2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

04/27/2011 11:03:00

Yanlış yazmışım sizinki bizimkinin üç katı çok az yediriyormuşum meğer.

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

04/27/2011 11:07:00

Rabiayesim, az yedirmiyorsun, kızın az yiyor. Her bebek farklıdır, kıyaslamayın.

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

04/27/2011 11:08:00

Biz henuz hic yemek yemedik arkadaslar hep corba hep corba puturlu birsey yemiyor.Siz direk yemekleri ezip onunemi koyuyorsunuz anlamadim.Bizim kilomuzun azligi simdi belli oldu.Sadece karisik sebzeli vede etli tavuklu karisik corbalar iciyor.

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

04/27/2011 11:10:00

Birde kizlar gunluk aktivitelerinizi paylaşırmısınız? Neler yaptırıyorsunuz gün içinde programladınızmı? Ben evden uzak oldugum icin aksamlari elimden geldiğince birşeyler göstermeye çalışıyorum ama tabi gün içinde bakıcının da birşeyler öğretmesi gerektiğini düşünüyorum.Ne yapiyim diye bana soruyor sizlerden fikir aliyim.

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

04/27/2011 11:50:00

zeyno55 ben de evde değilim ama genelde yaptıklarımız:
kutuya blokları atmak, boşaltmak, doldurmak
tahta kaşığı kutulara sokup yemek yapmak yalandan
kuleler yapmak
aktivite masası var fisher pricein onunla takılmak
kitap bakmak
müzikli oyuncaklar veya şarkılarla dans
genelde even içinde elinde tahta kaşıkla yürümek
arabayla oynamak
ce-e, gıdıklama, geldi-geldi filan gibi aksyonlar
babytv (1 saat olmalı ama bizde 2 saat, bazen 3ü bile buluyor)
peluş köpek ve tavşanı üstüne atıyoruz kahkaha atıyor
topa vuruyoruz yürürken
yakalamaca oynuyoruz
camdan dışarıya arabalara ve kuşlara bakıyoruz
bunların hiç birini beceremiyor ama beraberce birşeyler yapıyoruz işte
genelde tüm gün yürümek, kaşık taşımak ve tv aç-kapa kavgası yaparak geçiyor

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

04/27/2011 12:04:00

maşallah saharaya:$
menülerimiz ve öğün saatlerimiz hemen hemen aynı arkadaşlar.
Tşk ederim doğum günümüzü kutladığınız için ve menülerinizi yazdığınız için.
Unuttum yazmayı.Efeye çilek,kivi kesinlikle yasak.Alerjisi varmış.Bikaç gündür meyve püresine çilek koyuyordum 1 tane.Yüzü kabardı,kızardı.Dün dr da gördü.Ne yedirdin dedi.Çilek dedim.Alerjisi var verme dedi.İlerki yaşlarındada çikolata ve cips türü şeyler yasak.
Aşıyı inşallah sorunsuz atlatırız bizde.Aşısı aslında bugündü ama bikaç gün sonra getirebilirsin dediler.Hem şu an hasta hemde pazar günü doğum günü kutlamamız var.Atlatalım ondan sonra yaptırıcam.

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

04/27/2011 13:50:00

Rabiayesim,
Çilekleri eşim toplattırdı:))Ziraat mühendisi kendisi.Tüm gün çiftçilerle birlikte,mümkün olduğunca eve ilaçsız domatesler salatalık biber vs oralardan getiriyor.Pazardanda alıyoruz ama özellikle kabak, biber ve çileği pazardan almıyor,ilaçlı diye.Yine balımızıda bildiği çiftçilerden alıyor.Balda da ilaç oluyormuş,yani bi böcek varmış arının bacağına yapışan o böceği öldürmek için ilaç kullanılıyormuş o böceğe bulaşan ilaçta bala geçiyormuş.E böyle duyunca bende ondan, imkan varken dikkat ediyorum.
Zeyno55,
evet biz normal ev yemeklerini çatalla ezip veriyoruz,sulu çorbaları ise zaman zaman veriyordum şimdi akşam sırf çorba vericem.
Yasemin_Selinaz
kendi çocuğumuz üzerinde otorite kuracaksak malesef dıştan gelen yönlendirmelere müdahele etmemiz şart,istemeden de her defasında uyarmak zorunda da olsan bence yaptığın çok doğru.
Dilek,
Efe'nin alerjisi kötü olmuş.Şu an değilde ilerde bir çocuk için çikolata ve cips yememek baya zor olur heralde.Hadi cips neyse de çikolatada yenmez mi hiç!!

Bizim günlük aktivitelerimiz;
Sabah kahvaltı sonrası 20 dakika balkonda güneş banyosu.Bu esnada etrafta gördüğümüz kedi,kuş, balkonumuza 2 yıldır yapışık canlı fakat hareket etmeyen salyangozumuza öpücüklü bay bay yapmak:))Bende bir taraftan etrafta gördüklerim hakkında uzun uzun cümleler kurarak ona anlatıyorum.Günde en az 3 okunan masalımız var.Ben okurken bazen yüz ifademi inceliyor bazen alıp başını gidiyor ama ben masal bitene kadar devam ediyorum.Ama onun amacı kitabı elimden bir alsa sayfaları çeviricem bahanesiyle parçalamak.Müzikli oyuncaklarını çalıştırıp,el çırpıp kendini salllamayı seviyor bende eşlik ediyorum.Bizde müzik açıp dans ediyoruz yani ben:))O beni şaşkınlıkla izliyor.Bazende onu kucağıma alıp bağıra çağıra şarkı söyleyip dans ediyoruz.Ona bayılıyor,katıla katıla gülüyor.Bebeklerimizle oynuyoruz,hayvanların resmi olan dolgulu kitabımızdan hayvanları öğreniyoruz.Kule yapıp yıkıyoruz.Tv de reklamlarla son derece ilgiliyiz.Özellikle 11833 teki şu değişik adamı pek seviyordu,şimdi reklam değişince okadar ilgi göstermiyor:)) ayrıca 11880 reklamındaki bilmiş seksen figürüne bayılıyor transa geçiyor hemen.Birde şu pizza reklamındaki Neli'nin söylediği şarkıda muhakkak dans ediyor.

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

04/27/2011 14:00:00

Arkadaşlar çocuklarınıza ne kadar TV seyrettiriyorsunuz ve hangi kanalları? Ben sadece baby tv açıyorum. daha doğrusu kendisi tepinerek açtırtıyor. 15-20 dakikadan uzun izlemiyor ama toplamda bütün gün 2 saat hatta 3 saat izlemiş oluyor.  Sizde nasıl durumlar?

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

04/27/2011 14:07:00

Bizimki tv açık olduğunda reklam haricinde çizgi film açıksa dahi bakmaz.

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

04/27/2011 14:26:00

peki tv gene de açık mı yoksa kapalı mı oluyor?


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 nisan ayı anneleri ve bebekleri ....buyrun sohbete....

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...