Anjelika Akbar çocuklar için söylüyor - 13.Ekim.Cumartesi - ücretsiz

10/09/2012 20:27:00

Besteci ve piyanist Anjelika Akbar, 13 Ekim 2012 Cumartesi günü saat 20.00‘de Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak gerçekleştireceği “Notalar Elimizde” adını verdiği konserde, Türkiye dahil çeşitli ülkelerin bestecilerinin çocuklar için besteledikleri eserlerden oluşan bir repertuar ile sahnede olacak. Anjelika Akbar, Türkiye’ye geldiğinde duyduğu ilk çocuk şarkılarından biri olan “Baltalar Elimizde” şarkısındaki sözlerden yola çıkarak konserine bu ismi verdi.

Eğlenceli, açıklamalı, hem büyüklere, hem de çocuklara hitap edecek bu konser için Anjelika Akbar tarafından hazırlanan repertuar, Tchaikovsky, Khachaturyan, Ulvi Cemal Erkin, Prokofiev, Mendelssohn, Gliere ve Bartok’un eserlerinin yanı sıra Anjelika Akbar’ın çocuklar ve gençler için bestelediği eserlerden oluşuyor.

Konsere katılacak çocukların 3 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Konser esnasında Anjelika Akbar rastgele seçeceği, cesareti olan ve tercihen hiç müzik eğitiminden geçmemiş olan bir veya iki çocuğu sahneye davet ederek o anda kendisine piyano ile doğaçlama yaptırtacaktır.

Anjelika Akbar, konser sonrası albüm ve kitaplarını imzalayacaktır.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Kıpır anneler ve cocuklarının etkinlik rehberi grubu..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...