EKSİKLİK LİSTEM

Ynt: EKSİKLİK LİSTEM

04/28/2010 09:50:00

Tamam roxy'e de bakayım meycancım. kuzeytu amway kullanıyormuş ve memnunmuş. Annesi de satıyormuş. Onu da deneyebilirim. Benim makine de çok narin. ıvıra zıvıra sorun çıkarıyor.
Irmak Chiccoyu da başta düşünebilirim o zaman. Bir fiyat araştırması yapayım. Bütçeye eklenebilir mi diye:)

Ynt: EKSİKLİK LİSTEM

04/28/2010 10:51:00

Bazı migroslarda, tansaşlarda, realde falan bulunuyor. Roxy matik.

Dalin sıvı bebek deterjanı da kullandım bu arada, o da güzel ama roxy hem bitkisel hem de fiyatı uygun, içinde yumuşatıcı parçacıklar olduğundan yumuşatıcı da konulmuyor.

Ynt: EKSİKLİK LİSTEM

04/28/2010 14:13:00

Merhaba, göğüs pompası ilk aylarda bebek yeterli miktarda ememeyip göğüste süt biriktiğinde çok işe yarıyor. Çünkü süt birikince içeride kitleler oluşuyor ve ateş yapıyor. Benim ateşim 39 dereceye kadar çıkmıştı. Medelanın elektrikli pompası bence çok işe yarıyor. Tavsiye ederim. Medelanın süt kapları var, pompa ile uyumlu. Direk pompaya süt sağılıyor ve deep freeze de rahatlıkla saklanabiliyor.

Sezaryenle doğum olduğunda süt geç geliyor (en azından benimki geç geldi). Doğal içecek ve yiyecekler yanında Humana - Still Tea ve Hipp Natal çayı tavsiye ederim. Özellikle Humana'nın çayı etkili oluyor.

Bebek odasına avize için Bauhaus'da çok şirin şeyler var, bakmanı tavsiye ederim.

Araba ve ana kucağı için Travel sistem almak daha mantıklı bence. Ben Graco kullanıyorum, çok memnunum. Piyasada çok pahalı ürünler var, bence o kadar pahalı birşey almaya gerek yok. 300-500 lira arasında kaliteli ve bilindik bir marka alınabilir.

Ynt: EKSİKLİK LİSTEM

04/28/2010 16:39:00

evet göğüs pompasını önceden temin etmeyi düşünüyorum.
Humana çayı da çok duydum. Onu da doğumdan önce temin etmek gerekli mi?
Hastane de lazım olur mu?
Bauhaus'a baktık. Aslında beğendik ama odası gelince karar verelim dedik.

Ynt: EKSİKLİK LİSTEM

04/28/2010 18:33:00

Çayı hastaneye götürmeye gerek yok, zaten hastanede pek  fazla birşey yiyip içilemiyor. Eve gelince içmeye başalayabilirsin.

Göğüs ucu kremi de gerekli bence. Ben Medela ve Avent kullandım. Buna rağmen göğüs uçlarım yara oldu, çok fena acı çektim. Bu kremleri kullanıp hiç yarası olmayan arkadaşlarım da var. Yaralar olunca bu kremleri, E vitamini kapsülünü ve Bepanten krem kullandım. Her emzirmeden sonra bunlardan sadece birini sürüyordum. E vitamini kapsülü yaralara çok iyi geliyor. Kapsülü ufak bir yerinden delip göğüs uçlarına sürüyorsun, kesinlikle çok işe yarıyor.

İlk zamanlar belki süt az gelirse ek mama verilebiliyor bebeğe. O yüzden yeni doğan için uygun bir biberonu da hastaneye götürmekte fayda var.

Diğerlerinin de dediği gibi pudra bebeğin cildi için pek iyi değil. Kızarıklıkları için Nivea Pişik önleyici kremi öneririm.

Küvet ayağı pahalı olmasa alınabilir bence. Tek küvetin fiyatı oldukça ucuz ama ayaklı olunca fiyat artıyor. Zaten ilk haftalarda bebek hafif olduğu için banyo leğenini yere koyup yıkamak zor olmuyor. Biraz büyüyünce normal banyoda yıkayabilirsin. Mesela benim kızım 3 aylık, son 2-3 haftadır babası küvete giriyor, kızımızı kucağına alıyor ve ben duşlukla yıkıyorum, çok rahat oluyor. Zaten bir sürü masraf oluyor, küvet ayağı çok da gerekli değil bence.

Ynt: EKSİKLİK LİSTEM

04/28/2010 19:41:00

e vitamini kapsülünü bilmiyordum. hemen listeme aldım.
küvet ayağı bence de gerekli değil ama annem istedi. bel fıtığı. teyzemlerde görmüş çok rahat oluyor dedi. anneannenin bu kadarcık isteğini karşılayacağız artık. o kadar destekki.
teşekkür ederim Loxodonta.

Ynt: EKSİKLİK LİSTEM

04/29/2010 08:26:00

ben daha hiçbirşey almadım :(( herşey eksik :)) siz yazdıkça ben daha da çok eksiğim olduğunu görüyorum :))

Ynt: EKSİKLİK LİSTEM

04/29/2010 08:32:00

alışveriş yapmak için bence çok uygun bir zamandasın. çok çok sona da bırakmamak lazım. Yürümek zor oluyor. Bir de daha çabuk yoruluyorsun. Pilin bitiveriyor. Tabi bazısı sonuna kadar rahat geçiriyormuş. O zaman çok acele etmeye de gerek yok:)

Ynt: EKSİKLİK LİSTEM

04/29/2010 08:59:00

haklısın aslında birde sıcaklar başlamadan almak lazım. şimdi bile 2 saat ayakta kalsam hemen heryerim ağrıyor :( birde ne soracağım. gece çok uyanıyorum normalmi bu? nerdeyse her saat yada 2 saatte 1 uyanıyorum. sonra tekrar uyuyorum vucut kendini bebeğe mi hazırlıyor nedir :)

Ynt: EKSİKLİK LİSTEM

04/29/2010 12:20:00

yani bende tuvalete gitmek için, sağdan sola dönerken, bebiş çok sert tekmelerken uyanıyorum.
evet öyle diyorlar. Vücut anneyi uykusuz gecelere hazırlıyormuş:)
Ben c yastık aldım. Ama şöyle uzun olanlardan. Artık daha rahatım.
Aslında daha ağırlaşmadan öyle birşey düşünebilirsin.
Biliyormusun hamilelik çok güzel aslında. En güzeli bebişin hareketlerini hissettiğin an başlıyor.
Ki sen işte tam o haftalardasın. Ne güzel tadını çıkar. Başta ben biraz sıkıntı yaşayıp üzülmüştüm. Ama sonrası çok iyi geçti. Nerdeyse bitecek diye üzülüyorum.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
bebek için alışverişle uğraşanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...