Yabancı çalışanlarına çalışma izni başvurusu

02/16/2012 09:44:00

Merhaba,

Yanınızda çalışan elemanlarınıza çalışma izni başvurusunda buluna varmı? Neler gerekiyor maliyet ne kadar her ay ne kadar ücret yatıyoruz yaptıran arkadaşlar var ise bilgi verebilirmisiniz.

Teşekkürler

Ynt: Yabancı çalışanlarına çalışma izni başvurusu

02/16/2012 13:48:00

tüm gereken belgeler çalışma bakanlığıının sayfasında yazılır. şirket imza sirküleri  ve sicil gazetelerin notey onaylı gerektiği için tabi şirket kendi cebinden yaklaşık 250 tl notere veriyor. bir de çalışma izni belgesi çıkarsa (ki çıkmayabilir de) yılda 110 tl falandı galiba başka da birşey ödemiyorsun tabi bu ücret de değişiyor iznin süresine göre. ücretler de bakanlığının sayfasında olacaktı.(eğer çalıştıracağınız kişi mühendis, mimar ise , şirketinizde o branştan mezun en az bir kişi çalıştırmanız kerekir, ve sigortasının brütünün , neti 1950 tl gelecek şekilde yatırmanın şart. mühendis yada mimar o zaman da belge çıkarsa bağlı bulunduğu mühendis veya mimar odasına ayda 150 tl ödüyor) ha bir de şirketin vergi borcu olmayacaktı sanırım.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ankara Nurturia Üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...