2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

04/20/2011 05:34:00

Meraklı anne, benim kızımda çığlık konusunda ve yerde tepinme konsunda senin kızdan aşağı kalır değil, birde ayakta ayaklarıyla tepiniyor,yapmaması gereken bir seyde ben ona kızınca hemen dudaklarını bukup snr şirinlik yapmaya calısıyor. doları acmaya calısıyor ama kilitli ahaha acamıyor sinir oluyor. buz dolabına asırı meraklı her actıgımda kosup geliyor resmen :) 

dun fişi once cekti sonra takmaya calıstı ben de baya kızınca oturdu aglamya basladı sonra geldi bana sarılıyor.. su anda evde 2 bakıcı var o yuzden onları kendi istediğim şekilde yönetmek cok zor....kızda hepsinden birsey kapıyor.. hayırlsı diyorum...

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

04/20/2011 05:34:00

Meraklianne, çığlık bizde de var. AVM'de onu rahat bırakıyorum. Takılıp düşeceği bir yer de yok, gönlünce yürüyor, İyi güzel de bu sırada deliler gibi bağırıyor. Va-va-vaaaaaa! Herkes bize bakıyor, bense gülüyorum :)

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

04/20/2011 05:40:00

:))) Buzdolabı merakı ve fiş çekip takmaya çalışmak ama denk getirememek bizde de var :) Hepsi kedi gibiler, mutfakta onun yanında bi çekmece açarsam 'aaaa' diye gülerek koşuyor :))

Aslında bizim cadıların bu yaptıkları daha çabuk öğrenme ve gelişme isteğiyle ilgiliymiş, o yüzden fazlaca her işin içine giriyolar, iyice öğrenip meraklarını giderdikten sonra geçicek sanırım :))

Bu arada ben de çok çığlık atarmışım! :))

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

04/21/2011 05:19:00

merhabalarr...
uzun zamandır yazamadım.. aslında bu süre içinde Utku'yla ilgili o kadar çok gelişim oldu ki.. ama hastaydı kuzum.. 39.8 lerde ateşle 2 gün :( neyse 1 hafta sürdü ama şimdi iyi çok şükür..
paşamın evi dağıtmasını özlemişim ya :)

yemeğini kendi yeme konusunda hiçbir gelişmemiz yok :( hıı eline verdiğim elma,bisküvi,salatalık v.s herşeyi güzelce kemirip yiyor. ama sofraya oturttuğumuzda iş karışıyor.. eliyle yemeye çalışıyor,çatalına taktığımız makarna vs. de yiyor ama tabakların,yemeklerin hepsi birbirine giriyor yaa :) marullu pilav,cacıklı şekerpare :)))) sofra talan ediliyo resmen.. ne zaman yemekleri dağıtmadan uslu uslu yemeye başlıcak ki paşam ya?

aklıma gelenleri yazayım şimdilik..
kazağını gitydirirken başını soktuğumdA kollarını kendisi giyiyo, montunu da öyle.. yürümemiz bacaktan vurulan 10 iğneyle birazcık sekerek de olsa devam ediyor :) heeer yere tırmanıp çıkabiliyoruz... ağzını,burnunu,göz,kulak,ayak.. sorduğumuzda gösteriyo..
bardaktan su ve içecek içebiliyo.. tabiki az koyuyoruz :) gezmeden geldiğimizde eve girmeden yere oturup ayakkabılarını çıkarmaya çalışıyor :)
veeee en sevindirici gelişme :)) geceleri emmeden ve beşiğinde 3 saat uyuyabiliyo :)) arada sırada ama olsunn.. çook büyük bi gelişme.. 3 saat deliksiz uyumayı özlemişim :))

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

04/21/2011 14:31:00

Benimki de bir tek burnunu biliyor :) Çorap ve ayakkabıyı ayağına götürüyor ama o kadar, heheheh

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

04/21/2011 15:54:00

:)) o çoraplar ayakta hiç durmuyo zaten selen :) elle çıkaramazsa ağzıyla :))
melissaa... evet canım kesinli,kle  tekrar gerekiyo.. mesela utku 9-10 aylık falandı lambaları kendi yakıyodu söylediğimizde.. birkaç. kez tekrar ettim hemen kaptı.. ve çoğu şeyi de.. ama dediğim gibi tekrarlamak gerekiyo belleklerine kayıt için..

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

04/21/2011 15:58:00

kızım az önce kayuuuu kayuuuu diye şarkı söyledi.

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

04/21/2011 19:59:00

Bizim pıtırcıkta,göz kulak burun,saç dil hepsini gösteriyor.Kafasında toka tutmayı asla sevmesede,''kızım tokayı saçına tak'' dediğimde kafasına götürüyor.Burnuna okyanus suyu yapmadan önce,alıp kendi burnuna yada bizim burnumuza götürüyor.Gerçi bu işlem sırasında kıyametleri koparıyor o ayrı:) Birde elinde bisküvi varken bize uzatıyor yiyelim diye,bir parça ısırınca avazı çıktığı kadar bağırıyor niye ısırdın benim mamamdan der gibi.Yediği içtiği pek kıymetli,nezaket icabı ikram ediyor demek:))
Tekrar konusuna katılıyorum,ilk defa birşey öğreteceksem ilk anda bile en az 10 defa tekrarlıyorum aklında kalıcı olsun diye.Sonrada unutmuyor zaten.

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

04/22/2011 11:03:00

Melissa, sen parmaginla onu burnuna dokun, iste burda filan de, onun parmagini al, burnuna dokundurt. Benimki anca oyle basti :))

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

04/22/2011 11:15:00

öyle bunlar, benim ki de asla oturmuyor. ben bir ara iki parmakla tutmuyor diye takmıştım. şunu farkettim ki aslında yapabiliyor ama yapacak kadar oturmuyor :) hani şekilli delikli kutular var ya, alıyor silindiri, kare delikten sokmaya çalışıyor. olmayınca da açıyor kapağı atıyor içine. yani amaca ulaşıyor nasıl olursa olsun :)


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 nisan ayı anneleri ve bebekleri ....buyrun sohbete....

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...