Bel ağrısı, mide bulantısı ve yoga :)

03/28/2011 11:56:00

Arkadaşlar;

Bel ağrısı ve mide bulantısından yoga ile kurtuldum. Herkese tavsiye ediyorum.Asla geç kalınmış bir fayda diye düşünmeyin. 37.haftasında bile başlayan hamile biliyorum :)
Kitaplar ve cdlerden kendi kendinize yapabileceğiniz gibi bir çok yerde -ben İstanbul'dayım- hamile yogası sınıfı var. Ben Dr.Neslihan İskit ile hafta sonları Memorial hastanesinin yoga seminerlerine katılıyorum. Bunun için hastaneyi arayıp adınızı yazdırmanız yeterli. Diğer günler de evde kendim yapıyorum.
İlk aylarım bulantıyla geçiyordu. Yoganın iyi geleceğini tahmin ediyordum ama biraz daha düzeleyim öyle başlarım diyordum. Sonra Neslihan Hanımın dersine başladım ve keşke en yoğun bulantı zamanımda başlasaymışım dedim. 
Şimdilerde de aksattığım bir iki gün olursa eğer bel ağrısı "geliyorum" diyor. Ama aksatmadan iki üç duruş olsun yaptığımda, ne ağrım var ne bulantım. Bulantı zamanında değilim pek zaten ama bu haftalarda reflü kaynaklı bulantı başlama ihtimali varmış. 
İçe dönüş ve anneliğin farkına varma konusunda da yarar sağlıyor. 
Kesinlikle yogayı tavsiye ediyorum. 


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...