dogum yaklasiyor,afakanlar basiyor

04/06/2010 11:41:00

merhaba .
teorik olarak 1 ay kaldi,bebek geldi gelecek eli kulaginda.
su ana kadar hersey iyi gitti, ya bundan sonra?
uzerime bir gerginlik cokuyor yavas yavas. baska ilden gelecek kayinvalide-gorumce, iki kisilik dunyamizin bir anda en az  birkac hafta boyunca 3-4 kisi daha artacak olmasi kaygilandiriyor beni.cok tahammullu bir insan da degilim ayrica.olabilecek en olumsuz senaryolar geciyor aklimdan her ne kadar yanlis oldugunu bilsem de..

var mi bana soyleyecek sozu olan?

Ynt: dogum yaklasiyor,afakanlar basiyor

04/06/2010 12:16:00

Aslında doğumda senin annen veya kız kardeşinin yanında olması daha rahatlık oluyor. Onlara kötü davransan bile daha kolay unutuluyor.
Felaket senaryolarını kafandan biran önce sil derim. Kötü düşünmek kötü olayları getirebiliyor.
Bütün yardımları kabul et. Mesela ben bebeğimin altını kimseye aldırtmamıştım. Veya ilk banyosunu illede ben yaptıracağım diye takıntılarım vardı.
Yanında yardım edecek birilerinin olması çok işine gelecek. Çünkü gelen misafirler ağırlanacak, ev temizlenecek, ayrıca ev halkı içinde yemek yapılacak. Bunları senin dışında birilerinin yapması çok keyifli. Mesela benim kayınvalidem aşırı titiz olduğu için evde annem olsun ablamlar olsun herkese işler paylaştırıyordu. Evim hergün pırıl pırıldı :))
Bu arada sen bebeğinin keyini çıkar. Onu bol bol sev, öp, kokla. Zaten onun sana verdiği pozitif enerji yetecek.

Ynt: dogum yaklasiyor,afakanlar basiyor

04/08/2010 17:59:00

tsk ederim yanit icin.sakin olmaya calisacagim.her isini kendisi yapmis biri olarak kontrolu elden birakmak galiba beni urkutuyor.ama cok haklisin, birileri bebegin altini alir,banyosunu yaptirir veya uyutursa bana da onu emzirmek ve uyumak icin bol bol zaman kalir degil mi??

Ynt: dogum yaklasiyor,afakanlar basiyor

04/28/2010 06:46:00

bencede şanslısın yanına gelip sana yardımcı olabilecek birileri var. benim bir arkadaşım doğum yaptı, kayınvalidesi annesi herkes uzaktaydı ve sadece 3-4 gün kalıp gittiler. sonra her iş o kıza kaldı ve çok zorlandı. o yüzden iyi tarafından bak bence olaya :) benimde annemde kayınvalidem de aynı yerde yaşıyoruz. bence şanslıyım. tabi yaşayınca daha iyi anlayacağız :)


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
şuan hamile olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...