parmağıyla oyarak gösteriyo :))

maşallahh kuzuma.. günden güne nasılda büyüyorlar yaa.. 

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

03/15/2011 06:43:00

Refiye baya hızlı ilerlemiş minnoş. Ablasının etkisi fazla heralde... İkinci çocuklar daha erken öğreniyorlarmış birçok şeyi...  

O oyan parmakları yerim ben. Çok tatlılaşıyolar bunlar gün geçtikçe yaaa süper...

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

03/15/2011 08:11:00

Maşallah refiye.Bencede evin kalabalık olması ve kardeşlerinde olması büyük şans bir bebek için.Yalnız büyüyen bebeklerin gelişimi biraz daha yavaş konuşma ve hareket konusunda diye düşünüyorum..Akrabamın efeyle aynı gün doğan bir oğlu var.Yürüyor,sürekli konuşuyor,sürekli hareket halinde.5 kardeşi daha var çocuğun.Birde efeye bakıyorum ki onun yanında sanki hiçbirşey bilmiyor yapamıyor.Kalabalıkta kardeşlerine bakarak daha iyi yemek yiyor bebiş.Bense efeye birşeyler yedireceğim diye kendimi paralıyorum resmen:)

sahara pekmezi az verdiğimin hiç farkında değildim inanki.Bende arttırayım o zaman ölçüyü.Bebe bisküvüsü konusunda fazla verdiğimin farkındayım canım.Bu cuma doktorumuzla bu konuyu konuşacağım.Efe henüz bizim yediğimiz şeyleri fazla yemiyor bu arada.(tam anlamıyla ek gıdaya geçişimiz 9. ayda olduğu için sanırım)Bikaç hafta sonra yedirmeye başlayacağım bende.

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

03/15/2011 08:14:00

Şimdi anneme sordum kafama takılınca sahara:) Sen keçi boynuzu pekmezi yazmışsın canım.Ben el yapımı üzüm pekmezi veriyorum.O daha keskinmiş.Fazlası şimdilik zarar dedi annem.Ama 1 tatlı kaşığı verebilirsin dedi.(ben çay kaşığıyla veriyorum)

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

03/15/2011 09:21:00

Phaloe,
bizde önce üzüm pekmezi verdik onu bitirdi,şimdi keçi boynuzu pekmezi yiyor oda bitince dut pekmezi alıcam,oda bitince dut,hurma,üzüm,harnup vs. gibi gıdaların birleşimi olan bir pekmez daha var en son ondan alıcam.Ama bu pekmezler içinde en faydalısı bana göre keçiboynuzu.Hamile kalmadan eşime sabah akşam bununla macun yapıp yedirirdim,istediğim llk ay hiç beklemeden  hemen hamile kaldım:))


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 nisan ayı anneleri ve bebekleri ....buyrun sohbete....

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...