EKSİKLİK LİSTEM

Ynt: EKSİKLİK LİSTEM

06/10/2010 16:05:00

teşekkürler asude. özellikle pijama dünyasını çok merak ettim.
bebek arabası aldık ama yeni hamile arkadaşıma bebekaraclari.com söyleyeyim. onu da hiç duymamıştım. göğüs kalkanı almadım. aventin gögüs ucu koruyucu kelebeğini almıştım. bunların farkı neydi?

Ynt: EKSİKLİK LİSTEM

06/11/2010 09:56:00

mrb tunam 10.  aventte de var hatta göğüs kalkanı. nette araştırabilirsin. (http://www.bizdebitmez.com/urun/pavent-gogus-kalkani-2li-.aspx)   gögüs ucu kelebegi ben de kullandım. ama sürekli kullanamadığım için yine de yara oldu. bebişim onunla emmek istemiyordu. onu çıkarınca rahat emiyordu. ara ara kullandım bende. ama kesinlikle kullan ihmal etme. neyse yaradan ve acıdan emziremez duruma geliyorsun.

Ynt: EKSİKLİK LİSTEM

06/13/2010 08:47:00

bebek arabası kesinlikle ana kucaklı olmalı.ben de maxi cosi var.cok cok memnunum.gerçi almışsın sen:)güle güle kullanın:)

pompa,pompa,pompa!kesinlikle alnmalı.medela aldım,10lu kapları var bi de medelanın,kesinlikle tavsiye ederim.

biberon almadıysan alma,aldıysan imha et.40'ı çıkmadan biberon kesinlikle vermeyin,bize dr demesine ragmen verdik biberon ve memeyi reddetti.tekrardan döndü memeye ama ben de bittim.hala çok hevesli degil emmeye.

göğüs ucu kremi ve silikon uç bulunmalı.

halı-perde-lamba için funnababy dediğim gibi.

küvet ayaklığı alsaymışız keşke dedik ama şimdi iyii almamışız diyorum:)küvetini küvetin içine koyup yıkıyoruz şipak.

doğum şeklin ne olacak bilmiyorum ama ben sezeryan oldum,pijama kullandım hep.zaten 2 ay pijamayla gezdim evde.o yüzden şık bişiler lazım pijama gecelik terlikte:)terlik peluş olmaz zaten artık havalar ısındı,zaten insan yanıyo lohusalıkta.ben la senzadan almıştım.

deterjan,dalin lekeleri çıkarmıyo.persil sıvı deterjan kullanıyorum.

Ynt: EKSİKLİK LİSTEM

06/13/2010 15:54:00

teşekkür ederim çokoprenses.
bende terliği peluş almamaya karar verdim.
hastaneye penye sabahlık götürsem mi bilemedim. sanki bu sıcakta giyilmez gibi geliyor.
biberon konusundaki uyarılar için de saol.

Ynt: EKSİKLİK LİSTEM

06/13/2010 17:08:00walla ben martta dogum yaptım,giymedim,sen hiç giymezsin:)emzirme atletiyle dolaştım hep.biri geldiğinde odaya düğmeli pijama üstümü geçirdim.
hele evde üstsüz dolaşıyosun:)) şöyle diyim sana,evde ilk baştan aileler olur sütyenle gezemezsin ama herkes gittikten sonra afedersin don-sütyen kalıyosun:)) zaten vücut ısısı yükseliyo,alt taraftan gelen ayrı zaten,üst taraftan süt derken,bi de memede bebe,bişi giyesin gelmiyo:))onun için emzirme sütyeni ve atleti bol bol al.4-5 tane.çok kirleniyo ve kokuyo:(

Ynt: EKSİKLİK LİSTEM

06/13/2010 17:32:00

ya evet ben daha iç çamaşırı almadım. son ana kadar bekle göğüsler çok büyüyor demişlerdi. ama artık alsam iyi olacak. vakit kalmadı. şu anda da deli terliyorum. kocişe soruyorum, bana hiç sıcak gelmiyor diyor. sabahlığı valizden çıkartıyorum o vakit. en kısa zaman emzirme atleti ve sütyeni alıyorum. şu ana göre daha büyük almalıyım di mi?

Ynt: EKSİKLİK LİSTEM

06/13/2010 17:45:00

ben de son haftaya kadar almamıştım. en son marks%spencer dan emzirme sütyeni almıştım. tavsiye ederim. pembe ve sarı renkte ikili pakette satılıyordu o zaman. birini yıkadım birini taktım hep.  ben de emzirme atleti almıştım ama çok rahatsız bir şey geldi bana hiç kullanamadım. yazın kullanamayabilirsin bence onu.

Ynt: EKSİKLİK LİSTEM

06/13/2010 18:01:00

mark&spencer'daki pahalı gelmişti bana. ama kullanışlı olacaksa ve sanırım bu döenmde sarkma problemi de oluyor bunu da bir nebze hafifletecekse almakta fayda var. ya evet hava çok sıcak. ve bu yaz ekstra sıcak olacakmış:( ama sanırım çokoprenses sadece atletle durmuş. pijamanın içine giymek bunaltabilir.

Ynt: EKSİKLİK LİSTEM

06/13/2010 19:05:00

emzirme sütyeni bebefox mu neydi,12 lira gibi bişi.atletin göğüs altında bi lastigi var,sıkıyo beni.sütyeni daha rahat.ama bi tane atlet bulunsa iyi olur.dediğim gibi sütyenle dolaşılmıyo:) evet büyük almak gerekiyo,ben de göğüs filan yoktu,hep silikonlu sütyen kullanırdım.şimdi 85 aldım emzirme sütyenimi.zaten paketi açıp bakabilirsin göz kararı. başka bişi giyilemez sanırım emzirirken,göğüsler sarkıyo,süt filan akıyo.ped yerleştirmek lazım.o yüzden aç-kapa sütyen ya da atlet en iyisi.

Ynt: EKSİKLİK LİSTEM

06/15/2010 18:02:00

bugün mothercare'de baktım. ikili paketler 69 ytl idi. çok pahalı yahu.
bebefox'a bakayım. gratiste satılıyor ama deneyemem. e-bebekte de vardı sanırım.
alt çamaşırlarda da sıkıntım var. karnımın üstüne çıkanlar terletiyor. diğerleri kesiyor. neyse az kaldı.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
bebek için alışverişle uğraşanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...