Yahuuu Burası Nasıl Bir Memleket...

<12>
10/10/2011 08:46:00

Kızım 9 aylıkken başladım Ankara'daki oyun grubu arayışlarıma kızım 14 aylık oldu hala bulamadım.. Nasıl bir memleket burası anlayamadım armadığım yer konuşmadığım anaokolu kalmadı yok yok yok.. Var olanlar zaten sınırlı ve çok pahalı veya hafta içi nedense biz çalışan anneler hiç mi hiç düşünülmüyor.. Buradaki Grublara bakıyorum yine hep hafta içi proğramlar yapılıyor... Diyorum ki keşke hiç çalışmasaydım da kızımla şu oyun gruplarına gidebilsem diye iç çekmiyor değilim.. Bazende keşke İstanbul da olsam diye hayıflanıyorum... Ankara'nın bu kaderi bizimde içimize karartı vallahi.. Artık çok sıkıldım.. Aparmanlarımızda komşu sıkıntısı, evlenmeyen ve kariyer düşünene arkadaş çevresi, mesafelerin uzaklığını bahane eden akraba çetesi derken soruyorum size bu çocuklarımız nerede nasıl sosyalleşecekler...   Bütün bu uğraşlarımıza rağmen çocuklarımızı  bilmeden internette ve tv çocukları halinde bulacağım diye çok korkuyorum.. Sonra da iyi bir psikolok arayaşı ve sorunlu çocuklar halinde dizi dizi psikoloklarda derleşeceğiz... Bütün kurumlara sesleniyorum lütfen duyun sesimi bizim içinde hafta sonu olmak üzere bir oyun grubu kurun... Nerede olursanız olun geleceğim yeterki siz bir adım attın..

Ynt: Yahuuu Burası Nasıl Bir Memleket...

10/10/2011 08:53:00

nerde oturuyorsunuz 

ben açıkcası keçiörende bu sıkıntıyı duyuyorum yoksa
cinnah yapa gymboree çayyolu tarafında falan yerler var
ama ankarada çok gelişmiş değil cidden farkındayım

Ynt: Yahuuu Burası Nasıl Bir Memleket...

10/10/2011 08:54:00

Haklisin bende kurtuluşda oturuyorum ve yakın cevrelerde hic oyun evi yok. Eğer toplanabilirsek bir kresle haftasonu oyun grubu kurmak icin konuşabiliriz.

Ynt: Yahuuu Burası Nasıl Bir Memleket...

10/10/2011 09:31:00

Cinnah Yapa ile görüştüm en küçük bebekleri 18 aylıkmış
Gymboree'nin tanıtım dersine gittim güzel ancak 45 dakika için çok para istiyorlar zaten 15 dakikası tanışma faslı ile geçiyor..
joyfullhouse bu hafta sonu gittim 2 kişiydik diğer bebek 22 aylıktı verdiğim paraya çok verimli bulmadım..
curcuna ekibini denemedim ancak sitesinden aldığım izlenimler hafta sonu için bizler grup kuruyoruz bir veya iki abla veriyorlar abla gözetiminde bebekler oynuyor ve Anneler bir başka yerde sohbet ediyor.. Ben bebeğimin enerjisini atacağı ve gerçekten bir proğram çerçevesinde kendisine birşeyler katacağı bir yer arıyorum...:((

Ynt: Yahuuu Burası Nasıl Bir Memleket...

10/10/2011 09:50:00

derdimi çok güzel dile getirmişsiniz bende eryamandayım araştırmadım kreş kalmadı haftada üç yarım gün götürmek istiyorum,komşu sıkıntısı,uzaklığı bahane edenler ve hiç akrabamız olmaması oğlumla beni yalnız bırakıyo..bakalım kış nasıl geçicek o yazdığınız yerlerde açıkcası pahalı geldi bana..

Ynt: Yahuuu Burası Nasıl Bir Memleket...

10/10/2011 10:29:00

Curcuna gayet güzel bence denemeni tavsiye ederim.fiyatida diğer yerlere göre uygun

Ynt: Yahuuu Burası Nasıl Bir Memleket...

10/10/2011 12:02:00

Valla İstanbul'u bilmem ama Ankara'nın nutri üyeleri çok sıcakkanlı ve sürekli etkinlikler planlanıyor. Ankara Nurturia grubuna üye olursan aktiviteleri görebilirsin aktivitelere katılabilirsin ve Ankarana bu sayede biraz renk gelmiş olur:) 

Ynt: Yahuuu Burası Nasıl Bir Memleket...

10/10/2011 13:09:00

Merhaba Rabiayesim,
Zaten Ankara Nurturia grubuna üyeyim ancak bu grubun aktiveteleride takip ettiğim üzere genellikle hafta içi olmakta bu yüzden malesef bu konuda fazla renklendiremiyorum. Benim haykırışım çalışan anneler olarak da hafta sonları birşeyler paylaşmak...

Ynt: Yahuuu Burası Nasıl Bir Memleket...

10/10/2011 13:42:00

Haftaici öğlem yemeklerine çalışan anneler de katılıyor ve hatta programı onlara göre ayarlıyoruz. Bulusulacak mekan ve saat çalışan arkadaşların durumlarına göre planlanıyor. Haftasonu curcunayi da denemenizde yarar var. Beğenmezseniz de hiç bir şey kaybetmezsiniz.

Ynt: Yahuuu Burası Nasıl Bir Memleket...

10/10/2011 13:45:00

Merhaba heavenlyhorses

Genelde perşembeleri öğlen yemekleri planlanıyor. Öğle yemeği sırasında Ankaralı annelerle tanışabilirsiniz belki etkinlikler planlarsınız, belki siz konu açarsınız biz de katılırız.

Ynt: Yahuuu Burası Nasıl Bir Memleket...

10/10/2011 18:31:00

nerde yapılıyor bu yemek?

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ankara Nurturia Üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...