2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

05/14/2011 05:55:00

Benim kızımda antisosyaldi ama artık çözümü buldum. Selen ankaralı nurtura anneleri her cuma oyun evinde buluşuyor. Cumaları gidiyoruz kızımla çok iyi geldi. İstanbul'da  o tarz aktiiviteler yapılıyordur mutlaka grupları bi takip etsene veya sen öyle bir organizasyon yap katılım olacaktır eminim.

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

05/14/2011 07:45:00

Rabia, ben calistigim icin maalesef bir tek haftasonu var ve onda da herkes ailesiyle oluyor. Ama haklisin, bu konunun ustune dusecegim ve bize uygun bir grup bulmaya calisacagim.

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

05/14/2011 11:39:00

1 yaş aşılarımızı yaptırdık.O gün efemin keyfi gayet yerindeydi.Ama 2 gecedir hiç uyumuyor.Gündüzleride sürekli mızmızlanıyor.Hep kucağımda.Ev işi yemek vs yi tamamen unuttum.:SZaman yetmiyor..Yürüme olayını askıya aldı resmen hep emekliyor.Yürümesi için kollarını bıraktığımda totosunun üzerine otorup emeklemeye başlıyor.Yeme sorunumuz devam ediyor.9.600 kg 74.6 cm boy.Bizim drmuzda artık büyüme hızı yavaşlayacak endişelenmeyin dedi.Hala pütürlü yemiyor öğürüp kusuyor.Gündüz 3 defa yarımşar saat uyuyor.Gece sürekli ağlayark uyanıyor.Sabaha kadar kaç defa ayağımda sallayarak tekrar uyutmak zorunda kalıyorum bende.:(

Keyfi yerindeyken onunla kovalamaca oynamamı istiyor(odalar arasında).Saklambaç oynuıyoruz.Oyuncaklarıyla oynuyoruz.Beraber yemek pişiriyoruz.Tahta kaşık ve kepçeyi sağa sola vurmayı çok seviyor.Heryere tutunarak ayağa kalkabiliyor.Pencereden yada balkondan dışarıyı izlemeyi çok seviyor.Dans ediyoruz.Tvmiz hep açık.Reklamları izliyor.Beğenmediği şeyleri izlemiyor.Sürekli konuşuyor.Şarkı mırıldanıyor kendince.İlgilenmediğimde bana bağıra çağıra söyleniyor:)Ve her zaman olduğu gibi sürekli gülüyor.

Isırma olayı 1 haftadır bizdede yeniden başladı.Sanırım yeni dişlerimiz geliyor(bi' gelemediler ne zamandır)

Ben Efemle dışarı çıktığımda hasta olmadığı sürece bir sıkıntı yaşamıyorum.Babamızda yanımızda oluyor genelde o ilgileniyor.Çarşıda gezerken baston bebek arabasının içinde oturmayı ve insanları izlemeyi çok seviyor.Ev gezmesindeyken sürekli kontrolümüz altında.Ama rahatsızlık vermiyor kimseye.

Bizden bu kadar.Allah yardımcımız olsun.Ayaklandıkça daha çok ilgi bekliyorlar ve daha çok yoruluyoruz.

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

05/14/2011 11:52:00

Dilek, kolay gelsin. Bizimkiler ufakça ama hic dert degil, iyi olsunlar da.. Ah şu uyku problemleri...

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

05/14/2011 20:28:00

Bizde dışarı çıktığımızda hep pusetin içinde.Yürüme olmadığı için çok zorlamıyor bizi hep orda oturuyor.Yalnız bu aralar ordan kalkıp oturduğu yerde ayakta dikilmeye başladı.Gerçi evdeykende iş yaparken onu hep mama sandalyesinde tutuyorum bazen saatlerce duruyor ama yapabilecek bişey yok,iş yaparken adım adım onun peşinden koşturursam hiç iş yapamam.Ev gezmelerine gelince 1 yıldır ne kimse bize geliyor nede biz gidiyoruz.Ev gezmelerine(akşam gezmelerine) ve kabullere kısmetse yaza başlıcaz.
Bu arada bir yeme sorunumuz olduğu kesinleşti.Bugün 3. gün yumurta,yoğurt,çilek haricinde ya hiçbişey yemiyor yada binbir nazla:((

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

05/14/2011 22:59:00

Sahara sen bu yemek isine takma bu kadar. Cem bugun kahvalti ve ogle yemeyi yemedi. Sadece formul sut ve kasik muhallebisi-aksam. Meyve delisi oglum onu bile yemedi. Sen yeme problemi gormemissin sekerim. Yiyip de surekli kusanlar var, iste onlarin yeme problemi var.

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

05/15/2011 05:27:00

sahara. bence de yeme işini fazla takma.. taktıkça dah da rahatsız edicek seni.. sonuçta birşeyler yiyor. geçici bir durum olabilir.. utku 1 hafta hastalıktan birşey yemedi.. 1 haftada yemeye başlaması için uzadı bu süre.. sadece emdi. ağzına tek lokma koymadı ama ısrar etmedim hiç.. verdim,yemediyse bıraktım.. kendiliğinden eski düzenine geri döndü.. takipte ol ama kafana takma.. dediğim gibi birkaç güne geçebilir. inş. öyle olur..

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

05/15/2011 05:31:00

bu arada utku'm yürüme konusunda bayaaca aştı.. düşmeden koştura koştura geziniyo evi.. ayakkabıyla yürükete zorlanan çocuk şimdi koşuyor :) ama dışarı çıktığımızda elini bırakmak istemiyorum ben.. düşer de asfaltta bir yeri yaralanır fln diye.. ama illa elimi bırak diye yırtınıyo :))

bir de bu çocuklar çok akıllı ya maşallah.. dün dedesi ikisine de ayakkabı almış.. kızımın doğum günü diye ona akşam vericekti. utkunun kileri giydirdik.. ablasına bakarak edaa deyip gülerek ayakkabılarını gösteriyo.. kızımda mahsun kalınca hediyesini akşamı beklemeden verdi dedesi.. o da giyince ayaklarını ablasınınkilerin yanına koyup güle güle öldü resmen :)) edaa baa baaa deyip ikisinin ayakkabılarını gösterip kahkaha atıyo.. yürürken durup durup ayakkabılarına bakıp güldü.. yeni ve farklı olduğunu farkediyolar artık yaa.. maşallahh hepsine..

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

05/15/2011 06:51:00

Doktorumuz artik mama yerine süt icirebilecegimi soyledi. Sizler hangi urunu kullaniyorsunuz?

Ynt: 2010 nisan anneleri , bebekleriniz nasıl :)

05/15/2011 09:20:00

Efe süt içiyor canım.Ama ben pınarın 1 yaş devam sütünü kullanıyorum.Sabah cicibebesini labnesini onunla ıslatıyorum.Akşam pirinç unlu muhallebisini onunla pişiriyorum.

Refiye maşallah utkuya:) Yerim onu ben:$


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 nisan ayı anneleri ve bebekleri ....buyrun sohbete....

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...