vicdan azabı

Ynt: vicdan azabı

06/11/2010 12:18:00

peki basak;

cınar senin dinlenip dinlenmedigini onemsiyor mu?
bunu nasıl saglıyorsun anlat allah askına?
benimkiler anlamıyorlar,
cozemiyorum anacım ben bu dengeyi.

Ynt: vicdan azabı

06/11/2010 12:21:00

ozellikle 3 yasina kadar anne kokusu, anne kucagi, anne bakimi diyorum ben de.. annenin karnini doyurmasi, annenin uyutmasi, agladiginda yaninda anneyi bulmasi, uyaninca anneyi gormesi gerekiyor, 3 yasina kadir, buna inaniyorum ve de yapamiyorum, en buyuk vicdan azabi da bende budur.

Ynt: vicdan azabı

06/11/2010 12:24:00

belki de cocuklarimiz icin "ben dinlendim, yorgun degilim ki" gibi telkinlerde bulunmali, kendimizi mutlu etme yollarini degistirmeye zorlamali, rahatlama-kafa bosaltma icin cocuklari da dislamayacak daha pratik cozumler bulmaliyiz.

Ynt: vicdan azabı

06/11/2010 12:28:00

anladım ki benim vakit sıkıntım var, kisisel ic dokme tarzında olacak dileyen okumayabilir;

iki cocuklu olmak harika bir sey, onları beraber oynarken izlemek kardeslerin iletisimi vs. vs. vs...dortlu eglence, genel halimiz. sikayetci degilim. lakin vakit sıkıntısına cozum yok. yani gunlerin uzamasından baska bir sey gelmiyor aklıma. biz bu vakit konusunda sıkıntı yasıyoruz. cok cabuk bitiyor gun. bize zaman kalmıyor. degiyor mu evet degiyor ama iste anne baba yuregi,,,

hep eksik kalmısım duygusu. bu pesimizi bırakmıyor. calısma sartlarımız daha uygun olsa mesela. aksamları beste cıksak ben ctesileri calısmasam belki boyle yogun hissetmem. birde gercekten en azından ilk uc yıl surekli bir ten teması halinde olsak daha iyi olurdu...

ya da evet utopik ama devlet calısan annelere ilk uc yıl maas yardımı yapsa bizde calısmasak. birebir ilgi gostersek,,,

icim sıkıstı bak yine.

Ynt: vicdan azabı

06/11/2010 12:31:00

pamukelma ben oyle yapmaya alıstım zaten,
hayat tarzımı tamamıyla onlara adapte ettim,
onları bana uydurmak yerine.

iste yine de.
cok mız mız gordum kendimi,
hayırlısı:)

allahtan yalnız degilim.


Ynt: vicdan azabı

06/11/2010 12:31:00

Eski bir genel müdürümüz vardı gün 24 saat ama sizin için 25 saat olmalı derdi.  Şimdi düşünüyorum da Defneden sonra sınırları iyice zorlamayı öğrendim gün benim için 27 saat oldu:) Az uyku , çok iş ama her gece pestili çıkmış bir halde yatağa giren bir anne.

Ynt: vicdan azabı

06/11/2010 12:34:00

konuyu ben biraz dağıttım sanırım, özür dilerim.

esasa dönelim :)

Ben de başak gibi ne çalıştığım için ne de rüyayı babaya bırakıp gezmeye/eğlenmeye gittiğim için hiç vicdan azabı çekmedim. çünkü ben ne kadar kendimi iyi hisseder ve pozitif olursam rüya da öyle olur diye düşünüyorum. Onunla max zaman geçirip, bu zamanları da en iyi şekilde geçirmeye çalışıyorum. ama arada kaçamak yapmaya herkesin hakkı vardır :)
Hatta, 1,5 ay kadar evvel, rüyayı gece bakıcısına bırakıp eşim ve arkadaşlarla taksime içmeye gittik, 2 yıl aradan sonra ilk defa beraber dışarı çıkmış olduk ve ikimiz birden rüyadan ayrı bir gece geçirmiş olduk. Çok çok iyi geldi, hiç sorun yaşanmadı, rüyanın keyfi yerindeydi, biz eğlenmiştik...

Bağırma konusu benim de çok moralimi bozuyor. çok nadir de olsa arada sırada bağırdığım oldu. Bence kesinlikle yapılmamalı. Onun yerine, net ve kesin ifadeler kullanmak, mümkünse bir 5 dk ortamdan uzaklaşmak, mümkün değilse, derin bir nefes alıp 5 e kadar saymak, bende işe yarıyor.
bir de ben bağırdıysam, ikimiz de biraz sakinleşince sarılıp özürdiliyorum...umarım anlıyordur.

Ynt: vicdan azabı

06/11/2010 12:35:00

ah yaa ogretmen olsaymisiz, muzik ya da resim ogretmeni bir de (ders sayilari az, kafa yoruculugu az). ay bulamadim valla ben de bir cozum ikicocukannesi, seni cok iyi anliyorum.
3 yillik maasli izin, iste belki de cozum bu.
bir de sonrasinda, biraz daha buyuduklerinde sanaki daha az zaman paylasmak gerekecek, bana oyle geliyor, yaniliyor muyum? zaten bizi istemicekler, arkadas isteyecekler, derslerini kitaplarini isteyecekler, kendi ic dunyalarina dalmayi isteyecekler? bilmiyorum ki..

Ynt: vicdan azabı

06/11/2010 12:43:00

o zaman biz ne yapacagız acaba pamukelma?
bence biz o zaman saskın ordek gibi olacagız:)
hey allahım:)

Ynt: vicdan azabı

06/11/2010 12:50:00

basakcım bizim baba,
asırı babalardan.
onda da aynı vicdan muhakemesi,

ama o sanki benden daha iyi kotarıyor. haftada bir aksam arkadaslarıyla halı saha macı var. bende oyle bir sey ayarlamalıyım ama oyle olursa, ne bileyim...

sartlarımız iki cocugu aynı anda idare edebilmesini saglayamıyor...sen dinlen ben iki cocukla idare ederim gibi bir durum yok yani:)ne onda ne bende:)

canım cocuklarım.

hepinizi kucaklıyorum.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...