merhaba bende yeni katıldım

Ynt: merhaba bende yeni katıldım

03/04/2011 13:58:00

maşallah aslı. kızın tam bir kitap canavarı desene. bizimki henüz sıkılıyor normal mi acaba? hala duyulara hitap eden kitabını çok seviyor. hayvanlardan oluşan ve hayvnlarının gövdelerindeki tüyleri farklı dokularda yapmışlar birde kulaklı kitap ona bayılıyor birde bremen mızıkacılarını almıştım marketten resimler canlı hayvanların isimlerini öğrensin görsün diye. birde onu seviyor. diğerleriyle çok ilgili değil.


aç tırtıl
cemile arkadaşına yardım ediyor
koala serisiden birkaç tane var elimizde. bende kitap arşivini artırmayı düşünüyorum yavaş yavaş kardeşimizde var sonuçta:)) birde kızımın arkadaşları geliyor haftada bir. bizde anneleriyle görüşüyoruz. o yüzden paylaşmış oluruz. nurturiadan değişik kitap isimleri not aldım. senin öncelikle önerin var mı?

meraklı minik dergisini çok merak ettim :) bende alayım artık o zaman fiyatıda çok uygunmuş. eve gelmiyor mu abone olunmuyor mu acaba? 

çok güzel birşeymiş aslı dediğin kütüphane nerede? dediğin gibi ileriye doğru öyle de bir buluşma günü olabilir. amaç sosyalleşmek ve değişik şeyler yapmaksa. 

büşra ikeadan aldığım ahşap siindir sıralamayı yapamıyordu birazda baskı hissetti sanırım o yüzdende yapmak istemedi ama arkadaşları geliyor bizden 1 ay küçük biri var maşallah bir kere gösterdiler sıraladı. onları dün bayağı izledi. dikkatli dikkatli bakıyor birde. bugün önüne koydum herşeyi kaldırıp baktım maş. sıraladı kaç defa. çok mutlu oldu oda bende:) 

peki monterssori eğitimi hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? bu sistemle alakalı kitap öneriyor musunuz? bizim evimiz müsait değil çocuk odmız yok  ama inş. evin giriş kısmını çocuklara oyun olanı olarak ayarlayacağız. montessoriye göre. ikeanın çocuk oda dzaynı öyle mesela. bakalım nasip herşey. 

Ynt: merhaba bende yeni katıldım

03/05/2011 04:54:00

          montessori egıtımı adem beyin tavsiye ettiği ve diğer yabancılardan alıp uygulamaya calıstıgımız metodlardansa anadolu pedogojisine en uygun olanlardan biri. hatta bu konuyla ılgılı bır anaokulu var korupark evlerının ıcınde. dil ve yaşam ünitesi olarak gecıyor. haftada 2 yarım gun veya 3 yarım gün götürebiliyorsun beytiyecim.
          kitap olarak da henüz duyu kitaplarından hoşlanması gayet normal benımkızımda oyleydı. biraz daha büyüdükçe tercihleride değişecek insaallah.
           bu arada dün diğer annelerle yüzyüze görüşünce mesaj olayı bana eksik gelmeye basladı hangi birini yazacagımı bilmiyorum. yüzyüze çok daha rahat oluyor :) en kısa zamanda tanısmak dileğiyle kızlar...

Ynt: merhaba bende yeni katıldım

03/05/2011 07:47:00

öyle tahmin etmiştim aslı demek ki doğru yoldayız inşallah:) 2,5yaşında başlaması uygun bulunuyor ama yinede kızıma uygun birşeyler yapmaya çalışacağım. ahşap oyuncaklarını zamanla almayı planlıyorum zaten.  ahşap silindiri daha yeni sıralamaya başladı. iç içe kutu geçirmeleri yeni aldık ama onu çok sevdi. evde mutfak dolaplarını hala karıştırma merakı var. geçen ahşap baharatlığı çıkardık zaten hiç kullanmamıştım. 1 küçük 2 büyük kapağı var tam ona göre. onların kapaklarını kapatıyor. açık birşey gördümü kapatmaya çalışıyor bu ara :) korupark evleri bize uzak kalıyor ama ileride yine düünülebilinir. araba olsa sorun olmazda. 


olsun sen yinede yaz:D

Ynt: merhaba bende yeni katıldım

03/23/2011 07:01:00

selam arkadaşlar
siteye ve gruba yeni üye oldum.
temmuz annesiyim sizler gibi.
umarım güzel paylaşımlar olur..

Ynt: merhaba bende yeni katıldım

03/23/2011 22:01:00

mrb arkadaşlar bende yeni sayılırım. oğlum için anne-bebek oyun grubu araştırırken bu siteyle karşılaştım, çok beğendim. her konuda deneyimleri paylaşmak dinlemek güzel. ismim gönül, fethiyede oturyorum. benimde 1.5 yaşında anne sütü dışında birşey istemeyen, öğün saatlerini çileye dönüştüren bir oğlum var.aslında sizlerinde yazdıklarınızı okuduğumda yanlız olmadığımı anlıyorum. yemek yemeyen tüm yavrucuklara iştah, annelerinede sabırlar diliyorum.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
"BURSA" lı Anneler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...